Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 29319 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #585 -: Sep 16, 2022, 09:53 »
Не мога да ви разбера с това избирателно мислене. Значи колелото е дало фалстарт и веднага присмех. Но такива неща се случват постоянно. Скоро една ракета на запад не излетя, щото нещо ѝ било станало. Някой да се присмя? Не. Щото е нормално, нещо да е пропуснато. Повечето от нас тук постоянно се занимават с писане на код и няма кой да каже, че пишеш нещо и то тръгва от раз, без да трябва да поправяш синтактични и логически грешки или просто погрешно натиснат клавиш. Нормални неща. Ненормално е да очакваш, че всичко ще е цветя и рози от началото до края и ако не е, да се подиграваш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #586 -: Sep 16, 2022, 16:21 »
Индиректното внушение е, че всичко руско е калпаво.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #587 -: Sep 16, 2022, 22:42 »
Всъщност това със слънчицето (според заговорническата ми душа) е сто процентова контра-пропаганда на руската.

Веднага след яката издънка с Изюм, те взеха да бомбят цивилна инфраструктура, най-вече далекопроводи, подстанции, няколко ТЕЦ-а. Всичко това освен, че е необяснимо, непростимо, но и остава без ток и вода (където ВиК е помпено, а не гравитачно) точно районите, които освобдиха или претендират да освободят.

Но понеже руската пропаганда гласи — Украйна преди век без ток и вода, то комедиантите околко Зеленски, веднага измислят тази глупост. То може действително да се е случило и сигурно се е случило, но това не е нищо по-различно от това — ние сме свине, ама и вие не сте по-различни.

Което пък играе на руския шовинизъм, който твърди, че украинци не съществуват, като те съвсем очевидно са си там, там са от хиляда години и ще си останат. Точно, както са и македонците, с мъничката различка, че те все пак са бая по-стар народ.

=*=

Сега мога да имам някаква теория защо руснаците може би и да имат оправдание (а знаем, че всяко оправдание смърди и е невалиден аргумент).

Само няколко дни преди ударите се чу, че зеления комедиант изнася електроенергията от двете му останали АЕЦ за Полша, като държи местното население на режим. И там имаме оправдание и то е да влизали долари, с които да купуват оръжие.

Веднага след първия нощен удар, украинците само си изведоха централите от енергийната система, което на практика значи, че нямат, какъв ток да подадат към Полша, че да ѝ спасяват икономиката.

Руснаците не говорят по тази тема, но според мен това им е тайната мисъл. Нали съм бивш теоретик на заговорите, та тренинга на мислене ми е такъв.

=*=

Иначе все повече руснаците се превръщат в украинци. Още, когато започна войната, казах така — повече никога Путин няма да може да претендира, че е с нещо по-добър или дори различен от американците, защото си решава проблемите точно по същия начин, който прилагат американците. Не ни харесва нещо, нападаме някой.

Ами сега се оказва, че не са по-различни и от украинците. Всичко негативно, което украинците направиха, сега руснаците се опитват да го повторят.

Днес направо останах със зинала уста и изцъклен поглед. Бутнали са язовирна стена. Аз като бивш зелен радикал, но все още мислещ донякъде за природата по принцип мога само да приветствам такова действие. Язовири не трябва да съществуват. Но, пак заради природата това трябва да се прави бавно и постепенно, а не с ракетен обстрел.

Точно същото преди само няколко седмици правеха украинците. Обстрелваха с хаймарси бенд на Днепър. Ако бенда беше поддал, щеше да се издави четвърт Украйна чак до Одеса.

Тук руснаците са стреляли само по част от него, не са го праснали целия. Но пак точно под него има гъсто населен район, който все още не е избегнал издавянето.

И защо мислите са го сторили? Няколко стотин километра (всъщност не проверих точното разстояние, но това е бенд навътре в украинска територия) под бенда украинците са били организирали поредното си мощно нападение. И о чудо, спрели са ги по този начин. Е, много разумно. Нямам думи.

Руснаците се показаха като побъркани психопати не по-малко от украинците. Ама украинците се сражават срещу втората армия в света и имат някакво оправдание. Руснаците нямат никакво.
« Последна редакция: Sep 16, 2022, 22:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #588 -: Sep 17, 2022, 07:14 »
Айде и гърчулата, след турчулята, поеха по същия път, а ние кога...
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Ukraina-poluchava-bronetehnika-ot-Gurciya-po-krugova-shema-s-Germaniya-1395719

или барем от швабско да прихванем нещо, а
https://www.mediapool.bg/germaniya-poema-kontrola-nad-mestnite-podrazdeleniya-na-rosneft-news339847.html

П.П. за съжаление само лошото прихващаме - факири в краденето
https://www.youtube.com/watch?v=6HC6SNZd2VA

П.П.П. и още от секцията "разправях ли ви аз"... но за после т.е. в бъдеще време (пак ще ви го напомня)
турчилята освен че изтъргуваха ...там каквото изтъруваха с ЕС и НАТО но са и на път да се възползват от международното положение, а ние кога? и ще го използват на макс...
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/KSIR-Turciya-mobilizira-45-hilyadi-voinici-na-granicata-s-Armeniya-1396607

А китайчоците нямат стигане - вече почват експлоатация на луната :-)
https://cosmos.1.bg/space/2022/09/13/chang-e-5-new-moon-mineral/
към настоящия момент единствено китайците са кацали на обратната страна на Луната.

https://cosmos.1.bg/space/2022/09/14/satech-1-solar-images/
а руснаците бавят топката - нямало кой да им напише софтуера - ужким
https://cosmos.1.bg/space/2022/09/07/luna-25-delayed-2023/
« Последна редакция: Sep 17, 2022, 07:29 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #589 -: Sep 17, 2022, 08:50 »
И ние да си изчистим нашите стари съветски машини.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #590 -: Sep 17, 2022, 18:37 »
Ей измислиха го номера с мобилизиране без обявяване на мобилизация.. остава да се заредим с пуканки и да видим дали ще мине..
Явно ще почнат да вкарват в затворите за нищо /напр. за 2 гр. бело ....или зеленото сега на мода/, а оттам ще пращат за излежаване направо на фронта

Вече събират персонал за нова опера
https://t.me/procurator_rus/4324
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #591 -: Sep 17, 2022, 19:14 »
Еми не им се ходи на тия мужики на война. Кой ли ще отиде нормално, за да се трепе за хорските политически и икономически интереси. И да си остави семейството без баща, без син, без съпруг.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #592 -: Sep 17, 2022, 20:20 »
Айде и гърчулата, след турчулята, поеха по същия път, а ние кога...
https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Ukraina-poluchava-bronetehnika-ot-Gurciya-po-krugova-shema-s-Germaniya-1395719

Разсъждаваш много икономически правилно. Но отчиташ ли как у нас се прави/случва всичко, т.е. дори да сме го направили, какво крадене ще има вторично, третично покрай всяка една сделка. Т.е. крадците още не са измислили схемата, затова и не стана. Пък и нещо, което идва дюшеш.... ми на мен ми мирише. А пък ако наистина е безкористно, то тогава сме доста загазили, въпреки че още не се знае/чува.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #593 -: Sep 18, 2022, 02:53 »
А Ник ни обясняваше, как лошите украинци пращали затворници на фронта (като ти нападнат страната, сякаш затворите ще оцелеят в калабалъка).
Путин е пътник и той го усеща, затова става все по-отчаян. Само да не направи някоя поредна голяма глупост.
На срещата с китаеца и индиеца му е набито канчето, че не искат тази война и мина в обяснителен режим. Почна да обяснява, че щял бил да спрял войната.
« Последна редакция: Sep 18, 2022, 04:31 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #594 -: Sep 18, 2022, 09:16 »
Не съм убеден, че е пътник. Някак руските царе (почти) винаги сами решават, дали и кога да слязат. Не виждам никой, който може да окаже, какъв да е натиск на Путев. На практика е недосегаем.

