Автор Тема: Чипсет  (Прочетена 1358 пъти)

onlinels

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: Backtrack 4 R2
    • Профил
Чипсет
« -: Feb 23, 2009, 13:07 »
Здравейте.

От скоро имам проблем, който изключително много ме дразни!
Машината ми забива постояно ( примерно ако искам да импортна голям лист в kget малко след започването на импорта машината забива ). Забелязах нещо странно при буутването.

Код:
Feb 23 12:01:49 cerber kernel: [   17.180790] via686a 0000:00:07.4: base address not set - upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr

Възможно ли е заради това да забива, и евентуално как да го оправя?
Чипсета е: VIA Technologies, Inc. VT8363/8365 [KT133/KM133 AGP]
Възможено ли е, проблема да е в swap, по - голям е от рам паметта, която е SDR? Ако може да ми разясните малко по - подробно ( нищо не разбирам от хардуер ) Благодаря!
Активен

Live to ride and ride to life

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Чипсет
« Отговор #1 -: Feb 23, 2009, 18:36 »
Здравей,

Проблема ти повече ми звучи като хардуерна неволя. Виждам, че компютъра ти е на почетна възраст - погледни си темп. на процесора, извади паметите - изтрий крачетата им с гума за моливи (kooh-i-noor  за предпочитане :) ). Бе въобще от малкото написано разбирам, че след някакво натоварване забива - ако не дадеш нещо повече като сламка за мен си е хардуерен проблем (може да е вкл. и захранване - погледни си в биос-а напреженията).

Ако има новини - давай!
Активен

onlinels

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: Backtrack 4 R2
    • Профил
Re: Чипсет
« Отговор #2 -: Feb 23, 2009, 21:41 »
Направих това което ми каза с изключение на това със гумичката :) ( нямах под ръка )
Прегледах абсолютно навсякъде но никаде в биоса не показва темперетурата?? ( мисля, че найстина АMD-то беше с повишена темперетура защото от захранването духаше топло )
Значи едната рам беше чиста а другара леко зацапана. Компютарът се позабърза малко, шума от процесора почти изчезна. Не знам дали това няма да прозвучи смешно но, смехних местата на рам пеметите, шесто чувство! ( съквартирантът си беше играл преди време, а аз този компютър не го бях използвал около половин година ). Докато ги чистех забелязах, че са различни.

HYUNDAI KOREA 02  PC1334-333-542 0050
MT8LSDT 1664AG-133B1 PC1334-333-542-A

Благодаря много !!!
( честно казано компютърът има нужда от пароструйка )

пп. Сега остава да пробвам да го overclock-на или да го разваля! Благодаря отново, едва ли бих се сетил да почистя крайчетата на рам паметта :)
Активен

Live to ride and ride to life

Drakula

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 319
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
Re: Чипсет
« Отговор #3 -: Feb 24, 2009, 10:17 »
Извън темата, но

шума от процесора почти изчезна
Как шуми процесора?

А по темата - можеш да засечеш евентуален проблем с оперативната (RAM) памет чрез memtest86
Активен

onlinels

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: Backtrack 4 R2
    • Профил
Re: Чипсет
« Отговор #4 -: Feb 24, 2009, 22:55 »
Ами когато зареждаше някоя програма се слушаше някакъв шум. Сега е доста по тих. Нешто като птъштене на радио станция :) Снощи направих пълен тест на рам паметта и проблем нямаше. Беше на SDRAM10os ( или ns ) Направих я на Turbo и тествах, проблем нямаше. Днес я направих пак на SDRAM10os отново тествах и пак нямаше проблем. Ще тествам целия BIOS.
Активен

Live to ride and ride to life