Автор Тема: HOWTO: Сглобяване на компютър  (Прочетена 6877 пъти)

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Всички знаещи и незнаещи да гледат, защото това клипче е много поучително. Майсторите рядко си издават тайните, а това, което е заснето в този видео урок е безценно.

http://www.youtube.com/watch?v=444x3tV2o8I

Ако все още сте жадни за знания, може да погледнете и това.

http://www.youtube.com/watch?v=phUITH3Ac7c

Вярно, че инсталират Windows 7, но по принцип Windows потребителите са по-непритенциозни към малките детайли.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #1 -: Oct 06, 2009, 22:19 »
но по принцип Windows потребителите са по-непритенциозни към малките детайли.
Абсолютно не съм съгласен и самия клип те опровергава тотално. Как можеш да говориш такива неистини Не видя ли че човека пита дали чалга процесор AMD ще става за техно  ;D ;D ;D ;D
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #2 -: Oct 06, 2009, 23:17 »
Интелските са чалга процесори, защото имат неприлично голям кеш (все едно ги е помпал пластичен хирург).  ;D
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #3 -: Oct 06, 2009, 23:45 »
Колкото повече, толкова повече.

Иначе, имам лични симпатии към АМД. След като нямам многопроцесорна система, е много трудно да ги обясня. Явно като малък съм се впечатлил от историята на Давид вс Голиат.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

wfw

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #4 -: Oct 07, 2009, 10:41 »
Иначе, имам лични симпатии към АМД. След като нямам многопроцесорна система, е много трудно да ги обясня. Явно като малък съм се впечатлил от историята на Давид вс Голиат.

Аз винаги сум купувал АМД-та не само по тази причина, винаги предлагат по-голяма производителност в някои случаи на двойно по-ниски цени. И как успяват да го направят, когато дяла в този бизнес винаги е варирал м/у 5 и 15 процента...
Активен

progmetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: KDE 4.13.0
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #5 -: Oct 07, 2009, 12:15 »
Иначе, имам лични симпатии към АМД. След като нямам многопроцесорна система, е много трудно да ги обясня. Явно като малък съм се впечатлил от историята на Давид вс Голиат.

Аз винаги сум купувал АМД-та не само по тази причина, винаги предлагат по-голяма производителност в някои случаи на двойно по-ниски цени. И как успяват да го направят, когато дяла в този бизнес винаги е варирал м/у 5 и 15 процента...

Всъщност пазарния дял на AMD при десктоп процесорите е около 30% (при мобилните и съръврните е доста по-лошо, особено при мобилните). Ако не бяха купили ATI преди няколко години сега можеше и да са на ръба на фалит. Няма да е много учудващо ако сега Radeon-ите им носят по-голям доход от Phenom-ите  ;)
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #6 -: Oct 07, 2009, 13:21 »
Тук се вижда какво е влиянието на покупката на ATI (най-долните графики) Не особено розовата картинка е в наш интерес - ще са принудени да подобряват съотношението цена/производителност при процесорите. Чипсетовете им и без това са добри. Видеокартите им се нуждаят само от свестни драйвери май  :)
Активен

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #7 -: Oct 17, 2009, 14:03 »
Това направо ме разби  ;D ;D ;D Радоо дай охлаждане нема такива  ;D ;D ;D

Радоо Windows 7 64 битов  ;D ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #8 -: Oct 17, 2009, 17:01 »
То ако само драйверите бяха проблема щеше да е прекрасно. Последната седмица-две съм се обсебил от идеята да си напиша GPU-базиран MD5 hash cracker за ATI карти под линукс (понеже всички достъпни варианти работят само под уиндоус и работят много бавно/въобще не работят с емулация/виртуализация).

Ориентирах се към Brook+, дръпнах си SDK-то, оттам се почнаха мъките. Разпространява се като RPM пакет, с клизми го подкарах под дебиан. Хедърите са *счупени*, наложи се една малка редакция, за да тръгнат собствените им examples. Brook+ диалекта е грозно орязан, както се очаква, но не всички ограничения са документирани. Отделно самият компилатор има бъгове, които не са описани и дават едни много нелогични проблеми. Много трудно се дебъгва, понеже StreamKernelAnalyzer-a им има само уиндоуска версия ию много пъти стрелям напосоки. Наложи се сам да си реализирам md5 алгоритъма, а не най-нагло да го открадна и пригодя, защото тъпия им компилатор не иска да се оправя като хората с макроси, а всички публични реализации са базирани на тази на Rivest и използват макроси вместо отделни функции, един вид оптимизация за скорост. Отделно дето ползват масиви, а декларацията на масиви в kernel функциите все още не се подържа от техния компилатор. Най-добрият източник на информация са developer форумите на AMD, въпреки че са се опитали да напишат един Stream SDK User Guide (който не е чак толкова кошмарно лошо четиво...но просто много неща не ги пише). И да, самата концепция така и не успях да я схвана от техните документи, за сметка на което много бързо ми се изясни като прегледах няколко статии в Уикипедия, колкото и смешно да звучи. Навсякъде където чета форуми свързани с проблемите в Brook, гледам хора, които обясняват колко по-лесно било с CUDA и нареждат ATI стабилно.

Въобще голяма забава. Чудно как успях да докарам нещата до сегашното им състояние (успявам да чупя хешове от низове до 7 символа в момента). Производителността е малко над 40 милиона хеша в секунда, което доколкото разбирам далеч не е върхово постижение за тази карта (Radeon HD 4670). Сигурно има доста неща да се оптимизират, обаче твърде вероятно fglrx драйверите са също виновни. Разликата между една малко по-стара версия на fglrx и най-новата от сайта е около 30%, в полза на по-стария драйвер. Защо - нямам идея. Въобще пълна кочина.

Това че AMD/ATI били linux-friendly е голяма лъжа. Ужасно съжалявам че не си купих nvidia карта навремето.
« Последна редакция: Oct 17, 2009, 17:12 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #9 -: Oct 17, 2009, 17:05 »
 ;D ;D Абе какво се впрягате бре /dev/null е пуснал тази тема да ви развесели малко :) а вие започнахте да спорите за AMD и Intel както и за ATI и Nvidia  ;D
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: HOWTO: Сглобяване на компютър
« Отговор #10 -: Oct 17, 2009, 18:27 »
Разликата между една малко по-стара версия на fglrx и най-новата от сайта е около 30%, в полза на по-стария драйвер. Защо - нямам идея. Въобще пълна кочина.
УЖАС!!!!!  Не мислех че са чак толкова зле нещата  :(
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
HOWTO
Преводи на програми
gamehack 6 4439 Последна публикация Jan 12, 2004, 00:21
от sebastianz55
OpenVPN Howto на човешки език
Настройка на програми
Gogo_SZ 7 3270 Последна публикация Mar 08, 2012, 16:31
от laskov
libcdr howto
Настройка на програми
kgochev 9 3379 Последна публикация Mar 13, 2013, 20:01
от neter
LVM HowTo
Настройка на програми
laskov 6 3152 Последна публикация Jun 07, 2014, 10:28
от koue
търся howto за мейл сървър със спам бутон да блаклиства IPто за една година
Настройка на програми
Bogo 27 7089 Последна публикация Aug 20, 2016, 21:34
от laskov