Автор Тема: Мога ли да осъдя НАП  (Прочетена 36724 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #75 -: Feb 03, 2017, 22:35 »
E, как? Станев е човека, който цитираш. А аз имах несъобразителността да го нарека бюрократ. В резултат на това някакво юпи ми се развика анонимно на лични. От името „Отбора на ЛЗБ“ или нещо такова. Дори не от свое.

А ти имаш неблагоразумието да наречеш Божо негодник. Не, че не съм почти съгласен.

От снощната случка трябваше да си разбрал нещо. Времената, когато си приказахме, каквото мислим, са на свършване. Вече трябва да сме в правата, ленинска линия, иначе ще ни „охлаждат“. Интересен избор на термин. Кажи, че не е подсказка за република Якутия (по-позната като Сибир).
« Последна редакция: Feb 04, 2017, 00:05 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #76 -: Feb 04, 2017, 00:13 »
Дори да знаех, кое е човека, за който явно само ти си мислиш, че говоря, а аз просто си измислих една хипотетична ситуация, та дори да визирах точно този човек, дори да го познавах дотолкова, че да мога да кажа това, което всъщност казах, това нямаше да ме спре. Въпреки възможните последствия. И те са смешни. да ме изритат от някой форум. И никога такива неща не са ме спирали да говоря. Какво евентуално може да се случи. Аз живея в свободна страна и дали това наистина е така, зависи от мен. Ако се съобразявам с нечие самолюбие и си мълча, за да не го засегна, свобода няма да има нито за мен, нито за друг. Всичко започва или е, тук и сега.
Освен това не ме засяга. Ако толкова държа на форума, ще го изкормя целия, ще си изградя базата данни, заедно с потребителите, ще си направя сайта, ще кача всичко на ES3, ако потребителя не влезе 3 месеца ще бъде изтрит, стига да не си е скрил имейла. И така. С този трафик тук, там ще ми излезе центове да го държа. Дори и да не направя всичко това, какво толкова? "Познавах" едни хора, вече не ги познавам, довиждане! Винаги съм държал повече на личния контакт. Въпросите си мога да задавам навсякъде по света, ако имам проблеми. Тук съм заради хората, не заради форума или линукс, или пък евентуалната помощ, която мога да получа или да дам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #77 -: Feb 04, 2017, 01:18 »
Може би, би трябвало да ти кажа, кой (какъв) е Зеридон (анонимния) и защо е такъв, какъвто е. Но това ще е дълго изложение. И чак тогава, няма да ме изтраят.

Може би трябва да ти кажа, защо той, който не е влизал от декада тук, е „отбора на ЛЗБ“, а аз и ти, които сме тук всеки ден, не сме дори гости, а търпяни натрапници.

Но в това няма смисъл. Защото съм го правил. Правил съм го десетки пъти.

Може би и аз, като един типичен Ботев, трябва да напиша — мила ми Венето, после свободата, най-много любя тебе. Ама жена ми, не се казва Венета.

Светът отдавна не е свободно място, защото всеки един от нас го е превърнал в такова. А татковината ни е даже по-зле.

Казваш, че можеш да направиш това, можеш онова. Но всичко то е навън. И няма да го направиш. Просто защото ще направиш нещо друго. Какво? Каквото ти е интересно. И още едно кътче ще остане празно.

Последните ми думи бяха доста превзети, но така се случва, когато употребяваш абстракции.

Май е по-добре да си говорим за друго.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #78 -: Feb 04, 2017, 03:20 »
Прав си, няма да направя нищо. Поради простата причина, че живота ме научи, че ако си отварям устата толкова, твърде често никой няма полза. Дори да говоря за нещата, както са си, доводите ми да са логични, в контекста и на място, може да не искат да слушат. По-лесно е да изтърпиш нечии приказки и да продължиш по старо му, отколкото да слушаш, да прецениш, ако устата е права за нещо и да се промениш ти или да промени каквото друго там е във властта ти.
В крайна сметка, на който му трябва форум за линукс, ако го изгонят от един, ще си намери друг или ще си направи. Вселената не търпи вакуум и всеки или си намира мястото, или ако не, може да си го сътвори.

