Автор Тема: [Resolved]Пренасочване на изходящ SMTP трафик през определено IP[Closed]  (Прочетена 10403 пъти)

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Темата стана флейм, явно не е епизодично такова настроение тук.
Помощ(т)а, ако прочетеш, няма общо с решението.
Да не говорим, че помощ(т)а от вида "ip route" обхваща цяла наука. Част от която споменах, докато описах проблема си.

Сигурно задавам най-трудните въпроси тук. Само не си мисли, че съм обичайния леймър, който не може да си сетне адреса и пита веднага във форума.

Пак казвам, без лоши чувства, но само в България, в частност този форум има такова отношение.

Успехи на всички.

Не си мисля, че си леймър :) щом ползваш Линукс от поне 2004г., а пък и въпросите, които задаваш не са никак леймърски. Само ти се чудя малко на някои леймърските изказвания :) като горните.

Сега малко критика :):

Какво точно те притеснява в отношението, че не разбирам. Видях ти всички теми, които си питал нещо, значи преди да коментирам малко статистика (тази тема тук е изключвам):
Отворени теми - 6;
Теми с поне един отговор - 6;
Успех - 1;
Неуспех - 1;
Неизвестно - 4;
Бърз отговор - 3;
Бавен отговор - 3;

На всички въпроси, които си питал, а те са 6 ти е било отговаряно. На 1 от тези 6 въпроса ти е отговорено успешно, т.к. ти си дал обратна връзка, че това ти е помогнало. На 1 въпрос не ти е отговорено успешно (поне така се разбира от всички постнати отговори) - е както казах не можа да знаем всичко. На 4 въпроса не се знае дали ти е помогнато, т.к. ти или не си дал обратна връзка или не си продължил да питаш повече.
На половината теми ти е отговорено веднага, на другата половина е трябвало да питаш повторно преди да получиш 1ви отговор, но след това така или иначе е протичала дискусия по конкретния ти проблем и ти е било отговаряно (колко успешно това е отделен въпрос, но хората поне са опитали).

Мойто впечатление от темите, които ти четах е, че ти подхождаш предубедено и искаш на всяка цена хората да ти отговарят бързо, точно и ти едва ли не да препишеш отговора (което не винаги е възможно). Когато не е ставало според очакванията ти, едва ли не хората от форума или ние "Линуксаджиите" са ти виновни за това, т.е. реагираш така сякаш ние сме ти длъжни с нещо (което не е правилно). Просто хората помагат кой колкото може, това в крайна сметка не е съпорт център, а форум на ползващите Линукс и никой, ама никой не ти дава гаранция, че може да ти помогне, въпреки всичко хората опитват, но това остава като че ли неоценено от теб. Затова вече аз ако не мога да помогна много гледам да не отговарям, за да няма излишни упреци като твоя горе дето съм цитирал.

В никой от постовете (поне тези, в които си питал) не си бил обиждан, дразнен или предизвикван по-какъвто и да е начин, в противовес от някои от отговорите ти струи някаква доста голяма претенциозност и упреци все едно ти си някой специален потребител на Линукс, на който ние всички сме задължени да помагаме.

Както се казва нищо лично, но според мен трябва да спреш с този начин на изразяване, в който ние сме ти длъжни с нещо, т.к. е дразнещ, а според мен и безсмислен. Всички ние отделяме безплатно от времето си да помагаме на всеки потребител питал тука, ей така просто за кеф и удоволствие, дет се казва за едната идея и съзирането на някакви комерсиални интереси си е жива обида за мен - примерно това със "стария български обичай" беше доста грубо. Не се сърди, ама не е възможно винаги да се помогне, а и не е възможно винаги да сме на линия, т.к. доста от хората работят и пък и не им е работа да киснат цял ден във форума и да отговарят на въпроси, затова ако няма отговор събуждайте темата с повторен пост вътре в вея. Така че твоето крайно и негативно отношение е необосновано за мен.

Както и да е, успех от мен  ;), нямам за цел да те засягам по никакъв начин с горните констатации получени на базата впечатленията ми от шесте ти поста + този, но те моля за разбиране и по-непредубедено отношение за в бъдеще.

