Автор Тема: Каква ОС Линукс да избера със вграден скайп ?  (Прочетена 5027 пъти)

EvilHack

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте , моля да ме извините ако съм сбъркал темата . Искам да попитам да ми кажете някаква Linux дистрибуция (малка големина ) в която да има музикален плеар за звук , уеб браузър със флаш и джава плъгините му и скайп .. защото искам да го инсталирам на флашка 4 GB . И имам още 1 въпрос има ли ОС или начин който когато направя някакви промени, след рестарт да не се налага да инсталирам наново системата . :(
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Каква ОС? Всеки ще ти препоръча тази която най-много харесва и ползва, но за теб най-добра ще е тази която е най-разпространена и най-лесно ще намериш обяснения в нета кое как става, а това са Убунту и Федора.
Аз лично съм за Убунту и там нещата са поне една идея по-лесни за сметка на малко повечко хардуерен ресурс.

С UNetbootin можеш от инсталационнто исо да направиш инстал флашка с персистент диск да ти запазва промените, но ще колко ще ти държат флашките е друг въпрос.
Наскоро коментираха тук във форума, че не издържат дълго.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
По първия въпрос - УСУ
Втория въпрос не го разбрах. На никоя ОС, след промени и рестарт, не би трябвало да ти се налага да я инсталираш наново.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
...изтрито...

Ласков. Това, което всъщност се опитва да направи е „жива“ инсталация. И повечето живи инсталации не пазят настройки и други неща по подразбиране, затова пита.

Редактирано, съгласно т. 4 и 6 от Правилата на форума.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Feb 17, 2013, 22:11 от bop_bop_mara »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

EvilHack

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Ами аз пробвах и УСУ , но много ми сече браузъра ...Убунту го пробвах така и не можах да го инсталирам не знам защо излизаха ми доста работи после почва да ми сканира някакъв диск пиши и спира на 39 % и до там не знам дали аз не го чакам 5-10 минути стои и не мърда .. :( Сега сложих Zorin OS ,но там пък не знам как да инстална скайп пробвах със dpkg -i и не става :( трябва да е малка система със скайп и браузър др. не ми трябва защото нямам хард а поне докато си купя да мога да ползвам поне нета ..
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Има една вълшебна Цоник ОС. Там е истината. Дерзай момче.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

EvilHack

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Ами добре,ама може ли линк за теглене защото нещо не намирам ..
Или май още не е създадена ?  ;D ;D
http://dreal.net/wiki/index.php/%D0%A6%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%9E%D0%A1
Активен

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил

Сега видях, че нямаш хард. Май няма да намериш готово дистро с инсталиран скайп. За флаша може, но скайпа ...
« Последна редакция: Feb 17, 2013, 21:25 от nyakoy »
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Когато създаваш USB флаш с Ubuntu...има опция да зададеш допълнителен дял на флашката, където запазва промените. Така след всеки буут, ще имаш скайп, след като го инсталираш един път. Тази опция я имат и USB Creator на Canonical и Linux Live USB за Windows и Unetbootin, която е мултиплатформена - всички са програми за създаване на USB флашки с Linux дистрибуции.

...изтрито...
Редактирано заради предходен пост и т. 6 от Правилата на форума. Може да използваш системата за докладване на неподходящи постове за такива случаи. :)
bop_bop_mara
« Последна редакция: Feb 17, 2013, 22:13 от bop_bop_mara »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Knoppix и пак ще спомена решението за месенджърите http://imo.im вместо скайп,icq,facebook chat,gtalk......
« Последна редакция: Feb 18, 2013, 08:55 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Само лека поправка на Аристократа, че Кнопикс се пише с две „П“ на латиница, вероятно неволна грешка от бързане.

...изтрито...
Редактирано, съгласно т. 5 и 6 от Правилата на форума. По-добре е личните неща да ги изясните на ЛС. :)
bop_bop_mara
« Последна редакция: Feb 18, 2013, 12:29 от bop_bop_mara »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Не се мори, продава се готово за употреба.

Казва се смартфон или таблет.

А ако искаш нещо повече от смартфон, то не е зле да ми сложиш и малко хардуер (поне за пред хората).
Ако все пак си решил да си правиш сам такова животно, то почти всеки Линукс има версия за таблет/телефон. Поне за Mageia и Ubuntu съм сигурен....
« Последна редакция: Mar 10, 2013, 21:06 от Gogo_SZ »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
http://www.slax.org/bg/  модулите (за скайп и останалото) после се добавят на флашката и при следващ рестарт са активни, помни промените (освен ако не се махне отметката) . Преди можеше да си сглобиш готов образ , сега са сменили политиката . А пък и е предназначено да работи от флашка/диск .
Активен