Относно НАП. В последните две-три години забелязвам, че ако нещо, в някоя от държавните структури, не е наред, ако не се случват нещата, които трябва и то навреме, хората могат да се разкрещят на място на държавните служители, да заплашват, но стигне ли се до съд, съдят институцията или държавата. Много непрактично от моя гледна точка, защото те рано или късно ще получат това, което искат. Рано или късно, може да получат възмездие за похабените си нерви. Но обикновено е късно. Когато на мен ми се случат разни спънки и по някое време не издържа на дебелоочието на онез там, като заплаша със съдебна разправа лично тях и тези, които подписват и подпечатват, че нарушават правилата и разпоредбите, че не си вършат работата или я вършат в противоречие със закона,  съзнателно, нещата обикновено се случват както би трябвало.

Някак липсата на лице зад институциите доведе и до липсата на отговорност от служителите. И с пълно право, защото каквото и да правят, рядко ги засяга. Дори да осъдят държавата заради нечии нарушения, държавата плаща, а тя няма лице. Подписалите и подпечаталите, взелите решения, тези, не свършили работата си, обикновено не търпят последствия. И затова и продължават по техния си начин. И ги учим да го правят. Обаче опре ли лично до тях, се спичат и могат бързо да влязат в релси. Само за да си запазят местенцето и имуществото, защото знаят, че са в нарушение и ще загубат.

Имаше време, когато бях кротък и благ човек. Сега настъпвам пръсти без да се замисля, ако някой ми протегне крак. Дори лакти забивам. В последно време се замислям и за по-твърди действия. Тази неразбория трудно се издържа.
« Последна редакция: Feb 04, 2017, 03:23 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #79 -: Feb 04, 2017, 09:25 »
A аз преди бях много по-агресивен от сега. Като  живота ме шамароса няколко пъти и взех да си сядам на д-то. Не, че съвсем съм се кротнал. Това ще стане, като спра да дишам. И шило в торба не седи. Но станах по-мек и по-отстъпчив.

Това, което се нарича (и ти също нарече) колективна безотговорност на неперсонализираната държава е  действителност защитен механизъм. Ако го няма държавата (служителите ѝ) няма да върши нищо. Изобщо ще спре.

Решението, което аз давам, е решението, което винаги давам. Повече свобода. Това означава по-малко държава. Защото повече държава винаги е повече диктатура.

В този случай например, това означава по-малко разрешителни режими. Всички те да станат уедомителни (държавата да е единстено регистър). Единственият разрешителен режим, който държа да остане такъв е притежанието на оръжие. А, ако има консенсус и превоза на деца. Нищо друго.

Освен това държавата не трябва да има досег до пари. Ако има такъв се започва корупция и трупане на кредити за сметка на данакоплатеца. Само от последното правителство правнуците ни получиха в подарък 16 млрд. дълг, който до тогава ще се преизчислява на 160 или още по-зле 1,6 трилиона общи плащания.

Всички данъци трябва да станат местни, за да са под контрола на хората.  А държавата да получава от общините само толкова, доколкото да живее. И всички структури да са общински, което означава, че под държава разбирам единствено армия и парламент. Няма правителство, още по-малко президент и в никакъв случай министерство на финансите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #80 -: Feb 04, 2017, 15:27 »
И сега, ако утре реша, че искам електронен подпис, кой да си взема? Разбрах, че трябва да е на Инфонотари, но гледам че имат 2 вида.