ПС: Някой няма ли да маркира темата като решена.
« Последна редакция: Feb 08, 2009, 18:25 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Topper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 109
  • Distribution: Slackware, SLES
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Благодаря за психоанализата.
Труда ти беше напълнои излишен, пък и мнението ми, формирано през толкова години няма как да го промениш с някакв фрази.
Правилно си забелязал, че ми е помогнато в една тема и аз съм го потвърдил. Останалите съвети са до болка познатите дежурни.
Не съм казал, че всичко трябва да се знае. Нито съм окачвал "copy&past". Най-накрая съм се оправял сам, или с помощ от други, това няма никакво значение.
Пък и какво ви бърка, аз си изказах мнението.
Като не ви кефи, изтривате темата и край.

М/у другото, всички работим, всички си вадим точно с това хляба, само някой дето го изтъквате.
Не се сърди, ама не може винаги да помагате, но си го признавайте.

Пък и проблема, погледнат трезво, не бе чак толкова умопомрачително нерешим.
« Последна редакция: Feb 08, 2009, 18:48 от Topper »
Активен

Topper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 109
  • Distribution: Slackware, SLES
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Пък и как направи тази статистика, като базата е доста омазана (за справка този пост например http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=3880.0;topicseen)
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Off/

Цитат
Пък и как направи тази статистика, като базата е доста омазана (за справка този пост например Sasacct)

Не знаех, че базата е омазана.


Цитат
М/у другото, всички работим, всички си вадим точно с това хляба, само някой дето го изтъквате.Не се сърди, ама не може винаги да помагате, но си го признавайте.

Топер вече започваш да звучиш смешно. Какво значи да си го признаваме, да си го напиша в подписа ли  ??? То не се ли подразбира, че не е възможно винаги да се помогне ефективно, и че няма гаранция, че може да ти се помогне ефективно. Аз точно това казвам тук през цялото време.


Цитат
Правилно си забелязал, че ми е помогнато в една тема и аз съм го потвърдил. Останалите съвети са до болка познатите дежурни.
Не съм казал, че всичко трябва да се знае. Нито съм окачвал "copy&past". Най-накрая съм се оправял сам, или с помощ от други, това няма никакво значение.
Пък и какво ви бърка, аз си изказах мнението.
Като не ви кефи, изтривате темата и край.

Идеята беше, че ние сме хора като тебе и е абсолютно безсмислено деленото на ние от форума и ти от някъде другаде. Аз съм толкова част този форум, колкото и ти. Надявам се сега да съм по-ясен. Не знам защо ти се възприемаш за нещо отделно от всички останали ползватели на този форум и поставяш всички останали под общ знаменател - ние Линуксаджиите и ти Линуксаджията. Не сме ли всички тук Линуксаджии?

Цитат
Пък и проблема, погледнат трезво, не бе чак толкова умопомрачително нерешим.
Така е никой не твърди обратното, стига да го види правилния човек и да има време да ти помогне. Обаче както казах гаранция за това няма.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Topper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 109
  • Distribution: Slackware, SLES
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Я накрая, да мина на твоя език - ти нещо помогна ли?
Какво ти е участието, та ми държиш и сметка?
Преброи ги, обаче не разбра, че базата е омазана - е как ги пребори ....
Не се пресилвай със защитата, казах вече - 5 години оформено мнение, едва ли ще ми го промениш.
И то с празни приказки.
Факт.
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Topper,
не знам, дали ти отговаряш на чужди въпроси, но аз ти зададох два. Не държа, че са супер важни и смислени, просто питах нещо, което изглежда напълно в компетенцията ти.
1. Защо темата, която си започнал е в раздел "Системна сигурност"?
2. Има ли други, по-добри форуми, в които "нас българите" ни няма, и хората отговарят бързо, точно и правилно? За този въпрос ти посочих каква е ползата от отговора - ако ти си прав, ние грешим, поне ще спестиш на следващите след теб да се тормозят и морят в мрачното и объркано място наречено "Линукс за българи".

И да допълня - през този живот можеш да минеш като виждаш чашата полу пълна или полу празна. Ти избираш.
И още нещо - аз лично много ти благодаря, за това, че публикува решението на проблема си.
« Последна редакция: Feb 08, 2009, 22:49 от BULFON »
Активен

фонокартен телефонен апарат

Topper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 109
  • Distribution: Slackware, SLES
  • Window Manager: KDE
    • Профил
1. А за къде е? Сигурно защото аз съм си мислил за това как да настроя Firewall-а? Да я бе преместил или изтрил администратора.
2.Това го прочетох, но не го разбрах - нали не мислиш, че е само този форум? Или ме питаш за друг български? Обичайно ползвам nixcraft.com или linuxquestion.org. За другото - гугъл.

