Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42   Надолу

Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 30337 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #540 -: Sep 13, 2022, 00:11 »
Истинските наемници се познават по това, че като заговори артилерията не си вдигат чукалата, ами стискат докрай.
Но иначе си мерете източниците. Те са истински след като вървят след "нещата", но пак трябва да им се извади плявата, в 99% тя е основната новина, щото трябва да се каже нещо, независимо какво. И не само за войната, по принцип си е така.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #541 -: Sep 13, 2022, 02:07 »
На война няма как да е точна информацията, журналята стоят настрана и си натискат парцалите - каквото им се снесе. Разузнаването знае повече но няма как да го сподели.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #542 -: Sep 13, 2022, 07:57 »
- Господин Президент Зеленски, Кремъл е освободен.
– Крим! Казах да освободите Крим!!!

...

Шойгу докладва на Путлер: Владимир Владимирович, Владивосток е подготвен за отбрана. Нито един укронациски войник няма да пуснем в него.

И един интересен въпрос без отговор - преди твърдяха че украинците много се криели измежду цивилните и затова били трудни за отстрел, а сега като изпълзяха навън (в настъпление) и що стана... пак ли са трудни за уцелване, а? какво кажува официалната пропаганда или пак я фанахме неподготвена  :o
https://t.me/tochkanevozvrata22/1268

хубаво им го сложи.. ъ-ъ-ъ каза накрая:
Специальная военная операция развивается по плану с опережения графика т.е. и ще приключи по-бързо - да се надяваме за празниците
 [_]3 [_]3 [_]3



а от друга страна (от непотвърден източник ..засега)
https://mobile.twitter.com/Liveuamap/status/1569272612345319425
Spokesperson of Operation command "South": some Russian units at Kherson front-line negotiating surrendering their weapons


П.П. Фальшиво-пренебрежительная реакция рашистов-пропагандистов на наступление украинской армии подобна реакции мужика, которого ебут в жопу, а он кричит, что срать хотел на ебущих.

Еволюция:

Весь мир в труху за день
В наламанш за 3 дня
Польшу за 2 дна
Киев за 96 часов
Задача ВС РФ — срыв наступления ВСУ на балаклейско-изюмском направлении
ВС РФ не допустит выход Украины за пределы границ

ВС РФ не допустит захвата Ростова и Волгограда
Задача ВС РФ — срыв наступления ВСУ на северном кавказе и оборона левого берега волги
Задача ВС РФ не допустить врага к москве
Задача ВС РФ не пустить врагов за урал
Задача ВС РФ не пустить врагов за байкал
Задача ВС РФ не пустить врагов за амур
Задача ВС РФ провести плановую эвакуацию руководства страны в Пхеньян
« Последна редакция: Sep 13, 2022, 08:32 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #543 -: Sep 13, 2022, 08:07 »
   Какво точно твърдиш:

1. Китайските финанси се управляват от евреи.
или
2  Китайските финанси не са читави

Кое от двете ?

Реално и двете, но имах предвид първото.

Няма такова нещо като читави финанси, но обяснението е скучно и дълго.

   Т.е. намекваш,че евреите имат влияние върху китайските финанси ?!?

   Това,разбира се,няма как да е вярно.
За щастие на китайците ...

   Ако имаш предвид влиянието  на Федералния Резерв (т.е. на някакви
нагли  еврейски уруспии) върху финансовия свят като цяло,това,
за съжаление,е донякъде вярно.
   Само,че,нешата се променят ...






А какво правим с американския държавен дълг ?
« Последна редакция: Sep 13, 2022, 08:09 от spec1a »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #544 -: Sep 13, 2022, 08:25 »
Бен Ходжис обясни причините за "блестящата операция" на Украйна
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Ben-Hodzhis-obyasni-prichinite-za-blestyashtata-operaciya-na-Ukraina-1391404

и малко хумор  ;D

От "Ние сме втора военна сила в света" до "Ние сме втора военна сила в Украйна"
https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/09/12/4389624_ot_nie_sme_vtora_voenna_sila_v_sveta_do_nie_sme_vtora/

на мен лично най ми харесаха на бай китеац коментарите

Цън Цон, политически коментатор:

Ех, много неизгодна за руснаците се оказа тази война на Путин.

- от "Я, вземи пералнята и да тръгваме!" до "Бате, зарязвай танка и да бегаме!"

- от "Момчета, вече станах генерал!" до "Пич, намери ми бързо една униформа на подполковник!"

- от "Кажи му на Ким, че съм зает!" до "Кажи му на Ким, че съм на зор!"


П.П. А тоя па що... не е успял да построи навреме бункера във Владивосток ли що ли, та сега ще се наложи планирана евакуацийка в Пхенян.
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Oshte-edna-misteriozna-smurt-na-ruski-top-menidzhur-1391445
« Последна редакция: Sep 13, 2022, 08:38 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #545 -: Sep 13, 2022, 09:17 »
   Много си се натопурчил нещо ...

Всъщност, къф е тоя Бен Ходжис ?

И доколко соросоидния парцал dnevnik.bg може да бъде източник на достоверна информация   ???
Аре по-сериозно ...
« Последна редакция: Sep 13, 2022, 09:19 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #546 -: Sep 13, 2022, 10:23 »
на мен лично най ми харесаха на бай китеац коментарите

Цън Цон, политически коментатор:


Още от както Дремджиев го изкопа от някъде, много го харесвам и го следя. Мисля съм го споделял в този форум. От него научавам китайския начин на мислене. Плашещо прагматични хора са китайците и не ми е трудно да повярвам, защо точно те ще превземат света, въпреки, че никога и никъде не съм попадал на подобно пророчество.

В случая обаче той просто се шегува, а не прави анализ. И няма как, военното дело не му е силна страна.

Бен Ходжис обясни причините за "блестящата операция" на Украйна
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Ben-Hodzhis-obyasni-prichinite-za-blestyashtata-operaciya-na-Ukraina-1391404

По принцип не ми трябва натовски генерал да ми обяснява, какво се е случило. Имам си очи и живеем във века на Интернет. Но понеже си се постарал да дадеш връзката, явно е важно за теб.

Първо мисля, че това е лъжлива статия или, както му казват американците — факе невс. Защо? Защото натовски генерал използва кремълски жаргон, а именно — колективен запад. Има разни думички родени на пл. Лубянка като олигарх и колективен запад, които са сигурен показател, че някой се е вързал на руската пропаганда, ако ги употребява. А най-„хубавото“ е, че това е неосъзнат процес и засегнати винаги се оказват тези, които се мислят за русофоби.

Обаче такова нещо няма как да мине пред военен, особено натовец. Тия хора специално са обучавани с десетилетия, как да не се подават на психо-атаки.

Затова, ако този човек е произнесъл словосъчетанието — колективен запад — поне веднъж, той трябва момнетално да бъде разжалван. Пропукал се е и вече е негоден да води войска. Той е под влиянието на вражеска мисъл-форма.

=*=

Та аз приемам, че тази статия е журналистическа измислица и не е дело на генерала. Ако нищо не става от теб, ставаш журналист, която професия е втората най-стара след проституцията според Сашо Диков, а той е журналист.

=*=

Докато избухвах за журналистическата непохватност, пропуснах, какво е казано, а то е важното и нека го обсъдим.

Първо се казва, че е имало масирани атаки по руснаците, които са ги объркали. Има предвид HIMARS и там някакви английски гаубици, забравих какви са, май се казваха М-777. Само хаймарсите са от значение, защото са наистина „великолепно“ оръжие. Кавичките не са за подигравка, а за отрицание, защото това е нещо създадено да убива.

И наистина откакто ги доставиха руснаците съсредоточиха много сили по унищожението им. Твърде опасна играчка дадоха на безразсъдните украинци.

Но докато руснаците бяха обстрелвани, те също обстрелваха с не по-малка концентрация, а често доста повече. В случая хаймарсите нямат никаква заслуга за успеха. Хаймарси имаше и в Харков. Няма как те да са отвлекли вниманието.

Дали са прехвърлили части на юг и дали са нямали мотивация да освободят Харков са неща, които може да знае само разузнаването. Но мен силно ме съмняват. На мястото на Путин нямаше да започна война, ако няма да освобождавам Харков. Той с Донецк и Луганск са Донбас, сиреч мястото, където са съсредоточени руските поселници.

