Автор Тема: Linux Mint 12 LXDE забива random  (Прочетена 2136 пъти)

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Linux Mint 12 LXDE забива random
« -: Jul 30, 2013, 12:29 »
Инсталирах си на лаптопа Mint 12 lisa lxde и доста често взе да забива правя нещо и забие и единстения изход от ситуацията е като задържа бутона за включване докато изгасне и после го пусна на ново.Незнам дали не е нещо от драйвъри, като пусна Preferences-> Additional Drivers не ми излизат никакви драйвъри.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Linux Mint 12 LXDE забива random
« Отговор #1 -: Jul 30, 2013, 13:47 »
Цялата система ли забива или само графичната среда? Ако в забило положение натиснеш Ctrl+Alt+F1, превключва ли към виртуална конзола, където можеш да си въведеш потребител и парола? Ако превключва, можеш ли да влезеш с твоя потребител и твоята парола? Имай предвид, че когато въвеждаш паролата, няма да се изписва нищо на екрана с цел сигурност, но това не значи, че не се въвежда.

П.П.: Имаш ли основателни причини да ползваш Mint 12? Понеже последният е Mint 15 и, ако нямаш някакви основателни причини, нямаш реална полза да седиш с Mint 12.
« Последна редакция: Jul 30, 2013, 13:49 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Linux Mint 12 LXDE забива random
« Отговор #2 -: Jul 30, 2013, 13:58 »
Инсталирах си на лаптопа Mint 12 lisa lxde и доста често взе да забива правя нещо и забие и единстения изход от ситуацията е като задържа бутона за включване докато изгасне и после го пусна на ново.Незнам дали не е нещо от драйвъри, като пусна Preferences-> Additional Drivers не ми излизат никакви драйвъри.
1. Не си писал нищо за хардуера. На системата може би наистина не се ползват фирмени драйвъри.
2. Поддръжката на Mint 12 е изтекла Април 2013г.
3. Ако причината за ползване на LXDE е слаб хардуер, тогава защо си избрал Linux Mint, която използва повече ресурси. Само mint-update ти консумира 20 МБ, без да я ползваш активно.
3. Сложи си едно Lubuntu 12.04 или 13.04 /ако успееш да стартираш PAE ядрото/ и виж  как се държи.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Linux Mint 12 LXDE забива random
« Отговор #3 -: Jul 30, 2013, 15:40 »
Тотално забива системата няма вариант за никакви клавишни комбинации.Ползвам Майнт 12 понеже самото лайв си-ди беше с lxde а хардуера ми е слабичък -Асус А400Л 512 рам, 3.2 гхз процесор, видео интел сис661мх вградено 64 мб.Махнал съм майт уплоуд,блутоот и от старт-уп та системата ми взима около 90 мб рам.Два пъти теглих Лубунту обаче и 2-та пъти ми вика коруптед като пусна от флашка.Само искам да кажа че до скоро бях с ОпенСУСЕ 11.4 което също от време на време така се рестартираше само но после почна и да забива и наблюденията са ми че това почна да става от както почнах да ползвам 3G модем(windows xp също се рестартише но от него се отървах окончателно).
« Последна редакция: Jul 30, 2013, 16:40 от liubo1 »
Активен

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Linux Mint 12 LXDE забива random
« Отговор #4 -: Jul 30, 2013, 16:50 »
Дали е възможно версиите който съм инсталирал да не са за мойта архитектука(i686) и заради това да забива и да се рестартира така ? В момента гледам arch linux и видях че пише, че е и686 оптимизиран обаче на доунлоуд страницата има само една версия която незнам дали е с lxde, или като я сваля и пусна ще ме пита коя графична среда искам? И друг въпрос - arch на коя дистрибуция е базирана и дали командите като apt-get install са актуални при нея ?
« Последна редакция: Jul 30, 2013, 16:55 от liubo1 »
Активен