Автор Тема: Много нисък звук (почти никакъв) от слушалките на Toshiba SATELLITE-C50-A-14X  (Прочетена 7607 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   В Дебиан нещата трябва да са същите-един приятел го беше инсталирал....

    !!!Ама махни първо тоя PAE кернел, да не омаже нещата!!!...
« Последна редакция: Jun 04, 2014, 19:34 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
да го махна, ама кой да сложа :) той ми се закачи с драйвърите за видеото :) дали мога да сложа 64?
а това: cp /boot/config-$(uname -r) .config && make oldconfig  в скобите да заменя с това: config-3.14-1-686-pae  ли?
а в кърнъл орг има само 3.14-1 без pae или 686 или amd64.
https://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v3.x/linux-3.14.1.tar.gz
със маркиране за инсталиране на linux-headers-3.14-1all ми повлича и тези:

« Последна редакция: Jun 04, 2014, 20:03 от satir »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
linux-generic намери, и него сложи-въобще върни оригиналната конфигурация, дето си е била. Ако го има linux-generic-просто махни всичките там PAE-нали ти писах. То ще си го преконфигурира автоматично.  Ако си на 32 bit  инсталация преинсталирай. После компилирай. И не си ли на 64 bit  инсталация?

   Като компилираш устешно махни в /etc/sources.list източниците на кернел-да не те пита за ъпдейти
« Последна редакция: Jun 05, 2014, 10:27 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
с generic няма да ми тръгне видеото. а иначе съм с testing, 32 бита. няма някаква особена причина да е 32 битовата версия, просто съм с нея. съжалявам, че ти загубих времето, но инсталацията работи чудесно, доста време отделих да я направя така, както ми харесва и не ми се затрива. имам едни стари железарии, два диска и дъно имам. липсва ми периферия и процесор, но имам намерение да сглобя още една машина и ще го направя на нея, когато съм готов. определено звука ме интересува, защото слушането на музика е едно от основните ми занимания :) каквото и да правя слушалките са ми на ушаците :)
като стана дума за железария - изпаднаха ми едни Compaq  с биос ot 98 г. Pentium III :) не е верно, колко интелигентно направена железария :) и сичко им работи, само дето паметта е малко а и видеото никакво го няма. та ще ги избушвам и комлектовам наново.

edit: другият вариант е да мигрирам от 32 на 64. сега ще прегледам това и ще преценя какви са шансовете да се получи :)
https://wiki.debian.org/Migrate32To64Bit
« Последна редакция: Jun 05, 2014, 19:08 от satir »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   Да ти кажа-най-добре на тежката там железария бодни една хубава звукова карта...

   Нищо не ти пречи да пробваш и на Тошибата-по принцип би трябвало да тръгне и там-защото в инструкциата там-  cp /boot/config-$(uname -r) .config && make oldconfig

  сложи си Grub Customizer- http://www.noobslab.com/2012/11/install-grub-customizer-302-in-ubuntu.html
« Последна редакция: Jun 06, 2014, 11:23 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
аз докато бях на Ubuntu използвах това:
http://ubuntu-install.blogspot.com/2011/05/super-boot-manager-for-grub-burg-and.html
п.с. даже съм коментирал :)
Активен

Deathmaster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 184
  • Distribution: Kubuntu 8.04.2 & Kubuntu 9.04
  • Window Manager: KDE 3.5.10 & KDE 4.2.2
  • Do not disturb - already DISTURBED (rock)
    • Профил
Здравейте отново!

Та.. понеже не се отказвам лесно продължих с тестовете тези дни (сега чак ми остана време).

Оказа се следното:

1. Ако системата е бутнала в Windows и рестартирам лаптопа за буут в Линукс (пробвах и с Mint, не само с Убунту и ситуацията се случва еднакво с живите дискове и с инсталация) - няма звук от слушалките. Рестартирам ли след това в Windows - пак няма звук от слушалките.

2. Ако буутна в Линукс директно - звука е идеален.

3. Ако буутна в Windows директно - същата ситуация.

4. Единственият начин да имам звук в една от системите е да изключвам лаптопа, вместо да рестартирам. Не съм тествал все още какво ще стане при ребуут от Линукс отново директно в Линукс. Тези дни и това ще пробвам.

Това просто за информация го споделям, ако някой има подобен проблем. И ако има и мнения за ситуацията, ще се радвам да ги прочета. :)

ПС: На този етап мога да тествам само с живи дискове
Активен

Freedom is divine! Open Source is Freedom! Do you wanna be free ?
Kubuntu 8.04.2 & Kubuntu 9.04 - The power of Linux!

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Toshiba satellite
Настройка на хардуер
iggeorgiev 6 4443 Последна публикация Mar 05, 2007, 14:11
от iggeorgiev
Проблем с звука toshiba satellite l30-134
Настройка на хардуер
DINI 4 5305 Последна публикация Mar 27, 2007, 14:10
от ji
Звук на toshiba satellite
Настройка на хардуер
mdk_bg 22 10363 Последна публикация Nov 12, 2009, 09:35
от ЗибелтБг
TOSHIBA Satellite L30-10T
Лаптопи
snipeman 5 3321 Последна публикация Nov 22, 2011, 18:20
от snipeman
Линукс на Toshiba Satellite L50B
Лаптопи
plamentanev 1 1932 Последна публикация Nov 08, 2014, 00:59
от programings