Автор Тема: OpenOffice 3.2 не работи коректно  (Прочетена 6926 пъти)

slavuncho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Дистрибуцията ми е Ubuntu 10.04 с инсталиран OpenOffice 3.2.
Проблемът е, че в тази конфигурация не работят българските речници и MScorefonts, въпреки че са инсталирани. Това е проблемът - има ли решение?
Е, най-лесно е да се върна към Ubuntu 9.10 и OpenOffice 3.1, които работят, ама не искам :)
Активен

tyuio

  • Гост
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #1 -: May 10, 2010, 18:06 »
Ама официално ли не е поддържано?
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #2 -: May 10, 2010, 18:14 »
За речниците погледни http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Dictionaries - в самото начало на страницата има бележка за OpenOffice.org 3.+ Пробвай да направиш следната символична връзка за msttcorefonts,  като първо провериш дали директориите са тези, които аз намерих
Код:
sudo ln -s /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts /usr/lib/openoffice/share/fonts/msttcorefonts

Възможно е фонтовете на OpenOffice да са тук: /usr/lib/openoffice/basis3.2/share/fonts, ако първата връзка не сработи пробвай да направиш такава до тази директория.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

tyuio

  • Гост
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #3 -: May 10, 2010, 18:16 »
Добре де сериозно, аз го ползвам от както е излязло ама не от хранилищата де  а направо от тях и спелчека си работи, както сричко пренасянето. Това за фонтовете не знам, все ми е едно общо взето за тях.
Обаче няма как да разбера дали работи щото не ползвам тия от хранилищата на нито един от комповече както и добавките не са от там а направо от сайта.
Активен

slavuncho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #4 -: May 10, 2010, 19:03 »
За фонтовете се оправих по най-хамалския начин: copy от fonts в Windows и след това или чрез двукратно щракване се инсталира, или paste в .fonts от домашната папка.
Изглежда има някакво ограничение защото работи с другите mscorefonts без times new roman и arial.
За речниците - правопис, сричкопренасяне и граматика и аз до сега не съм имал проблеми нито под Windows, нито под Ubuntu. Комбинацията Ubuntu 9.10 и OpenOffice 3.1 работи без проблем - и шрифтове, и речници. Комбинацията Ubuntu 10.04 и OpenOffice 3.2 не иска. Там където са речниците всичко си е инсталирано и т.н., но когато искаш да посочиш речник на български от „Езикова помощ“ българският въобще го няма. От друга страна разбира, че българският е по подразбиране и т.н. Има някаква несъвместимост, но разбирането ми не е на такова ниво, че да коментирам. Може би това са малките бъгове, които съпътстват началото на всяко ново дистро  :)
Активен

tyuio

  • Гост
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #5 -: May 10, 2010, 19:14 »
Чакай сега ти изобщо инсталирал ли си бг пакета или не за ОО.0 имам предвид?
Активен

slavuncho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #6 -: May 10, 2010, 23:11 »
Да бе-то, да! Той си върви с LiveCD-то и като кажеш, че искаш Ubuntu на български и Ооо-то си е на български. Не е както когато го сваляш от сайта на OpenOffice и можеш да си избираш езиковият пакет.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #7 -: May 10, 2010, 23:27 »
Да бе-то, да! Той си върви с LiveCD-то и като кажеш, че искаш Ubuntu на български и Ооо-то си е на български. Не е както когато го сваляш от сайта на OpenOffice и можеш да си избираш езиковият пакет.

Какви са тия глупости? Това че менютата са на бг не значи че и имаш спел чека на тоя език. То диска на Убунту  да не е 10 гиги да има всичко което искаш. Освен ако не ползваш Учи свободен с Убунту.
Иди в синаптика и виж дали го има ..изтрито...
Пакета не идва с диска.

Редактирано, съгласно т. 6 от Правилата на форума
bop_bop_mara
« Последна редакция: May 11, 2010, 01:03 от bop_bop_mara »
Активен

H0lyGanGs7eR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 163
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #8 -: May 10, 2010, 23:28 »
Езиковия пакет на диска включва само транслация на менютата. Ако ти пише че са инсталирани дай преинсталиране и ще се оправи, за по-сигурно премахни и добави наново  8) . Успех!
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #9 -: May 11, 2010, 09:16 »
Мойте си работят след преминаване от 9.10 към 10.4. Предполагам знаеш как се инсталират, ама ако не знаеш да ти кажа.
Отиваш ей тука http://extensions.services.openoffice.org/dictionary и избираш Bulgarian dictionaries. Запазваш oxt файла и го отваряш с опен офиса. И си готов. Не забравяй да даваш на документа си Bulgarian, за да работи речника.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

slavuncho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #10 -: May 11, 2010, 13:42 »
Когато преинсталирах Ubuntu домашната ми папка остана непроменена, което запази и настройките на разните приложения, които са в нея. Тъй като работя най-вече с текстообработващи програми, по този начин запазвам речника на Ooo и при следващата инсталация той работи със стария. Така стана и сега. Отново ще кажа, че когато преинсталирам с Ubuntu 9.10  и Ооо 3.1 няма проблеми. Проблема се проявява с 10.04 и 3.2.  По тази причина написах, че всичко си е на мястото, защото съм проверил. Въпреки това, отново свалих речниците на Ооо, отново ги инсталирах и ефекта отново е никакъв. И щото не мога да си го обясня пиша тук, а не за да ви губя времето.
Активен

slavuncho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #11 -: May 11, 2010, 18:40 »
Нещата се оправиха „някак“. Първо сричкопренасянето, след това и проверката на правописа :)
Дааа, ако разбирахме компютрите и жените, светът щеше да е особено тъпо място за живеене :)
Благодаря на всички, проявили съчувствие  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #12 -: May 11, 2010, 22:24 »
Стават такива работи. Аз затуй мразя компютрите и няма ден, в който да не се проклинам, че туй ми е шибаната работа. Даже мислех да ставам фризьор по едно време. Ама на мойте години ме мързи да уча нови неща.
А иначе грешката едва ли е в убунтуто или опен офиса. 99 процента от бъг репортите са пълни глупости, нямащи нищо общо с действителността. Може би някой ден ще споделиш къде си сбъркал и не се е оправило от самосебе си.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

slavuncho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu 10.04
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #13 -: May 12, 2010, 10:11 »
Прав си! В 99,99 случая е виновно предкомпютърното устройство  ;)
Активен

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: OpenOffice 3.2 не работи коректно
« Отговор #14 -: May 28, 2010, 16:16 »
И аз го имах този проблем (с речниците и сричкопренасянето в новия офис), но се реши по много лесен начин. Просто копирах речниците, които намерих в интернет за офис 3.0, в /usr/share/hunspell и речника за сричкопренасянето в /usr/share/hyphen (честно казано, беше от отчаяние) и нещата се оправиха, независимо от факта, че в readme файла пише, че стават до третата версия. Разбира се, трябват Ви root права и настройка на офиса след това.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Да преведем OpenOffice?
Преводи на програми
fire 6 6554 Последна публикация May 30, 2002, 19:08
от dafo
OpenOffice.org
Настройка на програми
IvanST 4 3103 Последна публикация Jan 08, 2003, 11:54
от
проблеми с openoffice
Настройка на програми
edy1 2 2713 Последна публикация Dec 03, 2003, 01:05
от edy1
OpenOffice
Настройка на програми
HipH0p 4 2714 Последна публикация Dec 05, 2003, 11:16
от alabal
OpenOffice проблем
Настройка на програми
kennedy 5 2266 Последна публикация Feb 04, 2004, 12:53
от kennedy