Автор Тема: Кометата  (Прочетена 9954 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Кометата
« -: Mar 10, 2013, 18:33 »
Ако искате да я видите, тичайте веднага. След 10 мин ще е късно! Гледайте на запад.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #1 -: Mar 10, 2013, 19:09 »
Чакай малко, закъде е това бързане? Комета е космически обект, който се движи около Слънцето по разтеглена елиптична траектория (каменно-ледено спечено от студ парче), което с приближаване до Слънцето поради нагряване отделя газове, които биват издухани в противоположната страна на звездата от слънчевия вятър, което пък прави опашката. Прелитането покрай Слънцето със сигурност става за много повече от 10 минути, говорим за нещо в рамките на няколко седмици. Т.е. време има, остава да има и подходящи условия за наблюдение, т.е. облаци да няма.

ПП хм, подходящо време за наблюдение изгрев и залез Слънце, това ли е бързането?
« Последна редакция: Mar 10, 2013, 19:12 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #2 -: Mar 10, 2013, 19:49 »
ПП хм, подходящо време за наблюдение изгрев и залез Слънце, това ли е бързането?
Да. В момента, в който написах горното вече беше на (примерно) 20-25 градуса над хоризонта и бях изненадан, че се движи много бързо.

ПП Говоря за Варна. Софиянци са имали още 10-15 минути. От предварителната инфо, която прочетох (май от сайта на НАО Рожен), останах с впечатлението, че ще се вижда много ниско над хоризонта и едва забележимо с невъоръжено око, а не беше така - 45-50 гр. над хоризонта и се виждаше с опашка приблизително колкото пълна луна.
« Последна редакция: Mar 10, 2013, 19:59 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кометата
« Отговор #3 -: Mar 10, 2013, 20:18 »
Хе-хе къде Ве колега Ласков в бетонната джунгла от панелни кутиики да видим хоризонт?!? Помня деветдесетте мина една комета дето се виждаше като някаква жълта точка и пак щяла да мине след амнайсе стотин години. Нямаш ли си обсерватория, нищо няма да видиш.

По между другото в историята има устойчиво суеверие, че кометите носят зло. Не знам доколко това е статистически доказуемо, защото нерекъснато се случват някакви лоши неща и трудно можем да ги обвържем с минаването на комети. Пък и май няма зачестяване на лошите случки при преминаване на комета от случайното разпределение по принцип, че да можем да изведем корелация.

Разбира се това е спекулация и е необходим статистически анализ, за да се отхвърли или приеме. Необходимо е и изясняване в какъв точно мащаб ще е изследването, защото например може да е на битово ниво, общностнно, държавно, международно. Просто исках да споделя, че има такова суеверие.

Разбира се за нас българите и ангел небесен да слезе, няма да има никаква положителна промяна, но това пък засяга другият въпрос. В действителност нещо, което за един може да е лошо, друг може да приеме за добро и е трудно да се прецени да се отсее нюанса. Един от проблемите на цивилизацията е, че се загубва представата за моралните категории.

Ей спирайте ми ракията. Наздраве.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Кометата
« Отговор #4 -: Mar 10, 2013, 22:04 »
45 градуса над хоризонта може да си видял само самолет ;)

Кометата я дават подходяща за наблюдение още 5-6 дни. И мисля че беше доста по-ниско от 20 градуса като с времето постепенно се качва нагоре по небето, но ще избледнява.
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #5 -: Mar 10, 2013, 22:42 »
По между другото в историята има устойчиво суеверие, че кометите носят зло. Не знам доколко това е статистически доказуемо, защото нерекъснато се случват някакви лоши неща и трудно можем да ги обвържем с минаването на комети. Пък и май няма зачестяване на лошите случки при преминаване на комета от случайното разпределение по принцип, че да можем да изведем корелация.

Разбира се това е спекулация и е необходим статистически анализ, за да се отхвърли или приеме. Необходимо е и изясняване в какъв точно мащаб ще е изследването, защото например може да е на битово ниво, общностнно, държавно, международно. Просто исках да споделя, че има такова суеверие.
...
Ей спирайте ми ракията. Наздраве.
Няма грам корелация. Ледо-камъка префучал близо до Слънцето има нулево влияние върху каквото и да е. Единственото изключение би било Челябински инцидент.

От друга страна самото Слънце има чудна възможност да влияе в период на висока активност. Скоковете в излъчванията карат водата в главите на хората да кипи и на средно 11 години се случват разни весели събития в световен мащаб. Прекрасното е, че в момента вървим към пик. Запасявайте се с пуканки.

ПП разбира се наздраве!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #6 -: Mar 10, 2013, 22:47 »
45 градуса над хоризонта може да си видял само самолет ;)
Имах и бинокъл и знам какво видях.

ПП Но в градусите не съм сигурен - преценявах "на око" :)

ППП Приблизително ето така се виждаше
« Последна редакция: Mar 11, 2013, 01:03 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Кометата
« Отговор #7 -: Mar 11, 2013, 10:26 »
Имах и бинокъл и знам какво видях.

