Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 196346 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1305 -: Feb 13, 2021, 13:56 »
Цитат
Не исках да го казвам в прав текст, защото не знам, как би се приело от хора като Стелт или Лунар вели.

спокойно бе
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1306 -: Feb 13, 2021, 13:57 »
Малко тия обяснения с връзките за обувки ми се виждат опростенчески, но пък и е напълно в реда на нещата.
Да, опростих малко. Иначе става въпрос за квантувани отрицателно йонизирани алфарадикали, които се образуват на двата върха на връзките и правят червеева дупка към измерение с нулева абстракна стойност на променливите. От там идва и разликата при изгарянето на гориво със съответните бетарадикали, които имат подобен цвят само във видимият спектър на светлината.

Трудно се описва нещо, което не се вижда. Много са бедни езиците в това отношение и е обяснимо да е така, точно, защото не е нещо, което всички сме виждали.
Всички заемат научни термини, които са чули отнякъде и ги навързват в странна последователност. Не съм видял някой да има проблем с изразяването. Всички леят слово в такива количества, че е трудно да се обработи цялата тази информация. То това е и целта - да се залеят всички с псевдонаука докато спрат да мислят.
Трудността не е да опишеш нещо, което не виждаш. Трудността идва от това, че всеки вижда нещо различно, говори за нещо различно, иска нещо различно.

Това нямаше да го коментирам, но щом сте зачекнали...
Цитат
Има неща много по-страшни от смъртта.
Например да се сблъскаш с демони. И такива работи има.
Означава ли това, че лудниците са пълни с провалени езотеристи?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1307 -: Feb 13, 2021, 14:02 »
Цитат
Означава ли това, че лудниците са пълни с провалени езотеристи?
Според мен не означава, но и аз не искам повече да я коментирам тази тема.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1308 -: Feb 13, 2021, 14:09 »
Горните неща не ги разбрах. Не ги разбирам. Аз не съм учен. Тези думи за мен нищо не значат. Не го знам. Е знам, какво е видим спектър на светлината, но съм до там.

Твоите разяснения за мен са нагледен пример, защо езотериката (но не тази от популярната култура) е неразбираема в много отношения. Ти си виждал нещата, за които говориш и за теб те са изпълнени със съдържание. За мен не са. Звучи ми на китайски.

Цитат
Има неща много по-страшни от смъртта.
Например да се сблъскаш с демони. И такива работи има.
Означава ли това, че лудниците са пълни с провалени езотеристи?

Ами реално да. Лудостта в категориите на духовните науки е загуба на връзката (или затруднението) между душата и тялото. Или по-скоро е между духа и душата, ама много сложно става.

Аз не мога да обясня, какво е това душа. Не съм я виждал. Не съм виждал нищо, което не е видимо за всички останали. Затова е трудно.

Да повторя, че под „духовна наука“ нямам предвид научен метод, такъв няма в случая. То и самото „духовна наука“ е леко компреметиран термин, защото в тези среди, това е синоним на щайнеризъм, а не обединяващо понятие за различните течения. Ама много задълбах.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1309 -: Feb 13, 2021, 14:11 »
Цитат
Да, опростих малко. Иначе става въпрос за квантувани отрицателно йонизирани алфарадикали, които се образуват на двата върха на връзките и правят червеева дупка към измерение с нулева абстракна стойност на променливите. От там идва и разликата при изгарянето на гориво със съответните бетарадикали, които имат подобен цвят само във видимият спектър на светлината.

гога, тва беше ирония ве... :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1310 -: Feb 13, 2021, 14:14 »
Яко ебаване с научни термини и думички - в стил изперкал езотерик/екстрасенс. Липсваше само връзка с кораба майка на рептилите.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1311 -: Feb 13, 2021, 14:17 »
аа, има обаче разни мислители, дето въвеждат собствена терминология, за да изразят безценните си прозрения. И то съвсем сериозно го дават. Такива са особено интересни екземпляри.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1312 -: Feb 13, 2021, 14:26 »
аа, има обаче разни мислители, дето въвеждат собствена терминология, за да изразят безценните си прозрения. И то съвсем сериозно го дават. Такива са особено интересни екземпляри.

Нека вземем струнната теория. Това е модерния начин да се намери връзка между квантовия свят и теорията на относителността. Струни няма, но математически всичко се връзва. Ще отнеме някакво време (опасявам се, че ще е бая) тия неща да се докажат (или отхвърлят) и всичко да получи своето обяснение.

