Автор Тема: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“  (Прочетена 19198 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #45 -: May 10, 2013, 03:19 »
Та идеята ми е да сложа една interstitial реклама на цял екран при затваряне на приложението. Не знам дали е добра идея. Някой дето се занимава с такива неща (n00b?) ще съм радостен ако налее акъл по въпроса. Засега съм се спрял на LeadBolt, Admob май не предлагат такива екстри за обикновени педерасти.

Т.е. търсиш рекламна мрежа с по-висок eCPM? Или някоя на цял екран?
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #46 -: May 10, 2013, 09:27 »
По-скоро някоя на цял екран. Мислих по въпроса и стигнах до идеята че това май ще е най-разумното решение. Банерите за този случай ще бъдат доста дразнещи (основното activity е една карта с плотнати неща по нея, да изкачат такива неща ще е доста разсейващо и дразнещо). Имаше някакви варианти с едни popup-и, които ми се виждат още по-противни. Следващите варианти са онези гадости дето бълват notification-и, създават икони и тем подобни гадости, заради които аз лично с кеф бих разкарал приложението и бих напсувал автора му в google play. След известен размисъл стигнах до извода че най-добрият вариант е някоя реклама на цял екран, при напускане на приложението и евентуално много рядко (примерно с вероятност 1/500) при превключване от главното activity в някое от тези за статистиките, макар за последното още не знам има ли смисъл или само ще дразни. Доколкото разбирам тези реклами на цял екран докарвали доста по-висок ecpm от банерите така или иначе (все пак даваш целия екран за целта), което би компенсирало момента че ще се покаже не повече от 1-2 пъти докато приложението  работи.

Другото, което се чудих, четох някакви теории по въпроса дали е по-добре такава реклама да е при стартиране или при напускане на приложението. Някакъв пич развиваше теории че е по-добре в началото, защото имало огромен процент хора, които теглили, пускали приложението веднъж и деинсталирали без да го ползват втори път. На мен това обаче ми се вижда без особено много смисъл. Освен което мен поне доста повече би ме дразнило да видя реклама на цял екран при пускане на приложението, отколкото при напускането му. Не знам.

А иначе за рекламна мрежа още не знам...leadbolt ми се видя идейно и имат такива неща, ама четох много лоши неща за тях вчера. Това на AppBrain ми се вижда по-добра идея, ама знам ли. Предполагам може да се направи някаква схема да се комбинират два доставчика (примерно да показвам едните ако другите не могат да доставят реклама или нещо от сорта)?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

anrydisappear

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #47 -: May 10, 2013, 11:19 »
Здравей Remotex,благодаря за програмката и най-важното за написаното на смилаем Бг.език пояснение за ядрата и нишките.
Цитат
публикувано от Gat3way
Също така и нямам намерение да се изхранвам с писане на мобилни приложения, имам си друга, съвсем различна работа и това е по-скоро отскорошно хоби.
Gat3way,най-малко аз искам да ти дам наклон в каква посока да върви живота ти човек,просто исках да кажа това само като инфо,нищо повече.
Цитат
публикувано от Gat3way
Нокия няма да си взема, па макар и с нормален линукс отгоре.
Живеем в демократичен свят,и аз уважавам избора ти

Благодаря и двама ви за подорбните обяснения,макар че ако трябва да бъда искрен със себе си,повечето от процесите които вие описвате на нормален потребител,му звучат като попаднъл на изпит по висша мтематика,а пък той знае само таблицата за умножение(говоря за себе си).Това ми напомня колко човек трябва да се рови и чете,за да проумее едва няколко % от това което вие обсъждате,но какво да се прави майката му е труд,а не чупки в кръста и гюбеци
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #48 -: May 11, 2013, 00:02 »
А, само още нещо да питам, тук не може да няма поне няколко Android девелопъра дето се скатават :)

Преди малко тествах приложението на Samsung Galaxy S3....трябва да кажа че съм очарован. Очаквах да е голяма кочина в сравнение с 7" таблет, всичко да е разместено, мащабите да са преебани, но нямаше нищо такова, единствено един бутон, който аз сам си scale-вам излиза прекалено голям и textview-та където съм слагал табулации ("\t") излизат кофти разместени. Не знам дали не съм имал късмет де.