Казваш че обектът е бил високо и се е движил бързо - за това си мисля че е било самолет. Кометата трябва да изглежда като относително неподвижен обект - виж в линка който си дал какъв път изминава по небесната сфера за цели две седмици.
Лесно може да се заблуди човек. Даже и по фотографските форуми е пълно със снимки на кометата, с опашка и всичко, които в крайна сметка се оказват самолети.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #8 -: Mar 11, 2013, 10:37 »
Първият ми пост в темата от вчера е в 18:33 часа. Дано днес да е ясно и да съм си в къщи по това време. Залезът на Слънцето е в 18:28.
« Последна редакция: Mar 11, 2013, 10:44 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

v13

  • Гост
Re: Кометата
« Отговор #9 -: Mar 11, 2013, 11:20 »
Абе в последните дни много често нещо взеха да се появяват разни космически обекти около земята. Не е ли много странно това?
Иначе както винаги обикновените хора са в пълно информационно затъмнение и дезинформация.
За справка, "астероида" в Челябинск.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #10 -: Mar 11, 2013, 11:43 »
Иначе както винаги обикновените хора са в пълно информационно затъмнение и дезинформация.
Аз бях чела наскоро, че тази година ни очаква някаква комета, така че не мисля, че е имало информационно затъмнение. По-скоро може да го наречем липса на комерсиално тръбене в ушите. :D Доколкото разбирам вече, тази година кометите ще са цели две (другате ще е през есента). А вчера действително е бил най-подходящият ден за наблюдение на първата от Северното полукълбо.

По между другото в историята има устойчиво суеверие, че кометите носят зло.
Прекалено много „Песен за огън и лед“/„Игра на тронове“...  :D

Абе в последните дни много често нещо взеха да се появяват разни космически обекти около земята. Не е ли много странно това?
Не мисля. Имаш ли нещо по-конкретно пред вид (резултат от човешка дейност, божествени знаци, остатъци от голямо астрономическо събитие)?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #11 -: Mar 11, 2013, 11:56 »
Повече инфо за тазгодишните комети.
 
Абе в последните дни много често нещо взеха да се появяват разни космически обекти около земята. Не е ли много странно това?
На мен ми е странно как така всички приеха датата за края на света за точна според календара на маите и никой не предположи, че от дистанцията на времето може да има някаква +/- грешка. :) :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

v13

  • Гост
Re: Кометата
« Отговор #12 -: Mar 11, 2013, 12:09 »
bop_bop_mara, специално за "астероида" в челябински има доста изписано в интернет. Там със сигурност има заблуда на обществеността относно това, какво наистина се е случило там.
Иначе примерно преди две години не си спомням за някакви космически събития а сега буквално всеки месец има новини за някакви космически обекти и т.нт.

laskov, мислил съм си за това, но няма как да бъде доказано. Иначе и в християнските среди има разни тълкувания за възкръсване на Папа Йоан Павел Втори, който ще е звяра антихриста и след ред събития и "Второто Пришествие". Според християнството обаче края ще е съвсем скоро но едва ли тази година.
Така, че християнските пророчества едва ли могат да бъдат свързани с тези на маите а и според едно предаване което гледах скоро по географика, маите далеч не са били толкова умни и напреднали колкото ги представят. Дори са имали доста сатаниски практики.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Кометата
« Отговор #13 -: Mar 11, 2013, 12:45 »
И комета ли имало? Аз чух само за астероида.

Обаче ако изберат черен папа, направо тичайте в магазина за памперси.  :D
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кометата
« Отговор #14 -: Mar 11, 2013, 17:21 »

По между другото в историята има устойчиво суеверие, че кометите носят зло.
Прекалено много „Песен за огън и лед“/„Игра на тронове“...  :D


Марче идея си нямам, за какво говориш. Има богати исторически данни за това суеверие, чак се учудвам, че има някой да не е чувал.

Златен на оназ испанската дева там до колкото си спомням, трябва да има още двама след Рацингер. Защото си спомням, че тогава папа беше Войтила и ги броих трима до целта. Е все пак са минали петнадесетина години от как го четох, а тя е живяла преди повече от столетие, ама такъв ми е спомена.

По между другото африканеца няма никакви шансове, няма лоби. Като падна Рацингер след педофилският скандал, си спомням, че точно това си помислих. Ега ти, съкращава ни се животеца.

В Интернет се носят слухове, че Антихриста в момента е на 13 години и половина (изчисляват го май 13.08, ако не се бъркам), което означава, че ни остават поне едно 30-50 години до страшният съд. Но който е добър християнин, независимо ще има или няма страшен съд, няма от какво да се страхува. Все пак две хиляди години и малко сме подготвяни за тоя момент.

Напълно е възможно тези, които твърдят, че Антихриста се е родил и да грешат. Не е известно от къде имат информацията, а на толкова крехка възраст едва ли си е показал лицето още. Нали твърдението в библията е, че той ще бъде много добър човечец и едва като вземе цялата световна власт, ще си покаже истинското лице?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear