Автор Тема: Проблем с поставянето на иконки на десктопа-Убунту 13.10  (Прочетена 1454 пъти)

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Здравейте колеги,не мога да поставя иконки на десктопа.Излиза ми прозорец,на който пише:

Error while copying

There was an error getting information about   "/".

Благодаря за отделеното време.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
През файловия мениджър (наутилус) влез във /usr/share/applications от там си избери иконата на приложението което искаш и копи после пейст на десктопа.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Друг начин няма ли
Активен

lunarvalley

  • Гост
какво точно правиш, че да ти излезе прозорецът
Активен

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
какво точно правиш, че да ти излезе прозорецът

Избирам дадена иконка,задържам бутона на мишката ''влача иконката'',след което я пускам на десктопа.Тогава изкача прозореца.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Да, по принцип така се прави, но нещо и при мен дава грешката, за това ти предложих вариант, не разбрах защо не ти хареса. Не разбра какво написах, или ти се струва сложно?  :)
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Да, по принцип така се прави, но нещо и при мен дава грешката, за това ти предложих вариант, не разбрах защо не ти хареса. Не разбра какво написах, или ти се струва сложно?  :)

по скоро малко неудобно
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
ами... Не! не се прави така. от контекстното меню се избира иконата на приложението, клика се с десен клавиш, излиза друго контестно меню, което пита къде да постави иконата или в кое меню.
едит: макар че и с влачене би трябвало да се получава.
« Последна редакция: Mar 15, 2014, 18:04 от satir »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
satir, ти от кога търкаляш Unity? Имам спомен, че ползваше мнооого стар гном, там може и да е така.
dimitar88, не е удобно - да. Очевидно има бъг, това което може да направиш е да го рипортнеш или да намериш вече рипортнат такъв и да се присъединиш към засегнатите.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
@Offtopic
търкалям си GNOM-а и много му се кефя, щото е як! :) а точно Unity ме отказва от Ubuntu. та, пак сметам да си го търкалям якия GNOME и пак 2-ката, щото така!
само да ми дойде диска, че голема драма с него...
п.с. а колегата не е конкретизирал къф графичен мениджър ползва
edit: ели, па, тоя GNOME
у чуденка съм още...
« Последна редакция: Mar 15, 2014, 18:59 от satir »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
:) Аз нямам лоши чувства, но помня, че не ползваш Унити, пък с 13.10 гном 2 ... нееее  ;D
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast