Автор Тема: slackware 14.1 libssl.so.1 missing  (Прочетена 4924 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: slackware 14.1 libssl.so.1 missing
« Отговор #15 -: Mar 13, 2014, 22:49 »
Slackware те оставя да правиш точно това което му кажеш. Което не е задължително да е същото с това какво искаш.  :)

Иначе, Debian е прекрасна дистрибуция и аз гледам на нея с голямо уважение. Общо взето всичко с Debian ще е песен с пакетите до момента в който не ти се наложи да инсталираш нещо дето го няма като пакет. В това отношение, семплата пакетна система при Slackware е предимство.

SlackBuild скриптовете не са толкова страшни за създаване. ;)
« Последна редакция: Mar 13, 2014, 22:52 от lunarvalley »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: slackware 14.1 libssl.so.1 missing
« Отговор #16 -: Mar 14, 2014, 00:43 »
Ми и тогава, всичко си е същото. Като изключим че част от prerequisite-ите вече ти идват от пакетната система и не ги мислиш. Според мен, най-големите приключения с дебианската пакетна система идват тогава, когато от алчност и простотия решиш ей така заради частния случай да инсталираш нещо от unstable. Поне мен, това ме е вкарвало в големи приключения и знам че е мърлявщина и простотия, но продължавам да го правя.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: slackware 14.1 libssl.so.1 missing
« Отговор #17 -: Mar 14, 2014, 05:45 »
"Вейка" случва се е и в тестовата версия - ако я обновяваш по-често напр. ежедневно
обаче ако е през aptitude/synaptic те по-невидимо ти задържат някой пакети (on hold) докато не си обнови зависимостта този дето още държи зависимост към стар пакет със зависимост към по-новата  му версия и вече като няма проблеми тези от on hold пак така "невидимо" ти изчезват т.е. инсталират си се
apt-get обаче като по подробен винаги изписва и XXX on hold преди да те пита дали да продължи Y/N  :P

П.П. Обикновено до ден два си оправят зависимостите, но понякога се чака и по месец (Xorg, fglrx) в тестинг това

- Не се оплаквам от Слак-а - даже го предпочитам за разработка. Комай те останаха единствената дистрибуця която все-още и то максимално уважава изискванията на създателите на пакет/софтуер кое къде да е (конфгурации вкл. и имена/хръщаването им, бинарни файлове и пр.) ане федора решили на едно място (напр. да местят /bin -> /usr/bin etc.), па Дебиан на друго (к'во като отговаря на FSF etc. стандарти нали не е мястото дето СЪЗДАТЕЛЯ на пакета е решил) и на трето място - тия па са нова бира - freedesktop.org

П.П.П.
Остаряваме бавно
неусетно почти...
Много видимо аз
по-невидимо ти  >:D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: slackware 14.1 libssl.so.1 missing
« Отговор #18 -: Mar 14, 2014, 08:16 »
Цитат
Ми и тогава, всичко си е същото.
ми на мен поне ми беше сложно навремето

иначе никога не съм мешал стабилен с нестабилен. Струва ми се кощунство. :)
Активен