//offtopic
Подкрепям 4096bits и go_fire - само за оръжията не съм съгласен, а за превода на деца - изобщо не го разбирам.
Огнестрелното оръжие и правото да го използваш е онова, което изравнява физическата сила, изравнява мусколите. То кара всеки, на когото му хрумне да засегне нечие здраве, живот или собственост да помисли два пъти, под заплахата да му бъде отвърнато.
Освен това, ако на гражданите бъде забранено да носят и използват огнестрелно оръжие, то на престъпниците такива забрани въобще не минават.
Иначе аз също смятам, че където държавата не се е намесила, само там не е навредила. Все пак, неща като армия, съдебна система, също смятам, че трябва да бъдат обществени, защото злоупотребата с тях би имала катастрофални последици.

П.П. На хора, които управляват в сянка, не им ли се казва "задкулисие"? Какви са тези хора, които вземат решения в държавата, а дори не сме чували за тях?

П.П.П. Не е ли малко странно, модератор/ администратор на сайта да пише лични съобщения на потребител, вместо сам да редактира коментара, който нарушава правилата, като в същото време се обоснове за това?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #81 -: Feb 04, 2017, 15:46 »
Захари, почти е невъзможно да се намери мой коментар, който да отговаря на правилата. Зеридон всъщност ме пожали. Реално трябваше да ме изрита.

Превоза на деца се внесоха драконови мерки след случая с р. Лим. Има много нови изисквания, които бяха въведени тогава.

За третоинстационния съд съм съгласен, че трябва да е общ. Просто го забравих. Но е много по-добре окръжния съдия да не е някакъв доживотен, а изборна длъжност, местна. Да знаеш, точно кой е твоя съдник. Прокороратурата изобщо бих я разтурил.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #82 -: Feb 04, 2017, 16:35 »
Превоза на деца се внесоха драконови мерки след случая с р. Лим. Има много нови изисквания, които бяха въведени тогава.
И какво от това? То точно тази логика води към извода, че трябва да има регулации за всичко.
Тези деца да не би да са се качили сами? Нали родителите им са ги пуснали? Нали те носят отговорност за тях?
Ако има пострадали при пътуването, превозвача  носи отговорност, независимо кой е пострадалия.
« Последна редакция: Feb 04, 2017, 16:39 от zahari_bgr »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #83 -: Feb 04, 2017, 17:07 »
Съвременните държави се движат точно натам — пълна диктатура.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #84 -: Feb 04, 2017, 22:23 »
Проблема в България е много ясно изразен и много болезнен. Кой ще контролира, контролиращите. Приемат се закони и понякога за съжаление след голяма трагедия, но не се спазват, защото няма подобаващ контрол. А където го има, той е фиктивен в много голяма част от случаите. Та, очаквам хората да започнат да взимат в ръцете си и законите, и правосъдието и всичко, от което им е дошло до гуша. Лошото е, че като се случи, всеки ще си разбира нещата по своему.

Лично за себе си съм решил, ако някой реши да настъпи мен или някого от семейството ми, просто защото може, извън правилата и законите, да не подбирам средства за да се разправя с него. Това, което става сега тук е вид убийство на всеки един безпомощен пред дръжавната машина човек. Бавно убийство. За мен това по нищо не се различава от това, да дойде един отряд силите на реда и да те разстреля на улицата.

Поради тази причина ще си закупя и оръжие и вече съм си избрал какво. Мога много добре да се оправям невъоръжен, а хвана ли нещо в ръце.... Стига ми и сгънат няколко пъти лист хартия.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

svetoslav80

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Мога ли да осъдя НАП
« Отговор #85 -: Feb 27, 2017, 21:28 »
п.п. Светльо ти онова момче от Варна ли си? Преди години ти писах в отита по една твоя тема за бившия PhreeBooks, но така и нямаше никакъв вопъл, стон, нещо от теб.
Аз съм, съжалявам че не съм отговорил. Имам този навик да пиша и да забравя че съм писал. И сега щях да направя така, но днес случайно се сетих да погледна пак темата и виждам, че дискусията е продължила, което е хубаво.
Активен