Ето науката вкарва термин — струни. За нас (обикновените хора) това нищо не значи. На мен три живота няма да ми стигнат да разбера математиката зад всичко това.

Същото се получава и в езотериката. Някой със способности е видял нещо, което е нарекъл душа. Никой от нас останалите не го е виждал това нещо и не може да го обясни. Няма думи, с които да го направи дори този, който я е видял. Въвежда се понятие, с което да се обозначи нещо.

А като говоря за душа, говоря за детската градина. Това е най-малкото нещо. Натам стават едни вселени, не е истина. Моля, не приемай думата „вселена“ от предното изречение в конкретния смисъл, а като нещо безкрайно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1313 -: Feb 13, 2021, 14:37 »
виж, аз от физика и математика не отбирам.

За това не се изказвам неподготвен и не се хвърлям да 'оборвам' тези които с това се занимават. Смятам го за проява на огромно самолюбие да отхвърлиш нещо с лека ръка, щото не го разбираш, но да замаскираш всичко това под предлога че се съмняваш, мислиш критично, или че нещата на са така както ни ги представят.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1314 -: Feb 13, 2021, 14:49 »
виж, аз от физика и математика не отбирам.

За това не се изказвам неподготвен и не се хвърлям да 'оборвам' тези които с това се занимават. Смятам го за проява на огромно самолюбие да отхвърлиш нещо с лека ръка, щото не го разбираш, но да замаскираш всичко това под предлога че се съмняваш, мислиш критично, или че нещата на са така както ни ги представят.

Забележи, че никъде не съм писал, че теорията на относителността не е вярна или, че струнната теория не е. Казвам, че това са математически модели, които подлежат на доказване. За теорията на относителността това вече до някъде се е случило. Но съмнението е точно нещото, което движи научния метод. Без съмнение няма наука.

Сега признавам си, че съм се изказвал неласкаво за дарвинизма, теорията на големия взрив (което пак е дарвинизъм) и квантовата теория. Да не се доверявам на това, което ми казват, е, че съм намерил за себе си други обяснения, които ми звучат много по-логично и истински. Мога да приема и даже приемам, че обясненията, които съм открил до сега, не са пълни, обосновани, а вероятно и напълно погрешни.

Моите заключения се отнасят до мен самия, нито потвърждават, нито отхвърлят изредените неща. Не е това начина за доказването им. Има си научен метод. Има си и учени. Това са занимания за тях. Моята цел (предполагам трябва да е на всеки) е да стана по-истински човек.

Това, че научния метод не е моето нещо по никакъв начин не означава, че не е нещото за много други. Аз искам да живея в истината, а не в съмнението. Не съм го постигнал? Разбира се, че не съм. Но си е мое право да се опитвам. А правото на учения е да върви по неговия път.

Затова света е невероятно място. Има място и време за всичко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1315 -: Feb 13, 2021, 14:57 »
Цитат
Да не се доверявам на това, което ми казват, е, че съм намерил за себе си други обяснения, които ми звучат много по-логично и истински.

Според теб, защо се получава така? Смяташ ли, че си разбрал и вникнал в обясненията на учените, преди да се захванеш да си обясняваш света по твой си начин?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1316 -: Feb 13, 2021, 15:33 »
О-о-о задаваш много фундаментален въпрос, които иска огромен обем обяснения. Всъщност е необходимо да имаш моето житие, за да си там, където съм аз. И обратното. Трябва да имам твоя опит, за да те разбирам напълно.

Ще опитам много стегнато (невъзможно за графоман) да внеса пояснение. Всичко опира до концепция.

Концепцията на науката от последните около двеста години е дарвинизъм. Нека изясня с прости думи, какво разбирам под дарвинизъм. С две думи това е идеята, че нещата тръгват от прости към сложни. И идеята, че трябва да се приспособяваш към обстоятелствата. Развитието на тези идеи е, че трябва да се развива „Закон на джунглата“, хищничество. Ако някой път си поглеждал каналите „Планета на животните“ или „Национална география“, там този „Закон на джунглата“ е много видим. Темата се е развила до там, че ти не трябва да си най-силния хищник, а най-хитрия.