За чашата нещо много ми се изтърка на тези години.
Айде, със здраве, обещавам да не питам вече, нито да си изразявам мнението - явно дразни само обществеността.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Я накрая, да мина на твоя език - ти нещо помогна ли?
Какво ти е участието, та ми държиш и сметка?
Преброи ги, обаче не разбра, че базата е омазана - е как ги пребори ....
Не се пресилвай със защитата, казах вече - 5 години оформено мнение, едва ли ще ми го промениш.
И то с празни приказки.
Факт.
Ти къде го удряш, то къде се пука. Остави ги мненията, остави ги бройките, това е най-малкия проблем - проблема е, че ти нещо не си в час. Проблема е, че демонстрираш уникално инфантилно поведение и назидателен тон, а понятието форум нещо ти убягва. Смятам, че хората тука са много толерантни с теб, че да демонстрираш подобно отношение. Никой не ти е длъжън с нищо, нито да ти отговаря, нито да ти търпи тона, нито да те възприема за специален и превилигирован потребител, че да се правиш на обиден и сърдит. Оправяй се, аз съм дотука. Няма смисъл да дискутираме повече, всичко каквото съм имал да кажа съм го написал.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Topper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 109
  • Distribution: Slackware, SLES
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Инфантилно?
Ти май наистина си психолог.
Виж какво, аз сигурно не знам какво е форум, когато съм почнал да обменям информация имаше само BBS-и.
Казах си мненеито и наблюденията, чисто субективни и от моята гледна точка. Обаче ти нещо се оказа засегнат? Или си служебен защитник? Има модератори, има администратори - трие се и край, просто е. Само не ми променяй мирогледа, моля ти се.
Явно нещо бръкнах в раната, без да знам.
Та приятелю, аз си постнах решението, въпреки че нямаше общо нито със съветите, нито с форума. Това е целта на форума - аз поне да помогна на някой. И спри да се мислиш, че говориш от името на всички потребители. Може да провериш и преброиш (с омазаната база ще ми е интересна статистиката ти) да видиш колко потребители са с 1-2-3 поста. Ерго можеш да ги смяташ, че просто са напуснали форума, тъй като не са намерили помощ. И след това си направи справка в lq.org или nixcraft.com

И някой модератор да вземе да  заключи темата, че ми писна от порицания, понеже имам мнение. Което не се харесва на някой си.

« Последна редакция: Feb 09, 2009, 08:17 от Topper »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Инфантилно?
Ти май наистина си психолог.
Виж какво, аз сигурно не знам какво е форум, когато съм почнал да обменям информация имаше само BBS-и.
Казах си мненеито и наблюденията, чисто субективни и от моята гледна точка. Обаче ти нещо се оказа засегнат? Или си служебен защитник? Има модератори, има администратори - трие се и край, просто е. Само не ми променяй мирогледа, моля ти се.
Явно нещо бръкнах в раната, без да знам.
Та приятелю, аз си постнах решението, въпреки че нямаше общо нито със съветите, нито с форума. Това е целта на форума - аз поне да помогна на някой. И спри да се мислиш, че говориш от името на всички потребители. Може да провериш и преброиш (с омазаната база ще ми е интересна статистиката ти) да видиш колко потребители са с 1-2-3 поста. Ерго можеш да ги смяташ, че просто са напуснали форума, тъй като не са намерили помощ. И след това си направи справка в lq.org или nixcraft.com

И някой модератор да вземе да  заключи темата, че ми писна от порицания, понеже имам мнение. Което не се харесва на някой си.

Уважава мнението ти, макар да не съм съгласен с него. Не не съм психолог, нито съм искал да се правя на психолог, просто си изказах мнението като страничен наблюдател и ни най-малко съм искал да засягам теб или който и да било друг. Нямам нищо общо с хората правещи този сайт, т.е. познавам ги колкото и ти ги познаваш, но не съм останал с лошо впечатление от тях. Как изглежда този форум и сайта се определя от всички хората, които участват в него, включително теб и мен, и не знам с какво онези сайтове, които цитира са по-различни от този, но явно според теб са. Както и да е, все пак благодаря за линковете, интересни линкове.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Topper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 109
  • Distribution: Slackware, SLES
  • Window Manager: KDE
    • Профил
"Онези" сайтове са постнати, защото уважеаемия модерат ме попита.
Аз обичайно отговарям на въпроси.
Дано сега ти се изаясни.
Активен