Автор Тема: 3 LAN Card  (Прочетена 2044 пъти)

delpx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
3 LAN Card
« -: Feb 20, 2005, 09:35 »
Здрьвейте. Имам следния проблем. Имам 2 ISP доставчика и сеопитвам да си направя рутер. За целта на машината която ще използвам трябва да сложа 3 LAN карти една за вътрешната ми мрежа и по една за всяко ISP. Проблема е в това че линукса ми разпознава само две карти и не знам защо. Едната карта е 3com и работи с модул 3c59x тя се разпознава другата е Realtek с модул 8139too или rtl8139 в зависимост от дистрибецията. Третата карта е Repotek тя също би трябвало да работи с модул 8139too но когато напиша в конзолата ifconfig eth2 ... up тя ми връща следния резултат

SIOCSIFADDR: No such device
eth2: unknown interface: No such device
SIOCSIFNETMASK: No such device
eth2: unknown interface: No such device

Пробвах да разменя мястото на картата да я сложа на друг слот но не стана. Пробвах с две различни дистрибуции MANDRAKE 9.0 и  REDHAT 6.0 на два различни компютъра но ефект нямаше. Моля помогнете и ме насочете. Мина ми през ума че може да е от дистрибуцията или нещо от конфигурацията на ядрото но се съмявам все пак предполагам че всеки линукс може да поддържа повече от две мрежови карти.
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
3 LAN Card
« Отговор #1 -: Feb 20, 2005, 10:42 »
По принцип 1вия и последния PCI слот не могат да са заети едновременно ако ситуацията е такава ... ново дъно.

Вторият вариант е кернела да не може да се оправи сам с двете ланки с rtl чипсети. Пробвай да ги конфигурираш чрез параметри към ядрото, IRQ, DMA и т.н.

Ако имаш под ръка някоя друга ланка пробвай с нея ...
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

  • Гост
3 LAN Card
« Отговор #2 -: Feb 20, 2005, 11:17 »
Според мен проблемът може да е мрежовата карта. Пробвай да махнеш работещата реалтек карта, за да видиш дали другата ще тръгне (съмнява ме). В къщи имам работеща конфигурация с 2 реалтек карти и няма никакви проблеми. Освен това, имам работещ пример с 5 PCI карти, т.е. всички слотове са заети + една карта на дъното. Това ме навява на мисълта, че едва ли проблемът е в заетите слотове. А иначе не мисля, че ще можеш да подадеш някакви параметри към ядрото при зареждане на драйвера на реалтека. Виж също какво ще ти покаже командата dmesg - там трябва да видиш дали са разпознати всички мрежови устройства. Друго, което можеш да пробваш, е lspci - показва ти информация за всички PCI устройства. Ако там не видиш нещо за Repotek-а, значи картата е скапана.
Best wishes!
Alex
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
настройка скороста на LAN card
Настройка на програми
GkV 4 2647 Последна публикация Mar 22, 2004, 20:18
от
Wireless card mac
Настройка на хардуер
dvbb 4 3397 Последна публикация Jan 29, 2008, 15:41
от shadowx
(Wireless usb card)Настойка на DWA-111
Настройка на хардуер
DidkoSlawow 7 3969 Последна публикация Mar 04, 2010, 22:09
от DidkoSlawow
Предложения за Lan card
Настройка на хардуер
plandz 5 2262 Последна публикация Nov 04, 2012, 13:36
от romeo_ninov
Linux on SD Card
Настройка на хардуер
runtime 7 2276 Последна публикация Feb 12, 2013, 18:46
от Gogo_SZ