И това, че Харков се обстрелваше мощно от ден едно, означава, че Путин не е глупак, колкото и гнусен гном да е.

Между другото израза гном е дело на ЦРУ, което значи, че аз ефективно се водя от западна мисъл-форма. „Ден едно“ е англицизъм. На български се казва — първи ден. Бройните ни не съвпадат като в английския език и не са зад нещото, което се брои, а пред него. А има и членуване, но за него не ми се говори (Ът-ставка). Ето, че започвам да мисля в английска система, а не славянска, сиреч българска.

После говори за това, че трябва да се усилва натиска, за да се поречи на възстановяването от удара.

И действително вчера всички руснаци пищяха, че платформата за телеграми е наводнена от платени драскачи. Видях поне един, който си беше спрял коментарите и приемаше такива само в тубата, където имал средства за контрол, каквото и да значи това.

Но удар реално няма. Руснаците загубиха територия, но не и жива сила. Евакуираха всички. Което позволи на украинците да пускат весели клипчета, как от един танк изпадат четирима войника, преди да се забие в дърво.

Всъщност в следващото изречение генерала индиректно го потвърждава.

След това говори за санкции. Само дето РФ има точно всички ресурси на света или поне половината от разузнатите и хич не им пука. Санкции досега не са спрели никой, няма да са първи руснаците. Но виж, ние европейците ще лапаме хурката.

После казва, че преди Коледа Украйна ще е отново цяла. Дрън-дрън. Украйна никога вече няма да е това, което беше и украинците си го причиниха сами. Сега големия въпрос е — Путин ще позволи ли Украйна да остане независима държава или ще я включи в РФ. Искренно го съветвам да не го прави.

Причините нямат чет. Граница с Полша не е нещо, което един руснак може да желае. Украиноезичните украинци ненавиждат руснаците не по-малко от поляците, шведите, фините, румънците, чехите. Искаш ли такива хора в дома си? Ако ги превземеш, трябва да плащаш дълговете им. От началото на войната сигурно са се удвоили, ако не утроили. Само по Заем-наем вече дължат над 72 млрд. щ.д. Защо ще плащаш за това, че са те прецакали?

И така нататък списъка е безкраен. Този списък с причини не е зле да бъде попрегледан и от хората на Шкембе воевода и Костя Копейкин.

И стигнахме до колективния запад, който не бил готов за разпада на СССР и което ме накара да избухна. А относно разпада на СССР, просто не си струва коментара.

Само да му кажа на фуражката, че акъл под нея не расте. Така е било и ще бъде. Действително Сибир ще стане китайски. Но, когато това се случи, нито те американците, нито ние европейците ще сме живи да го видим. Те ще са на дъното на океана, а ние ще сме разлагащи се радиоактивни трупове.



Добре, че тръгнах да ти цитирам мнението, че да видя, че си сложил картинка. В тая връзка от няколко дни тече притеснителната новина, че украинците сами разчистват минните си полета, които са сложили в окупираната част на ДНР. Това може да значи само едно. След Харков се канят да покорят ДНР. Ама точно това в момента изглежда като прекомерен оптимизъм. Там са струпани огромни войски и продължават да се трупат.

https://t.me/tochkanevozvrata22/1268

Украинците трябва да спрат с лека ръка да дават определението военнопрестъпник. Игор Гиркин не е военнопрестъпник. Може и е бунтар, но само толкова.

Засега са се очертали едва двама военнопрестъпници. Единия е Зеленски, който обстрелва ядрена централа, като непростим грях. Но не му е единствен. Същия прави масови обстрели над мирно население, включително седмицата преди инвазията и най-вече нощта на двадесет и трети срещу двадесет и четвърти, следвайки, челния, грузински опит, което беше достатъчен повод за Путин да започне офанзивата.

Другия военнопрестъпник съответно е Путин, защото започна войната. Тази война има стотици хиляди убити и ранени, безкрайно много разрушения и неописуемо количество болка.

Но разбира се, единствения разстрелян от военен трибунал, ще бъде Зеленски. Путин, за да му се подиграе, ще назначи само украинци в трибунала. Така правят чекистите. Мръсни твари са те.


