Автор Тема: Admin на хонорар  (Прочетена 2256 пъти)

Mitaka

  • Гост
Admin на хонорар
« -: Mar 28, 2011, 16:41 »
Трябва ми човек от Пловдив, който да има следните умения:
/обяснявам подробно в какво ще се състои работата/

Да се справя с Линукс (Дебиан, RHEL 5/6) - услугите са samba, netatalk, apache, rsync, ipsec.
Има и една фирмена система, която ще се покаже на място.
На RHEL върви един специфичен софтуер, който се обслужва елементарно, също на място :)

Имаме и един SUN пак със специфичен софтуер, който се обслужва от външна фирма. Там единственото, което се прави при проблем е да се рестартира услугата, и ако не тръгне - се търси съпорта.

FreeBSD (qmail+vpopmail+imap+apache).

Windows XP/7 - стандартните му щуротии. Повечето Windows машини нямат никакъв достъп до Интернет, и са с лимитирани акаунти, единственият проблем, който от време на време се случва е да се "бъгне" един плъгин за Photoshop, който си е фирмена разработка.

Желателно е що годе добър английски - писане. Много рядко се налага да се говори по телефона, но често се пишат/четат мейли.

Другото, което не очаквам да се знае, но да има интерес да научи:

Mac OS (10.4/10.5/10.6) - инсталиране на самата ОС и инсталиране на приложения. Стандартен софтуер - някои неща на Adobe, QuarkXpress, някои допълнителни плъгини и приложения.
Cisco - базови познания. Статичен рутинг и аксес листи.
Asterisk - елементарни познания. /Честно казано, откакто съм пуснал сървъра не съм го пипал/.

Проблеми, които може да се налага да се решават:
1. Да се инсталира Adobe CS 4 или 5 - лицензен, не кракнат.
2. QuarkXpress - също е лицензен. Няма да се занимавате с борби с кракнат софтуер.
3. FontXplorer Pro - това е една програма за управление на шрифтове. Инсталира се както всяко приложение за MAC - "влачене-пускане". Също лицензиран.
4. Текущи проблеми - някой не може да си отвори нещо, друг си забравил паролата на мейла и т.н.
 
Както и други неща, които не биха представлявали трудност за човек с познания.

Работата не е постоянна и не е ангажираща, за тове е почти задължително да сте от Пловдив.
Идеята е да имам заместник, когато съм отпуск /т.е. 20 дни в годината/, или ако съм в командировка /неопределено/. Както и например някоя събота ако се наложи - да се отиде до офиса. /не се плашете от съботите - за 2 години съм идвал 3-4 пъти/.

Заплащане: на хонорар.
Договаря се с управителя, ще бъде на повикване, т.е. ако този месец сме ви търсили 3 пъти, ще получите 3 хонорара.
Ако аз съм в по-дълъг отпуск - 4-5-10 дни, е добре да сте в офиса. Естествено, всичко ще се заплати както е договорено.
За това колко пъти ще ви извикат не мога да кажа....

И не на последно място, ми трябва човек, който не се плаши да слезе долу в барчето, и да "удари едно". Било то бира или уиски.

Ако някой проявява интерес, нека се свърже с мен: dimitar@unix-bg.org, или тук във форума.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Admin на хонорар
« Отговор #1 -: Mar 28, 2011, 17:36 »
 [_]3

Като имам предвид колко често МАК-овете се трошат по-скоро някой ще си клати краката и ще получава едни пари...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Mitaka

  • Гост
Re: Admin на хонорар
« Отговор #2 -: Mar 28, 2011, 17:47 »
[_]3

Като имам предвид колко често МАК-овете се трошат по-скоро някой ще си клати краката и ще получава едни пари...

Маковете НЕ се трошат :)
Не съм преинсталирал от години...
Трошат се разни приложения, както и потребителите си омазват разни настройки. Ама нищо сложно и плашещо. Другия проблем е, че на един и същ компютър има по няколко различни версии на даден продукт (напр. Adobe CS/CS2/CS3/CS4) - всичко на куп :) има си workaround, който потребителите си го знаят по-добре от мен :) Т.е. от този, който ще дойде се иска само да инсталира съответното приложение, и нищо повече.

Понякога има и дребни проблеми с разните шрифтове, защото са около 20.000 и се зареждат през фонт сървър... който пък бачка на XServe :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Admin
Търсене
tuxbg 0 2537 Последна публикация Jun 10, 2004, 23:19
от tuxbg
Липсващ network-admin
Настройка на програми
angie_bg 2 1710 Последна публикация May 07, 2007, 13:12
от angie_bg
Root admin?
Настройка на програми
fintara 13 3372 Последна публикация Jun 26, 2007, 12:16
от abadon
Търся sys admin за сървър
Търсене
kakaomen 0 2571 Последна публикация Jul 11, 2008, 11:44
от kakaomen
Postfix Admin проблеми и неволи
Хардуерни и софтуерни проблеми
abadon 7 4824 Последна публикация May 20, 2011, 17:48
от rolice