В интерес на истината, неговата кариера се гради върху това да не прави големи глупости. И някак си успяваше. При цялата му липса на интелект се задържа над дваесет години на втория най-висок пост в света. Никак не е зле за нископоставена разведка, която е на командировка в Кремъл.

=*=

Специално на китайците тази война им идва дюшеш¹. Така американците не се занимават с тях, а с руснаците. Колкото по-дълго продължи войната, толкова китайците ще могат свободно да си развяват коня. Американците ще са заети да помпят оръжия в Украйна. Обичам да казвам, че Тръмп беше голям тъпак, но точно за това беше адски прав. Америка не трябва да се страхува от Русия. Друг е стратегическия враг.

=*=

Вчера ВСУ за пореден път ми поднесе неочаквана изненада. Случи се точно същото, каквото с Изюм. Изюм знаех, че ще падне, но едва два-три дни преди да падне. Самата атака ме изненада. Случи се почти същото.

От няколко дни руснаците са покривали информацията, макар украинците да са я тръбяли открито. Но украинците влязоха в ролята на лъжливото овчарче и затова никой не им обръща внимание. Включително аз си вземам бележка, че трябва повече да слушам, какво казват.

=*=

Значи докато течеше операцията в Изюм, аз прогнозирах очевидното вече, че ще падне, като според мен по-нататъшните им стъпки бяха да доразчистят харковската групировка в следващите две седмици. За след това прогнозирах първо да нападнат ДНР, а ако е успешно и ЛНР след това. ЛНР до този момент беше единствената напълно освободена република.

Те обаче успяха да ме изненадат. Напдаднаха ДНР действително в гръб, както и предполагах. Но целта беше да обградят харковските сили зад река Оскол. Което към вчера вече беше свършено. А днес, най-много утре да пребият остатъците в Харков. Тоест използваха нападението над ДНР с двойна цел. Направиха маньовър и по този начин са в състояние ударят противника си в гръб и по другото направление. На практика повтарят Изюм. Но освен това ще имат и отлични позиции да продължават да мачкат ДНР.

В двете седмици, които предвиждах ВСУ не просто ще смачкат остатъците в Харков, ами ще смачкат и ДНР и всичко това на цената на само едно нападение. Мобилността им е впечатяваща, може би само американците в залива са имали такава (но там е пустиня) след бицкрига от ВСВ.

„Забавното“ е, че и тук има язовирна стена, която руснаците могат да бутнат, за да ги спрат, както направиха преди два дни в запорожко и сега там е тихо. Но въпроса е, местното население дали ще им прости втора, подобна простотия?

За първи път от седем месеца изглежда, че руснаците са в катастрофално положение и губят войната. Малко хора с много артилерия се оказа губеща тактика. Все още численото превъзходство играе огромна роля.










===
¹/ Две шестици. Това е най-големия зар, който може да ти се падне в игра на табла. Според Алеко дю е две, а шеш е шест на турски език. Слава на комунистическото образование, което ни караше да четем Бай Ганьо и други произведения, та изобщо да не ни учудва, какво точно се случваше около нас през прехода. Всичко е добре програмирано.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #595 -: Sep 18, 2022, 09:37 »
А Ник ни обясняваше, как лошите украинци пращали затворници на фронта (като ти нападнат страната, сякаш затворите ще оцелеят в калабалъка).
Путин е пътник и той го усеща, затова става все по-отчаян. Само да не направи някоя поредна голяма глупост.
На срещата с китаеца и индиеца му е набито канчето, че не искат тази война и мина в обяснителен режим. Почна да обяснява, че щял бил да спрял войната.

Преди време Путин ясно каза две неща (цитирам по памет):
1."За какво ни е свят в който я няма Русия"
2."Едните ще отидем в Рая, другите ще отидат в Ада".
Казано по друг начин една ядрена държава (от най-големите) не може да загуби окончателно една война, освен ако не го иска.

