Автор Тема: Инсталиране на Дебиан с Good Bye Microsoft" - Debian Installer  (Прочетена 4424 пъти)

red_shark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Извинявам се ако на някой му е писнало от мойте теми,но сега имам един друг въпрос.Наскоро намерих някакъв инсталатор на Дебиан който се казва Good-Bye Microsoft.
Интересуваме с него трябва ли да се прави отделен дял за Дебиан-а или може да се сложи и при Виндолс както е с Вубу на Убунту.И ако може да ми обясни как става или да прати някакво ръководство по което да го направя защото търсих ама до сега все още не съм открил такова за "Good Bye Microsoft" - Debian Installer
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
ами Good Bye Microsoft e обикновен портнат win32 инсталатор за дебиан чрез netboot, ако не се лъжа, тъй че е леко непотребен, ако си с pppoe нет като мене :) и не е нещо, подобно на уби - да инсталира системата в уиндоус. Можеш да погледнеш видеото на сайта на goodbye ms - http://goodbye-microsoft.com/demo.html
Активен

red_shark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Значи демо видеото съм го гледал но така и не разбрах как с тая програма да инстална Дебиан при Уиндолс без да се налага да се занимавам с партишъните защото Вуби има в началото само да избера колко място да задели за Убунту а при Good Bye Microsoft не забелязах такова нещо имаше нещо за партишъните но не посмях да бутам там да не загубя някаква информация от харда.Не може ли без да се прави отделен партишън?
« Последна редакция: Apr 27, 2009, 12:29 от red_shark »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Налага се да се правят дялове. Инсталатора копира нужните за стартиране на debian-ският инсталатор файлове, след което прави нужният имидж и запис в boot.ini за да можеш да пуснеш дебиан (инсталатора) след рестарт. От там нататък стандартна дебианска инсталация. btw има го на всички дискове с дебиан това exe, от Lenny насам.

 biggie, инсталаторът на Debian от дооста време, поддържа pppoe, преди беше нужен да се подаде параметър преди зареждането на ядрото, сега в лени май са го направили по-лесно, но не съм пробвал.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Не, не са, или поне моята прокълната лан-карта никога не е показвала признаци на разбирателство с инсталъра без моя намеса, и така де, пак казвам, netboot с pppoe не става, а goodbye microsoft e различен от wubi отвсякъде и ако и двете не служеха за инсталация на ос, щях да кажа, че нямат нищо общо.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Като зареди диска и покаже логото на дебиан, търси там опция за задаване на параметър, F1 мисля е хелпа ако не я видип на пръв поглед, като я намериш се пише
 
Код:
install modules=ppp-udeb
и enter, после в инсталатора някъде ще те пита за име и парола.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
ами човече, ти не ме четеш :) казвам ти, че не става при netboot с pppoe - a всъщност гоудбай майкрософт прави това - зарежда нетбуут инсталация по улеснен за новаци способ.
Активен

red_shark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Добре щом не е като Вуби няма да се занимавам сега като се понауча малко с Убунту тогава ще се занимавам да правя дялове за друг Линукс че теи ако не стане както трябва ще загубя много информация.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
ами човече, ти не ме четеш :) казвам ти, че не става при netboot с pppoe - a всъщност гоудбай майкрософт прави това - зарежда нетбуут инсталация по улеснен за новаци способ.
Абе за да сме точни, аз не говорех за windows инсталатора, а ти обяснявах за инсталацията от диск. Не зная какво имаш предвид под netboot (представям си ги като boot from lan където в локалната мрежа се закача за PXE сървър и от там зарежда имидж (в този случай няма нунда от ЦД изобщо), само че това не се предлага по подразбиране, защото си е хамалогия и далеч не е да бутнеш от един диск :) ) Аз ти говоря за нормална инсталационна медия, било то първия диск или нетинстал диска или businesscard имиджа. businesscard имиджа не го бях пробвал, за това реших сега да го изтегля и да пробвам. Пуснах си pppoe сървър на рутера и буутнах от диска, като стартирах инсталатора с
Код:
install modules=ppp-udeb
Като дойде време за мрежата си ме пита за име и парола,въведох ги ОК, т. е. това 
Цитат на: wiki.debian.org
Q: How do I use netinst over PPP? A: You can't use PPP with the businesscard CD-ROM image! That's because these packages are not included in it. With the netinst CD-ROM image, or a full CD or DVD, you can set up PPP after the system is installed.
PPP configuration is provided by pppconfig.  Be aware that so called winmodems are not supported yet!
Не е вярно, явно не са си обновили инфото, пробвах с Debian Lenny.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
знам за регуларната инсталация, и ако не се лъжа ти ми откри как при нея да пусна интернет :) и пак, не говорех за бизнес карти, а network boot(netboot) - който при последните ми опити с него продължаваше да не признава pppoe:
http://www.debian.org/distrib/netinst#netboot
Както и да е, стига с този спор, щото момчето с wubi-то го пратихме на трети коловоз по линията Лондон - Калкута :D
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Не споря, споделяме опит, мисля ще е полезно и за други, поне да го докараме докрай. Това което си дал, линка, си мисля, че няма как да стане.
Трябва да си пуснеш в локаланата мрежа на друг компютър TFTP and a DHCP и там да имаш имидж. А от другата машина буутваш по мрежата, машината си взема адрес от DHCP сървъра който си пуснал и пак от него зарежда и инсталира.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Ами при мен не стана, плюс пишещото в manual-а ме наведе на мисълта че няма смисъл да опитвам. Ако някой има опит с подобни акции, моля, нека го сподели. Вярата в правотата ми бе разклатена :)
Активен

red_shark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
малко извън темата да питам понеже съм на БТК ADSL и някой път няма нет като вляза в Убунту как може да се оправи  ???
Активен

biggie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 142
  • Distribution: Crunchbang Linux
  • Window Manager: openbox
    • Профил
Ако не се лъжа, би трябвало да стане с pppoeconf :)
Активен

red_shark

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
biggie, може ли да ми обясниш как става с pppoe config или да ме насочиш към такава тема, че от скоро се занимава с Убунту и въобще какъвто и да е Линукс.
Активен