Автор Тема: Iptables Firewall Script  (Прочетена 2531 пъти)

Vasil_T

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Iptables Firewall Script
« -: Aug 31, 2004, 19:19 »
Ami kajete si kakvi polzvate, tui kato v momenta polzwam edin koito vsichko si go pisha az,i ne me kefi mnogo a mnogo criptowe na sweta ta se pitam kwi polzwate wie.

Sreshtali li ste takuv pri koito imate samo config na port koito da se forwardwat a ne da ima samo standratnite web,icq i da si addwate na ruka drugite.

Sujalqvam za latinicita no ne postvam ot sobstvenoto si PC w moomenta,sorry naistina
Активен

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Iptables Firewall Script
« Отговор #1 -: Aug 31, 2004, 20:46 »
Здравей,

Според мен е хубаво да видиш общо взето няколко такива скриптове и да си напишеш сам, някои красив скрипт за твойте нужди. Аз поне така съм направил. Все пак има доста информация и във форума и в нет. Иначе може да пробваш fwbuilder май така се казваше(пак трябва да си пишеш правилата, но поне е графично и може да прави за всякакви системи).

ПП: На мнение съм, че разни такива дето си пускат и спират разни неща, са нещо като бозите в уиндоус и за това не те съветвам.

Успех.
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

n_antonov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1185
    • Профил
    • WWW
Iptables Firewall Script
« Отговор #2 -: Aug 31, 2004, 21:47 »
Аз лично ползвам Shoreline Firewall.

Писането на собственоръчни скирптове е много полезно и поучително, но понякога човек има нужда от по-сериозни неща, в които са предвидени много възможности, непостижими от един скрипт или по-скоро непредвидими. Опитай това, много е мощно. Нямам време да изброявам възможностите му, защото са десетки.
Активен

-------------------------------------------------------------------------
./debian/rules

Vasil_T

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Iptables Firewall Script
« Отговор #3 -: Sep 01, 2004, 16:28 »
Цитат (n_antonov @ Авг. 31 2004,22:47)

Минах и през Shorewall-a обаче единствента причина поради която не го пуснах беше че ми турсеше разни пакети който нямах а ме мурзеше ги търся.Но иначе много ми хареса че има много възмойности.Относно писането на скриптове то добре ама нямам време за съжаление да разучавам сичко на ново смисъл сега в момента има iptables ама преди бяха ipchains  смисъл и iptables ще бъдат изместени някой ден и да сядам да разучавам нов синтаксис е доста играчка не че не е полезно но времето е пари.

Дайте предложения за някакви Трафик Shaperi който сте ползвали тъй като обмислям дали да го пиша щото нещо не сам си харесал за сега хубав готов скрипт ?
Активен

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Iptables Firewall Script
« Отговор #4 -: Sep 01, 2004, 16:42 »
Ами на мен htb_init ми пасна много добре. Лесно се конфигурира и е супер. Ако преди това си пробвал cbq_init е същата работа.
Ето и линк към sourceforge ТУК

Успех.
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

Vasil_T

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Iptables Firewall Script
« Отговор #5 -: Sep 01, 2004, 17:06 »
Сега ще го тествам,хмм кой роутери подържаш тъй като за да знаеш тези неща най-вероятно си пускал доста роутери ? :-)

Между другото забравих да споне какъв IPTables firewall ползвам сега,та казвам ползвам arno-iptables-firewall удобни са ми защото са направени точно за фиревалл а не и за още куп глупости и са доста чистис мисъл че няма купища конфиг филове или допулнителни функции,2 фила-1 скрипт и един конф,ехтра си

Благодатя,някой друг да ползва различен Трафик Shaper
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
initial firewall script
Настройка на програми
Soulstealer 27 5398 Последна публикация Jan 21, 2005, 11:34
от Uvigii
Arno-iptables-firewall
Настройка на програми
limbozon 4 2032 Последна публикация Apr 11, 2010, 15:33
от limbozon
Arno-iptables-firewall въпрос
Настройка на програми
limbozon 5 2302 Последна публикация Apr 19, 2010, 19:15
от borovaka
Помощ за iptables firewall.
Настройка на програми
v13 1 1578 Последна публикация Dec 24, 2011, 23:07
от Bogo
Iptables Firewall Examples
Настройка на програми
User13 7 2695 Последна публикация Jun 14, 2017, 08:12
от User13