Автор Тема: Проблем със touchpad - lubuntu 16.04 32 bit, ядро 4.4.0-16  (Прочетена 2268 пъти)

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Touchpad не работи- Няма го никъде. Няма демон за регулиране или стартиране, няма го и в командите от терминала. Това често се случва от ядро 4.2.* на сам.
При всяко от подобренията на ядрото, веднъж тъчпада работи, при следващото подобрение не работи и т.н.
Помъчих се да инсталирам Touchpad indicator:
add-apt-repository ppa:atareao/atareao
apt-get update
apt-get install touchpad-indicator
но и тук се удря на камък. Появява се демон, но той не върши работа, само отразява настройките, които искам за тъчпада.
Ето малко инфомация:

root@viv:~# cat /proc/bus/input/devices

-----------------------------------------------
-----------------------------------------------
I: Bus=0018 Vendor=04f3 Product=300b Version=0100
N: Name="ELAN0501:00 04F3:300B Touchpad"
P: Phys=i2c-ELAN0501:00
S: Sysfs=/devices/platform/80860F41:02/i2c-8/i2c-ELAN0501:00/0018:04F3:300B.0002/input/input11
U: Uniq=
H: Handlers=mouse1 event11
B: PROP=5
B: EV=b
B: KEY=6420 10000 0 0 0 0
B: ABS=260800000000003
-----------------------------------------------
-----------------------------------------------
« Последна редакция: Apr 01, 2016, 16:39 от gogov1111 »
Активен

malin

  • Гост
gpointing-device-settings ? Едва ли ще помогне, но може да се пробва.
Активен

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Malin, не помага. Ето отговора:
command not found.
Открих нещо интересно. Имам инсталиран Slackware и Windows 10. И при двете оперативни системи Touchpad-а не работи. По всяка вероятност има някаква повреда в това периферно устройство. То е сменяно преди 10 месеца и изглежда от сервиза са ми пробутали някакво старо и сега се е повредило. Интересното е, че и трите оперативни системи индицират наличие на Touchpad-а. Ще видя какво да направя. Ако мога да си поръчам ново чрез интернет, ще си го сменя сам. Живея в София и ако мога да си купя от някъде би било добре. Но на сервиз повече не давам лаптопа си.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Malin, не помага. Ето отговора:
command not found.
Открих нещо интересно. Имам инсталиран Slackware и Windows 10. И при двете оперативни системи Touchpad-а не работи. По всяка вероятност има някаква повреда в това периферно устройство. То е сменяно преди 10 месеца и изглежда от сервиза са ми пробутали някакво старо и сега се е повредило. Интересното е, че и трите оперативни системи индицират наличие на Touchpad-а. Ще видя какво да направя. Ако мога да си поръчам ново чрез интернет, ще си го сменя сам. Живея в София и ако мога да си купя от някъде би било добре. Но на сервиз повече не давам лаптопа си.

Е не с лошото де... Това, че са ти сложили ново не значи, че няма някаква причина да сдават багажа...  [_]3 А системите са операционни. Да не би все пак да си го забранил със функционалния бутон? Поразгледай и в БИОС-а как стоят нещата, да не там да има опция за иключване, преди да вземаш каквото и да било.... Не, че е изключен варианта да е отишал в небитието...


А за командата:
1. sudo apt-get install gpointing-device-settings

Не, че с нещо ще ти помогне....
« Последна редакция: Apr 02, 2016, 00:33 от runtime »
Активен

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Rantime, разбира се, че съм написал една глупост. Системите са операционни. Така е. Ще проверя в БИОС-а и дали не съм забранил Tuchpad-а от клавишите.
Активен

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Леле, каква глупост съм направил. Забранил съм Tuchpad-а с Fn+F7. Нещата се оправиха. В момента съм в болница и съм свършил тази глупост без много да му мисля. Благодаря за помоща.
Активен