Автор Тема: Проблем с интернета  (Прочетена 994 пъти)

velislavvasilev

  • Гост
Проблем с интернета
« -: Mar 11, 2013, 09:56 »
Здравейте!
В момента съм с Ubuntu 12.04 и ми прави впечатление, че най-редовно ми се дисканектва Wi-Fi адапторът. В апартамента 2-ма души се закачаме към рутера безжично и само аз имам проблеми. С кабела нямам ядове, но с Wi-Fi поне 5 пъти на вечер ми излиза прозорчето за паролата, която си е вписана. Връзката така и не се осъществява. Ако си оставя лаптопа включен през ноща, сутринта винаги има между 5 и 10 прозореца един върху друг за вписване на паролата за Wi-Fi. Този проблем се появява по различно време и поне аз не хванах да има някаква закономерност спрямо това какви приложения съм пуснал (Скайп, Мозила, Хром и др.) Като за начало, бихте ли ми драснали къде се намират най-важните логове на системата. Ще ги разгледам и ако няма нищо в тях, ще пиша отново.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проблем с интернета
« Отговор #1 -: Mar 11, 2013, 11:01 »
Предполагам, че NetworkManager се пробва да се свързва към всички мрежи, които види и за които прецени, че са с по-силен сигнал от тази, която ползваш. Пробва ги и те пита за паролата им.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

velislavvasilev

  • Гост
Re: Проблем с интернета
« Отговор #2 -: Mar 11, 2013, 13:20 »
Хм.. Сега отново го направи. Първо ми спря интернетът. Пуснах пинг към рутера и:
vasilev@ubuntubg:~$ ping 192.168.0.1
PING 192.168.0.1 (192.168.0.1) 56(84) bytes of data.
From 192.168.0.30 icmp_seq=6 Destination Host Unreachable
From 192.168.0.30 icmp_seq=10 Destination Host Unreachable
From 192.168.0.30 icmp_seq=11 Destination Host Unreachable
From 192.168.0.30 icmp_seq=12 Destination Host Unreachable
From 192.168.0.30 icmp_seq=15 Destination Host Unreachable
From 192.168.0.30 icmp_seq=21 Destination Host Unreachable
^C
--- 192.168.0.1 ping statistics ---
22 packets transmitted, 0 received, +6 errors, 100% packet loss, time 21040ms
pipe 3

След 10-тина минути ми изскочи прозорчето за паролата, но към SSID-то на същия рутер, а не към друг. Все към този SSID се мъчи да се свърже. Все мига, че се дисканектва, понякога иска и парола. Ако рестартирам компа, ще се оправи. Сега съм с кабела и заради това пиша във форума. Също и какъв е този пинг? Аз му искам към 192.168.0.1, а то ми връща към 0.30 ?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Проблем с интернета
« Отговор #3 -: Mar 11, 2013, 13:30 »
Аз му искам към 192.168.0.1, а то ми връща към 0.30 ?
Той ти връща, че от 0.30 нататък (което предполагам е адреса на безжичния ти интерфейс) няма връзка към 0.1 (рутера).

Мисля, че проблемът е в Network Manager (вкъщи също се появява понякога), който не знам дали има оправия. Ако някой може да предложи алтернативни програми...

Допълнение:
Приспива ли се лаптопа? Преди единият вкъщи го приспивахме често и някой път след събуждане Network Manager съвсем се скапваше, само restart помагаше.
« Последна редакция: Mar 11, 2013, 13:33 от bop_bop_mara »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с интернета
« Отговор #4 -: Mar 11, 2013, 13:40 »
Имаш още да четеш и да учиш TCP/IP колега.

192.168.0.30 е твоята машина. Затова от нея ти връща, че няма нататък по пътя на рутинга нищо минало. Ни пакет, ни дявол.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

velislavvasilev

  • Гост
Re: Проблем с интернета
« Отговор #5 -: Mar 11, 2013, 13:55 »
Не заспива. За протоколите и не само има много да уча, но едва ли ще седна някога. А този нетшърк мениджър към Гном ли е или? Ако сменя графичната среда дали другата ще има друг софт? MATE или Xfce?
Драснете само пътищата на директориите със системните логове, за да разгледам какво пише в тях. А и без друго е хубаво да знам къде са.
Активен

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с интернета
« Отговор #6 -: Mar 11, 2013, 13:57 »
Интелско ли ти е wifi-то? (ако е такова му махни съпорта на N)
Цитат
echo "options iwlwifi 11n_disable=1" > /etc/modprobe.d/iwlwifi.conf
reboot

Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

velislavvasilev

  • Гост
Re: Проблем с интернета
« Отговор #7 -: Mar 11, 2013, 14:11 »
Интелско ли ти е wifi-то? (ако е такова му махни съпорта на N)
Цитат
echo "options iwlwifi 11n_disable=1" > /etc/modprobe.d/iwlwifi.conf
reboot

Мхм.. Сега ще чакам, за да видя дали има ефект :) И все пак благодаря!
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Проблем с интернета
« Отговор #8 -: Mar 11, 2013, 14:21 »
Също така може да имаш проблеми с broadcom 43xx и ralink 3090...

Broadcom-a е много сбъркана карта попринцип и дори под бозата едва работи ( чудно ми е кой олигофрен я е пуснал от производствената линия, изобщо...)

A ralink 3090 вмомента има някакъв проблем с rt2x00 драйверите, прави ми впечатление, че го прави от кърнъл 3.2 do 3.6 ... с 3.8, мисля, че ми работеше прилично...

Явно не пипа добре по powersave режимите и като powersave-a, картата изключва и после е голям зор, да я включиш... По някога ми се налага и cold boot...
Активен

d1saster

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: Проблем с интернета
« Отговор #9 -: Mar 11, 2013, 15:37 »
При мен понякога ipw2200 модула ми дава грешка на фърмуеъра. После ядрото се опитва да го презареди (фърмуеъра), не връща друга грешка, но прозореца за паролата се появява и повече не може да се свърже никъде докато аз не презаредя самия модул.

Дали има начин да се направи udev правило което при грешка на фърмуеъра да презареди самия модул? Ако няма такова правило дали с cron няма да стане?
Активен

velislavvasilev

  • Гост
Re: Проблем с интернета
« Отговор #10 -: Mar 11, 2013, 15:54 »
Греда. Пак се скапа...
Активен