Автор Тема: Федора с КДЕ не показва знамето на клавиатурни подредби  (Прочетена 1675 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
От незапомнени времена (не помня вече от колко версии насам) при правилно настроени "Клавиатурни подредби" с вкл. отметка "Показване на знамето" и не показва нищо т.е. всичко (друго) си работи но знамето го няма и стои един сив фон. Това е на чисто КДЕ с настр. по подразбиране. В момента съмс  Федора 13 и отново същия проблем - да не би да е БЪГ в знамената , защото още от страничката в която ги избирам подредбите (тази с отметката "Показване на знамето" - Клавиатурни подредби:Настройване:Подредба) са си сиви и в "Налични клавиатурни подредби" и в "Активни клавиатурни подредби"

c2h5oh сподели малко личен опит... като един от малкото тук ползващи Федора с КДЕ и гледам че ти ги показва "цветни" :-)
за разлика от нас останалите...

т.е. при мен е подобно на това (сивото US долу вдясно - наистина е сиво, не е заради по-лошото качество)
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=gallery&key=411391919&layout=clean

как да стане така по-цветно
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=gallery&key=425081377&layout=clean
или така
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=gallery&key=417064373&layout=clean

П.П. при мен даже и само US не излиза цветно  :(
« Последна редакция: Sep 23, 2010, 16:04 от remotex »
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Коя версия ти е КДЕ-то? В по-старите имаше бъг със знамената и не винаги се изрисуваха, или пък само част от тях. Мисля, че има нещо общо с някакви флагове за смесване на цветовете, когато е пуснато графично ускорение при някой видео карти. При мен до КДЕ 4.3.х някъде бялото в знамената се изрисуваше като прозрачно.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
task_struct Не само бялото а цялото знаме т.е. целият фон.

В момента съм с Федора 13 обновено до последно (т.е. днес 23.IX.2010), но проблемът го имам... СЪС СИГУРНОСТ от Федора 8 насам (всичките версии), но да прав си че е с КДЕ 4 само (КДЕ 3.5 ако се не лъжа си работеше)
Малко по-подробно
  Linux mach3 2.6.34.7-56.fc13.x86_64 #1 SMP Wed Sep 15 03:36:55 UTC 2010 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
  KDE 4.4.5
Няма пуснати нито инсталирани композитни и пр. глезотии.
Код
GeSHi (Bash):
  1. [id@mach3 cutting]$ glxinfo | grep direct
  2. direct rendering: Yes
  3. [id@mach3 cutting]$
В момента съм с вградено видео но да има хардуерно ускорение пуснато - винаги съм имал от Федора 8 досега и на вградени и на слот карти и винаги е било така (сиво) ... та верятно е софтуерен проблем (хич не си и помислям да е от драйвера)
ПрАвило ми го на: nvidia GF4, TI 4200, на интел и на АТИ разни вградени и в момента на това:
VGA compatible controller /0/100/2

product: 82G33/G31 Express Integrated Graphics Controller [8086:29C2]
vendor: Intel Corporation [8086]
bus info: pci@0000:00:02.0


П.П. Интересно само под федората ми го прави този "проблем" - така ли не го оправиха вече толкоз години...
П.П.П. Само 64 битови дистрибуции като се замисля - вероятно c2h5oh е на 32 бита още  ::) затова му работи
« Последна редакция: Sep 23, 2010, 11:09 от remotex »
Активен

Just4Nick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Това не е проблем, а политика на диструбуцията, подобно на mp3 support-а. Има доста спорове специално за тази политика, до колко е правилна и до колко не е, но за да не се пораждат проблеми за сега знамената на държавите се премахват.
На този линк можеш да видиш как да си сложиш флаговете.
Има и по-лесен начин:
Код:
yum -y install kdebase-runtime-flags
« Последна редакция: Sep 23, 2010, 11:50 от Just4Nick »
Активен

First they ignоrе you, then they laugh at you, then they attack you, then you win.
http://fedoraforum.org
http://easylinux.info/wiki/Fedora_fc5_bg

