Автор Тема: Нямам Интернет, след като сложих нова лан карта..  (Прочетена 9408 пъти)

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Боже, а аз се занимавам професионално с Линукс. Като чета за кво иде реч се чуствам от невеж по-невеж.

1) Обади се на доставчика за защото може да имаш наказание след като те е засекъл с друг МАК ( megalan правят така  примерно )
2) Понеже хал-хабер си нямаш от конзолните инструменти, си пусни интернет-а през Network Manager. Там не се налага да знаеш дали картата ти е eth0, eth3 или WTF.
3) След като си направиш настроийките на мрежата от Network Manager-а и ти показва, че мрежата е активна, проведи дали имаш Интернет.

Ако нямаш се обади на оператора и помоли да говориш с техническо запознато лице. Кажи му какво си направил и го помоли да проверят при тях.


Естествено има и друг начин...

както ти предлагат по-горе - изучи  конфигурационни файлове на Debian... командите прочети 3-4 часа литература....
Активен

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Значи правилно бях запазил файла 100% ползвам nano вместо cat, но май няма значение това.

След рестарта проверих файла за всеки случай и беше запазен првилно с промененото eth0 -> eth3. Сега го върнах на eh0 смених кабела на старата вградена лан карта и реснах. След това пуснах CS сървър и хората започнаха да влизат, но интересното е че нямам достъп с FileZilla до файловете на PC-то както и не мога да вляза през WebBrowser-а в нито една страница.

Сега го промених на eth3 и сложих кабела на новата лан карта гигабитвоата реснах PC пак пуснах сървъра на ЦС и пак влизат хората, но пак не мога да отворя нито една Web страница нито имам достъп до Filez ZIlla, това от какво е значи ?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Това най-вероятно значи не че нямаш интернет (щом хората отвън се свързват с теб, значи имаш), а че имаш проблем с DNS - може би не си въвел правилния адрес. Ачо беше казал какво да направиш по въпроса.

както ти предлагат по-горе - изучи  конфигурационни файлове на Debian... командите прочети 3-4 часа литература....
Всъщност дали във файл или в кутийка ще напише срещу правилната думичка правилното чисълце е все едно. По-важното е да осъзнава какво пише.  [_]3
Активен

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Ами аз ДНС-а не сам го променял въобще преди 2 дена си работеше със старата Лан карта сега сменям на нея и не работи нета, тоест работи но както каза, имам проблем с ДНС. Но как имам проблем с ДНС с тази карта с която преди 2 дена ми е работела в продължение на 3 месеца, като не сам променял ДНС настройките, че да започна да имам проблем, ако не сам ги променял дефакто ако сега неработи по тази логика, трябва и преди да не е работела.  :(Но как да видя ДНС дали е правилно въведен и проче в този случай, какво мога да направя по въпроса.   

И благодаря на всички за помоща, а относно тези команди и така нататека, мъча ги ала още сам новичак втази област.
« Последна редакция: Feb 04, 2011, 17:29 от Holder »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ами попитай съпорта за коректния DNS. И си го въведи. Или пък (ако евентуално четеш отговорите ми, аз вече ти предложих веднъж), постави за DNS този IP -> 8.8.8.8 Това винаги работи. Не е задължително да ползваш DNS-а на доставчика ти. И пак казвам АКО DNS-А ТИ Е БОЛКАТА. Така и не каза, пусна ли пингове до Default Gateway, до някое ВЪНШНО за теб IP. И какво ти върнаха пинговете, ако си направил труда да ги пуснеш ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Ами Acho ще изчакам квартиранта да си дойде с него да го направим, че не ги разбирам тея работи, дето ги казваш не че не ти чета постовете, :) та ще го изчакам и да видим.

ЕДИТ: Пингнахме, abv.bg с роот - "ping http://www.abv.bg" и  нямаше отговор. След това пингахме "ping 194.153.145.104" и получихме отговор, пинга е от 0,888 до макс 1.09 нали затова питаш ?

А сега говорих с едно друго Фр, вика ти щом не си променял никакви насторйки а само си сложил новата карта и си променил само eth0 и сега нямаш достъп до нета, не може да е  друго освен тези две карти да се бъркат и вика да забраня вградената. Демек според него става кофнликт между тях, възможно ли е това да причината и как да ги забраня ако според вас е така, докато чакам квартиранта да се прибере, за да тестваме тея неща дето Acho вика ?
« Последна редакция: Feb 04, 2011, 18:11 от Holder »
Активен

dhelix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
  • Distribution: Debian,FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
в /etc/network/interfaces да закоментираш dns-nameservers реда,че малко ме съмнява гейтуея да ти е и ДНС,пък и по нагоре в /etc/resolv.conf си показал два други ДНС-а.

ЕДИТ:или пък другите ДНС не са верни.
« Последна редакция: Feb 04, 2011, 19:03 от dhelix »
Активен

nigl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
А сега говорих с едно друго Фр, вика ти щом не си променял никакви насторйки а само си сложил новата карта и си променил само eth0 и сега нямаш достъп до нета, не може да е  друго освен тези две карти да се бъркат и вика да забраня вградената. Демек според него става кофнликт между тях, възможно ли е това да причината и как да ги забраня ако според вас е така, докато чакам квартиранта да се прибере, за да тестваме тея неща дето Acho вика ?


Приятелю, това не е Боза! Тук такива филми няма. Не се занимавай с конзолата като не си си направил труда да разучиш командите. Използвай нет-менажера, а настройките на нета си ги виж в договора с доставчика ти и всичко ще е песен. Поздрави!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
редактирай /etc/resolv.conf :

nameserver 217.30.222.2
nameserver 217.30.222.1

и си обратно в джаза
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
OK Holder, аз не съм казал че не четеш, ама щото не казваш опитал ли си това, което съм ти написал и евентуално какво е станало. И ето я истината, щом по ИМЕ - няма пингове, а по IP адрес - има, точно това е станало. Нямаш указан работещ нейм сървър. Не можеш да ресолваш имената в IP-та. Иначе интернет на машината ти има, клиентите я достъпват ОТВЪН, всичко е ОК за тях. Само че без ресолвер кофти работа. Сетни си правилните, даже сложи два DNS-а, primary & secondary DNS. Ако единия не е достъпен, системата ти ще търси втория и винаги ще има работещ.

Така, а за DISABLE на вградената, щом нямаш нужда от нея, и аз бих те посъветвал да я забраниш в BIOS-а. Един интерфейс ти трябва -> един си остави (новия, гигабитовия, и да си бъде eth0). И пак пожелавам успехи и да ти лети CS сървъра.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Ех разбра се откъде идва проблема значи  :)
Сега направих, каквото ме посъветва 'Jet', но в конфига си е точно така, както той казва да го редактирам. Сега значи трябва да 'сетна правилните' както каза DNS-си а как да разбера кой ми е правилния DNS, щом този 82.146.27.1 вече не работи ?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Holder, казаха ти и адреси на отворени dns сървъри, казаха ти и да се свържеш с доставчика ти, за да уточните настройките (в частност тази). Всичко, което ти беше нужно, за да си оправиш проблема, ти беше написано, при това по няколко пъти. На практика темата е разрешена и изчерпана.
Активен

Holder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Да оправих ДНС-сите пробвах, каквото казаха в предните постове и се оправи PC-то. Евала на всички страшни сте  8)
Активен