Та в този ред на мисли искам да питам, вие преди да пуснете нещо предполагам го тествате на различни устройства. Тъй като разбираемо (понеже не ми е занимание) нямам 50 телефона и 20 таблета вкъщи, как бихте препоръчали да се тества? Емулатора достатъчно добра работа ли върши?

Също така голяма загуба ли ще е ако му нашия да ползва minimumsdk=14 (демек 4.0)? При цялото ми старание да подържам по-стари версии (което е ужасна мъка, actionbarsherlock вместо нормалния actionbar, някакви изкривени заобиколни методи да си върша нещата), не е толкова лесно. До 3.2 някак нещата са ОК, въпреки че под 4.0, излиза по-грозно. Имам един wildfire с Froyo, там просто не мога да го накарам да върви, колкото и да се мъча, накрая ми писна да се опитвам. Та в най-добрият случай до 3.2 май ще е.

Гледах някакви графики, според които огромна част от устройствата са с GingerBread. Това май не е много на добре.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #49 -: May 11, 2013, 01:26 »
4.0+ е чудесно!

Да - тества се на 10-тина устройства и на всички има "дребни" проблеми, после нов цикъл и нов и нов и т.н.

Почти всички 3.Х устройства минаха на 4.0, но тези от 2.Х не! Обаче 2.х е "преисторически" - ако започнеш да го поддържаш ще излезе някой с молба да поддържаш и 1.х... ще го направиш ли? Мога да ти осигуря апарат (не, не се шегувам).

Рекламните! Ако ти направиш малки е губи време... рекламите на цял екран са добри и падат кликове. Рекламата трябва да се публикува на няколко минути или клика за да имаш ти самия посещения и приходи. Инак кинти няма да получиш. Да ти пратя ли няколко мрежи?
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #50 -: May 11, 2013, 02:11 »
Да, нямам нищо напротив :)

Мрежите имах предвид де :)

Много ми е забавен този момент с андроида, има два варианта с UI-то, единия е да разчиташ на XML-и, които inflate-ваш, другия е динамично да си създаваш нещата. Това е малко тъпотия според мен. Това с XML-ите все повече  ме дразни, не знам защо. Като цяло обаче ми е забавна цялата идея, много ме е яд че не знаех за тези неща по-отдавна. Изглежда голяма забава.

Апропо, излиза че ако искаш можеш да пускаш платени приложения в амазон, но не и в гугъл. Това също ми е доста забавно.
« Последна редакция: May 11, 2013, 02:32 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #51 -: May 22, 2013, 01:08 »
Ммммм това е засега:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gat3way.wifitrack


Има още доста да се изпипва обаче....
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #52 -: May 22, 2013, 01:55 »
ТЪПО!

Не мога да те намеря през търсачката на Play-a и за по-бързо минах оттук.

Има и проблем при изчертаването на графиките ама трябва да ти пратя шотове. Дай мейл.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
« Отговор #53 -: May 22, 2013, 08:41 »
Пробвай тук: gat3way_в_gmail.com

Това с търсачката иначе нямам идея как и защо работи. Тезата ми беше че отнема някакво време на google, ама може и аз да съм оплескал нещата (за пръв път ми е все пак).


редакция от neter: Редактиран адрес, като защита от спам.
« Последна редакция: May 22, 2013, 19:21 от neter »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
free CAD софуер
Настройка на програми
stoyanovs 1 2791 Последна публикация Sep 28, 2005, 20:46
от Йордан
Distributed System Programming
Предлагане
TheButcher 0 2545 Последна публикация Dec 05, 2005, 03:32
от TheButcher
Shadow cracker
Кошче
skuller 0 2032 Последна публикация Jan 07, 2007, 11:43
от skuller
Free distributed WPA PSK cracker
Системна Сигурност
RealEnder 20 15159 Последна публикация Jan 19, 2012, 23:28
от gat3way
ПРЕМЕСТЕНО: За reaver из темата „Free distributed WPA PSK cracker“
Системна Сигурност
bop_bop_mara 0 1683 Последна публикация Apr 18, 2013, 17:26
от bop_bop_mara