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
На времето се получи издънка с връщането на някаква китайска провинция обратно към Китай. В дистрибуцията (тогава още RedHat май) бяха избързали и сменили флага. Нададе се вой, разбира се. В резултат от това разработчиците дигнаха ръце и казаха "не ни занимавайте с политически глупости - слагайте си байраците сами"  Проблема се решава по начина описан от Just4Nick тъй като  kdebase-runtime-flags май го има като пакет само за Fedora Това важи и за 32 и за 64 bit
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Благодаря на всички отзовали се. Проблемът е решен с
Код:
yum install kdebase-runtime-flags
Не че ми беше "болка за умирачка" ама...
  все-пак имат грешки за оправяне
1. или да си го сложат като зависмост на пакета или да не ми дава да слагам отметка на "Показване на знамето" когато няма като зависимост вече пакета със знамена (могат поне при отмятане едно събощение да сложат какво да се направи а не да се чуди после човек що му няма знамената) ..май малко прибързано са го маханали в смисъл не че не е трябвало ама са си оставили ръцете..
2. Втората грешка остава - сега забелязах (ама за първи път го подкарвам това под Федора, а я ползвам още откакто беше малка червена шапчица версия ...преди 1.0) където има бяло в знамето е сиво - ама то на КДЕ 3.5 ленатата със задачите бе сива а сега е черна и става грозно прозрачно т.е. черно (или зелено или синьо или какъвто е цветът на лентата) дето трябва да е бяло напр. флага на Непал - федорини простотии (не знам защо досега при др. дистр. не ми се е получавало така)
3. ...О-о-о това нищо не е спомням си едно време още като бяха малки червени шапчици как избързаха с една версия на gcc... останалото е мълчание.
« Последна редакция: Sep 23, 2010, 16:07 от remotex »
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
За бялото не мога да помогна никога не ми се е случвало. За пръв път чувам за такъв (д)ефект
Активен

Just4Nick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Всъщност мислили са доста още тогава. А и както споменах и по-горе, почти всяка година текат дискусии (1, 2, 3)
По твоята точка 1:
Мисля че мернах някъде когато четох за този проблем преди няколко месеца, че той е довел/води до проблеми с upstream-а, в случая KDE. Та предполагам, че за това гледат да не променят много много по интерфейса (отметката)
По точка 2:
Я дай картинка, при мен са си наред, никъде не сивее. Пробвай с различна KDE тема:

Непал, Тайван все тая. И тук има хора, които мислят, че България трябва да е на три морета и не признават съседните страни. Аз грам не се интересувам от политика, но явно както и тук, така и по света има хора, които им пука дори какво им е знаменцето на клавиатурната подредба.
По точка 3:
Fedora е дистрибуция, която е на гребена на вълната и често пъти се ползват изключително нови версии (дори и beta) на даден софтуер. Хората си го обявяват в прав текст. Щом я ползваш от толкова много време би трябвало да си наясно.
Активен

First they ignоrе you, then they laugh at you, then they attack you, then you win.
http://fedoraforum.org
http://easylinux.info/wiki/Fedora_fc5_bg

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Така изглежда при мене с unstable kde 4.5.1
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
По всички точки:
- Не било bug ами било feature ...знаем ги и ние тия игри (измислени от една друга по-известна компания)
- изглежда ви бяло защото сте на тъмен фон, я го сменете с чисто бял  8)
- не е чисто бяло а леко сивее, но това най-добре си личи на бял фон т.е. оттам дето се изибират
- да на Непал не сивее а е чисто бяло и затова става прозрачно - изглежда случайно съм набарал единственото сгрешено знаме да тествам.

Както казах вече - проблемът ми е решен.
Благодарности!
« Последна редакция: Sep 24, 2010, 09:17 от remotex »
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Сега пък го показва "цветно" но пък не слага буквичките върху знамето... днес обнових до по-нова версия на КДЕ и гледам то вече няма и възможност за това: отметката е станала на радио бутон т.е. или / или - или показва само знаме или само текст. Някой барем да каже това поредната Федорина простотия ли е или е от КДЕ и начин за заобикаляне на проблема ..ако знае.
Благодаря предварително.

П.П. Още съм с Федора 13 обновена до последно (пред обновяване към fc14) ще пиша пак след обновяването дали има подобрение...
Активен