Автор Тема: Kernel panic  (Прочетена 2780 пъти)

Tinna

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Kernel panic
« -: Dec 01, 2003, 09:52 »
Инсталирах Linux Mandrake като втора ОС ,заедно с Win XP,но
след втория рестарт ми изписа,,Kernel panic:No init found.
Try passing init=option to kernel,,.Какво може да се направи от тук нататък.Опитах след нов инстал-същата работа.Новак съм,затова обяснете ми ако може по-подробно.Мерси!
Активен

melwin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 222
    • Профил
Kernel panic
« Отговор #1 -: Dec 01, 2003, 12:03 »
Nqkoi versii na GRUB mogat da dovedat do tozi problem. Kogato instalirash Mandrak-a ukaji mu lilo za boot manager.
Активен

The second is the basic unit of time. It is the length of time taken for 9192631770 periods of vibration of the caesium-133 atom to occur.

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Kernel panic
« Отговор #2 -: Dec 01, 2003, 14:35 »
Принципно, след инсталацията трябва да видиш директорията
/boot
вътре трябва да има два файла vmlinuz и initrd.img
Това което ти пише е че не може да намери втория файл, за да укаже реда на стартиране.
Не мога да ти кажа защо втория път ти го изтрива или не го намира. Дай повечко инфо какво правиш по време на инсталацията и с lilo ли си или с grub? Аз не съм срещал проблеми с  grub.
Обаче, причините може да са много. Кажи нещо повече.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

  • Гост
Kernel panic
« Отговор #3 -: Dec 01, 2003, 16:18 »
Линукса ,който инсталирам е Mandrake 9.0.По време на инстала никъде не ми предлага възможност да избера програма за зареждане-GRUB или LILO.Как мога да направя това по време на инстала,защото не съм ползвала никога линукс и не знам все още как да направя промените след инстала.Въпроса ми може да е тъп,но все пак..-на XP-то имам инсталиран Norton 2003.Може ли той да прави някакви магарии?
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Kernel panic
« Отговор #4 -: Dec 02, 2003, 00:24 »
Не мога да помогна с Мандрейк. Тази версия която видях и малко поръчках беше с Lilo. Иначе не познавам тази дистрибуция.
Така, че за избора на боотмениджъра по време на инсталацията - не знам.
Обаче, ооообааче, дава ли ти възможност да пишеш разни неща преди да боот - не. Обикновено се наричат boot options и хелпа за тях се стартира с бутона F2. Опиши какви възможности дава, като опции (мисля, че може по това време ръчно да се опише пътя до кернела) и може и да измислим нещо.

Тва за Нортъна не се притеснявай - не влияе.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

  • Гост
Kernel panic
« Отговор #5 -: Dec 02, 2003, 05:31 »
След зареждане кернелът се опитва да извика /sbin/init или /bin/init но не може да намери такъв файл и се панира.
Указал ли си root filesystem?
Указвал ли си някакви особени дялове да бъдат монтирани в /bin и/или /sbin?
Зареди от knoppix и си прегледай дяловете и тяхното съдържание.
Активен