И един интересен въпрос без отговор - преди твърдяха че украинците много се криели измежду цивилните и затова били трудни за отстрел, а сега като изпълзяха навън (в настъпление) и що стана... пак ли са трудни за уцелване, а? какво кажува официалната пропаганда или пак я фанахме неподготвена  :o

Има си отговор, за който следи, какво казват руснаците, а не само украинците.

Руснаците просто отказват да признаят, че украинците са имали подавящо превъзходство. От това се раждат едни фантастични легенди, мани, мани. Даже не ми се цитират, толкова са глупашки.

Ама и украинците се оляха. Зеления комедиант изръси, че били превзели 3 000 кв. км, оле-ле! Я да ми обясни как грубия квадрат от 50 км на 50 км на изюмска околия се превърна в „10% от всички окупирани територии през войната“. Отговор има — оказва, че за тия четири дни не били превзели Изюм и Балаклея, а цяла Харковска област. Поспри се, бе. Наистина е в прогнозите ми да го направят, защото не виждам, какво може да ги спре. Но нека не слага тигана, преди да е хванал рибата.

Но да се върнем на руснаците, защото въпроса беше за тях.

Мен лично ме притеснява техния синдром на отричане (защитна реакция на ума?), което според мен си е сериозно психическо разстройство, без да претендирам, че разбирам от медицина.

Още първите съобщения бяха стряскащи. Петър някак ги знаеше в реално време. Като предупреждение ударили енергийната система, wtf?!? И кои са останали на тъмно? Териториите, които вече са освободили или се канят да освободят. Ебавате своите??? Дали им е харесало?

Другото, което ме притеснява дори повече е, как говорят, че няма да си връщат загубените територии. К'во каза туко що? Как така няма да си ги връщате???

Линията на фронта се била стабилизирала и щели да я оставят така над Краснии Лиман.

Освен това им се променяла стратегията. Все пак щели да превземат линията Бахмут-Соледар, но не и  Славянск-Краматорск. И действително поне три дни треди това нямаше нищо по второто направление. Обяснението?

Славянск и Крематорск губели значението си без Изюм!!! А, ве вие в ред ли сте да попитам? Вие сте там да освобождавате потиснати руснаци или за нещо друго? Как така няма да освобождавате Славянск? Защо изобщо сте там?

Вместо това щели да продължат да разтеглят фронта към Николаев, като той и досега е над 1 800 км?!?

И като връх на всичко, трябвало да извлекат печалба от изгубените територии. И каква щяла да е тя? Да превземели завода Кнауф, на който вече държали два етажа, та да съкратят линията на сражения.

Ама туко що казахте, че ще продължите да я опъвате.

Някаква лудост и слабоумие грее от руснаците и засега съм силно притеснен за нелогичните им действия и мисли. Дано се осъзнаят. Тази война няма да приключи скоро въпреки искрените ми молби към небесата.


« Последна редакция: Sep 13, 2022, 10:59 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #547 -: Sep 13, 2022, 11:07 »
А ве май комедианта е прав: 50×50 е 2 500. Извинявам му се, толкова е.

Но иначе е простотия това как коалицията се е оттегляла геройски, а там измъчените украинци не знам си, какво страхливо ги следвали. Като пред теб имаш единствено опълчение, то е чак чудно, как ти трябваха четири, а не два дни.
« Последна редакция: Sep 13, 2022, 11:10 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #548 -: Sep 13, 2022, 12:25 »
В какво настъпление са преминали, Ремо? Руските войски са се оттеглили и украинските са отишли на разходка. След това са обявили, че са превзели няколко села.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #549 -: Sep 13, 2022, 22:34 »
„Ден едно“ е англицизъм. На български се казва — първи ден.

Гога, с моите скромни и вече позакърнели познания по блъгарски ми се струва че ти си се объркал май...
'Ден едно' е всъщност неправилен превод на "ден първи', а това твоето още се мъча да го спрегна някак си нечленувано и се не ми се получава все си мисля че трябва да е членувано там с пълен или непълен член - напр. (преди/след/на) първия(т) ден от войната/операцията и т.п.