А ако погледнем от другата страна на окена, където двама президенти, бивш и настоящ се наричат "фашист" и какво ли още не  :P
Също бих предположил че ще преизберат Трюдо (въпреки че не го обичаш, както вече си писал).
Много малко хора на Земята могат само с думи да променят историята, мисля че ти не си от тях  8)

А Китай и Индия си имат свои проблеми, особено Китай с Тайван които са на път да разрешат (по свой начин).
А и самия факт че Индия се среща с Китай и дори май и с Пакистан говори много дори сам за себе си !
Война искат само тези които биха спечелили от нея ! (кои ли са те ?) Пък и войните (хибридни или не) въобще не са спирали от столетия  >:D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #596 -: Sep 18, 2022, 10:29 »
Путин ясно заяви преди дни, че операцията ще продължи, докато не постигне целите си.

А Китайците няма за какво да набиват канчето на Русия. Нямат причина за това. Точно обратното.
Не зная, защо просто приказвате, без да помислите малко преди това. Някои от вас. Русия от около месец е най-големият износител на петрол за Китай. Последните нямат никакъв интерес да набиват канчето на руснаците. Ама никакъв. И да, Китай имат собствени проблеми. Последният е, че САЩ са одобрили, че ще изпратят на Тайван още военна помощ на стойност шест и половина милиарда американски долари. В крайна сметка американците ще получат това, което искат. Война с Китай. А някои обесници там го искат много силно. Дълга, дълга война. Китай няма да иска  да разруши инфраструктурата на Тайван, а ще иска всички производствени мощности да останат. И затова войната между острова и континента ще наподобява много тази сега в Украйна. Руснаците също гледат да не рушат инфраскруктурата. Оставят пътища, мостове, железопътни релси непокътнати, въпреки че украинците разпращат по железния път амуниции и оръжие до фронта.

Информацията, че Путин го чака преврат е дошла от украински канал в Телеграм, а от там се взима и се доразвива из медиите, за да стане по-интересна на читателите. Информацията за фронта и какво се случва идва по подобен начин. Няма нито един западен журналист там, който да потвърди или предаде някаква информация. Украинците не ги допускат до фронта. Ако има някой, той е отишъл там на собствена глава и риск и тези хора не работят за никоя от тези медии. Информацията, която пускат от там не достига до въпросните медии и те изобщо не ѝ обръщат внимание. Може да го направят едва тогава, когато вече всички са научили по други начини и вече е очевидно, че медиите са заели страна.

Та, като твърдите нещо тук, имате ли изобщо представа, откъде е  дошла новината или дали изобщо е такава, а не някаква измислица? Не мисля.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #597 -: Sep 18, 2022, 10:40 »
А Ник ни обясняваше, как лошите украинци пращали затворници на фронта (като ти нападнат страната, сякаш затворите ще оцелеят в калабалъка).
...

Джет, понеже ме споменаваш, нека да уточня: За това, че украинците пращат затворници на фронта (и то не отскоро), пишат разни медии, например тази :

https://thegrayzone.com/2022/07/30/zelensky-militants-convicted-child-rape-torture-military/

Не си го измислям аз.
Между другото, в този линк има препратки и към украински източници. Не е "една жена каза".
Ако не си съгласен- коментирай източниците.

П.П. Файър, не знам откъде идва "дюшеш", предполагам, е турска дума, но не е "две шест"- "две" на турски е "икИ", а шест е "алтЪ". Предполагам, играеш табла, аз рядко, даже пробвах срещу компа, но досега винаги ме е бил :)
« Последна редакция: Sep 18, 2022, 11:19 от Nik123 »
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #598 -: Sep 18, 2022, 10:44 »
САЩ им подопечните и държави (включително и в Европа) наложиха санкции на Русия заради специалната военна операция в Украйна. Няма известен случай в историята досега, въведени санкции да са дали резултат, но въпреки това продължават да се налагат, понеже има известен символизъм - само този, който се смята за световен хегемон може да налага санкции https://loopnewz.com/2022/09/16/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD/
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #599 -: Sep 18, 2022, 12:06 »
   "Световния хегемон" да го духа.  >:D



   Дори реактивно-дистанционните не могат да отрекат,че съвкупната мощ
на Русия и Китай е по-голяма от тази на изпедерастения "хегемон"...
Активен