Автор Тема: Не знам в кой раздел да пусна темата, но е важно. :((  (Прочетена 1928 пъти)

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Здравейте,
Вчера закупих 2-ва домейна от godaddy.com и ми заключиха акаунта след като търсих помощ в irc.freenode.net как да си направя virtualhosts моля ви помогнете ми какво е направил тоя от irc където го помолих за помощ или не е той виновен ето файловете: ;(
http://46.40.126.112/files/
xchat.txt е лога от чата ни... моля ви много помогнете ми искам си домейните не знам какво да правя :(
Ето какво получих от godaddy.com като имейл адрес отностно заключения акаунт.. :( :

Thank you for being our valued customer. For your protection, as part of an
ongoing effort to prevent the unauthorized usage of your payment method(s),
the recent purchase activity on Account #41698120 has been
reviewed by our verification office. As a result of this review, the referenced
customer account has been locked and the payment method has been suspended
from further use in our system. The charges made to this payment method have
been refunded and the related products have been cancelled. Please allow five
to ten business days for your financial institution to fully process the reimbursement.
 
These actions were taken as a precautionary measure to preserve the integrity
of your payment method(s). The processes implemented are not intended as an
accusation or derogatory claim. To request reinstatement, please log into your
account with us today. During the login process, to verify the payment method's
account holder has authorized usage of this payment method, our secure site will
prompt you to upload a viewable, scanned copy of the payment method account
holder's government-issued photo identification, such as a driver's license or passport.

Upon receipt of the requested documentation, we will re-evaluate the status of
your account.

We apologize for any inconvenience caused by these actions and thank you in
advance for your cooperation.
 
Sincerely,
Fraud Department

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Copyright 2011 GoDaddy.com, Inc.. All rights reserved.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
"To request reinstatement, please log into your
account with us today. During the login process, to verify the payment method's
account holder has authorized usage of this payment method, our secure site will
prompt you to upload a viewable, scanned copy of the payment method account
holder's government-issued photo identification, such as a driver's license or passport."

За да поискате реинстанциране, моля влезте в акаунта си днес. По време на логин процеса, за да потвърдите, че титуляра на сметката за плащене е оторизирал използването ѝ, нашият сайт ще ви помоли да качите сканирано копие на идентификационен документ със снимка на титуляра на сметката, например шофьорска книжка или паспорт.

Тук идва въпроса - кой е собственика на сметката и защо са се усъмнили в това, че може би достъпът до нея не е оторизиран. Предполагам ти знаеш отговора и, ако съмненията им са неуместни, ще се разберете (по указания начин, а може да се консултираш и със съпорт центъра).

Иначе не би трябвало да има каквото и да е общо с онзи чат (погледнах го бегло, видях, че питаш ка да направиш blabla.com да сочи xx.yy.zz.tt/blabla, което не изглежда престъпно). Ако имаше проблем заради чата, т.е. хванали са те (някак си), че искаш да правиш нещо непозволено, по-скоро трябваше да получиш писмо от Abuse Department, а не от Fraud Department.

Така или иначе според тях не са ти взели парите и са отменили поръчката, ако не се разберете, можеш да си харесаш друг регистратор.

ПС. Смени заглавието на темата с някое по-подходящо!
Активен

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
@ bop_bop_mara: Може и да има общо с чата. Не знам как е плащал, но ако е с кредитна карта (което е най-логично), то едва ли е често срещана придобивка сред 16 годишните.
Активен

edmon

  • Гост
След равносметката накрая, цената в годадди по-ниска ли е от който и да е риселър в БГ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Затова се работи с доверен регистратор.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
@ bop_bop_mara: Може и да има общо с чата. Не знам как е плащал, но ако е с кредитна карта (което е най-логично), то едва ли е често срещана придобивка сред 16 годишните.
А това с възрастта в чата го бях пропуснала  ;D Това обяснява доста (макар че би било прекалено силно да твърдим, че godaddy са научили възрастта му чрез подслушване на някакъв чат).

Ne7WoRK, ако сметката е на чуждо име, всички ние много се надяваме собственика да знае, че му ползваш картата и да е съгласен с това. А ако не знае и си я търси, може вече да знае, след като ти публично си показа писмото.
Ако сметката е на твое име, може и да нямаш право да теглиш пари от нея, щом си непълнолетен.

Ачо, това ми прозвуча като да се ползва "доверен ;)" регистратор, дето няма много да пита твои ли са паричките или не, ами ще си ги прибере тихо и спокойно  ;D ;D ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Той Ne7work си знае за какво става дума.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Казаха ми, че godaddy.com са най-добрите в света. :) Вече май се разбрах с тях може би скоро ще ми е отключен акаунта надявам се да е възможно най-скоро с нетърпение. :) И все пак благодаря на всички които писаха в темата! :)
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
GoDaddy са по скоро мизерници от опита който имам с тях (а той не е особенно голям все пак) една много по добра алтернатива е https://www.nearlyfreespeech.net/ . Не е особенно бляскаво но за сметка на това е почти от класа на buletproof хостингите ...
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Казаха ми, че godaddy.com са най-добрите в света. :)

GoDaddy са (едни от) най-добрите в печеленето на пари от регистрация/продажба на домейни и други подобни услуги.

Иначе не са най-добри. Повече кошмарни истории като тази може да прочетеш на анти-фен сайта NoDaddy.com. И не само там.

Ако все пак искаш да ползваш услугите им много внимавай какво си поръчваш. Защото слагат разни "безплатни" услуги в кошницата и след като изтече безплатния период ти дърпат пари автоматично. Нелоялните търговски практики не се изчерпват само с това.
Активен