П.П. А навремето освен Ден първи имаше и Член първи даже всички го знаеха на(а и за) кого точно е члена  ;D
« Последна редакция: Sep 13, 2022, 22:43 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #550 -: Sep 13, 2022, 22:52 »
Въпреки, че днес е празник, това е въпрос, по който вината е на програмистите. Понеже са се мъчили да учат английски, четат предимно на него, то просто забравят българския. Ти си изключение, но ти си учил в друго време.

И пробвайки да си превеждат обратно на български, се получават такива неща, защото почти никога превода не може да е директен. Словореда е друг, изразните средства са други.

В случая е пряк превод от — day one, което е безкрайно разпространен израз. И аз наистина го ползвах без замисляне. Видях го след като погледнах на гнома. А гнома нямаше изобщо да го видя, ако не беше Gnu network object mainstream environment.

Но иначе си прав. Нашия език наистина позволява доста свободно подреждане на частите на речта.

Относно членуването в мъжки род, съм от малката, бунтовническа група, която е против. Това е абсолютно изскуствено въведено правило, което не съществува в живия език. Имало било в други езици членуване, давай да си сътворим и ние, оти сме БАН и сме много велики.

Пълния член в мъжки род е нещо, което не е трябвало никога да се ражда.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #551 -: Sep 13, 2022, 23:00 »
Да призная, че не помня „М“-то, какво беше. За другите съм сигурен. На тоя израз май manipulation ми звучи далеч по-добре.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #552 -: Sep 13, 2022, 23:54 »
Има и израз Zero day, но той се използва, когато се говори за бъгове в програми и системи и разни такива. Използва се в смисъл, че бъгове, които все още не се знаят публично, евентуално се експлоатират от хора, на които са им известни. Такива бъгове ги наричат Zero day bug, съответно и Zero day attack и т.н.

Или иначе, разработчика е имал нула дни да оправи нещата.
Та, нулевия ден си има свой смисъл.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #553 -: Sep 14, 2022, 03:42 »
май стана някакво объркване с темите тука - но ето едно новина от ден 0 дето се вика, още топла

https://offnews.bg/sviat/putinovata-edinna-rusia-da-bade-obiavena-za-teroristichna-organizatc-784927.html
Путиновата `Единна Русия` да бъде обявена за терористична организация като Хамас и Хизбула, предлагат във Великобритания

П.П. Как беше лафът - руския Камаз ъ-ъ-ъ Хамас най-големия Хамас...

П.П.П. Ей ... тия... и на велосипедите посегнаха
https://offnews.bg/sviat/rusnatcite-kradat-velosipedi-s-koito-da-izbiagat-ot-nikolaevska-oblas-784863.html
С космическите войски до никъде не я докараха и сега преминават на нов етап - велосипедни войски за бързо реагиране

А между другото:
Днес украинското знаме бе издигнато в две селища в Луганска област, от които все още руснаците не са се изтеглили. Нито окупаторите, нито местните им колаборационисти обаче не са посмели да свалят жълто-синия флаг.
« Последна редакция: Sep 14, 2022, 05:03 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #554 -: Sep 14, 2022, 03:44 »
А бе.. дупетати(те) (ни) имат ли право да се бият у чужбинско при това?

https://offnews.bg/sviat/fotorazkaz-na-gligi-s-kakvo-se-hraniat-bojtcite-na-fronta-784776.html
...се включи в чуждестранния легион за защита от руската инвазия. Той е на 32-ра позиция в листата с кандидат-депутати на "Демократична България" в 23 МИР-София и на 23-то място в списъка за 24 МИР-София.


П.П. А сега ми стана интересно и за китайската армейска кухня...
Британско MRE (meal ready-to-eat). Фюжън кухня, сухи енергийни напитки, кърпички и тн. Ястията биха минали за добро попадение в български ресторант.

Само русенското варено си е русенско варено навсякъде - не можеш да го сбъркаш независимо от надписите на чужди езици ;D

П.П.П. Гога ISW по-добри анализи ли правят според теб?
https://offnews.bg/sviat/isw-ukrajna-obarna-hoda-na-vojnata-kadirov-e-nerven-putin-strani-ot-784816.html

Защо руснаците бягат? Ценят плячката повече от службата
« Последна редакция: Sep 14, 2022, 05:04 от remotexx »
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42   Нагоре
« назад напред »