Ето актуалната ситуация. Имаме поредния вирус. Ние обявяваме, че той е наш враг и ни е нападнал. А ние трябва да се отбраняваме. Това са буквалните думи, с които описваме ситуацията. Ние трябва да убием вируса. Трябват ни оръжия (ваксини) срещу него.

Всичко, което ни обяснява днешната наука произтича от тези две прости схващания. Всичко почива върху вярата, че нещата тръгват от прости към сложни и, че си сам във враждебна среда, в която трябва да оцелееш някак.

Лобачовски е един руски учен, които нарушава само един от законите на геометрията, от което се ражда напълно нова геометрия. Доста време е била кръстена на него.

Ако развалим двата постъмента на дарвинизма, то получаваме безкраен брой вариации на съвсем нови вселени. И тук под вселени разбирам точно вселени.

Искам ли да съм в свят, в който съм сам срещу обстоятествата? Искам ли да съм в свят, в който съм резултат на случайност? Искам ли да съм в свят, в който не намирам смисъл?

На всички тия въпроси за себе си съм отговорил с „НЕ“. И от там съм започнал търсене на нови обяснения на света. За щастие живеем във века на информацията. Има много възможности всеки да търси своето нещо. За мое щастие, това, което аз търся, го има на родния ми език, съответно не ми се налага да уча други.

Забележи, че в моя случай това е доста важно обстоятелство. В тематиката, която ме интересува (сиреч извън ГНУ/Линукс) английския език (като световен) не е пригоден за целта. А и аз не го знам чак толкова добре. Винаги родния език е този, който човек разбира най-добре. По-точно езика, на който мисли. Понякога не е родния.

Света е такъв, какъвто си го направиш. Аз съм избрал да градя моя свят по едни закони, а твоите ще са други.

Забележи, че никъде не давам подробности, до какви заключения съм стигнал и защо. Само разказвам начина, как съм стигнал до тях. В това се състои свободата. Тя е вътрешно усещане. Всеки трябва да си върви по неговия път и да не му се пречи на това.

Ако аз сега кажа: вярвам в това, това, това и дори достатъчно красноречиво го направя, то мога да повлияя на чужди решения. Изборът трябва да е осъзнат. Когато човек избира нещо, трябва да знае, защо го прави. Не е моя работа да се бъркам в чуждия живот.

По-рабираемо не мога да обясня личната си идеология.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1317 -: Feb 13, 2021, 16:29 »
Искам ли да съм в свят, в който съм сам срещу обстоятествата? Искам ли да съм в свят, в който съм резултат на случайност? Искам ли да съм в свят, в който не намирам смисъл?

На всички тия въпроси за себе си съм отговорил с „НЕ“. И от там съм започнал търсене на нови обяснения на света. За щастие живеем във века на информацията...
За нещастие, повечето информация съществува, не защото е полезна и носи смисъл, а защото някой търси подобно нещо. Търсене и предлагане. На бай Стамат не му е приятно да ходи по кръгла Земя, че ще вземе да се подлъзне и айдеее, кой знае къде ще спре... Но бай Стамат живее във векът на информацията, той влиза в мрежата и търси плоска, стабилна и твърда Земя. И я получава!
Малко по на запад някакъв посредствен атлет не го кефело все да е нейде из масовката, никога първи, нито даже някакво по престижно класиране. Но сега всеки има възможност да избира. Става жена. Хем модерно, хем получава признание в определени среди. А това, че изведнъж започваш да печелиш състезания е приятен бонус, който гали егото.
Да вярваш в нещо различно, просто защото реалността не ти харесва е философия, която не мога да разбера. Хубаво е, по някакъв извратен начин, че успяваш да намериш щастие в лъжата. Надявам се, все пак, да успяваш да различиш кое е реално, и кое не. Внимавай да не стигнеш до институциите за провалени езотеристи, за които стана въпрос по-горе.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1318 -: Feb 13, 2021, 16:35 »
   Първо държа да уточня,че уважавам официалната наука.
И с повечето си писания тук съм го доказал.

Обаче...
Някои явления не могат да бъдат обяснени от науката.
Споменаха се термини като "дух","душа" и т.н.
Аз пък ще напиша нещо за преражданията...

Ето един истински случай от преди 10-на години:
В САЩистан някакво 12-на годишно хлапе започва да сънува кошмари
всяка нощ: как пилотира боен самолет,уцелват го и катастрофира.
Водят го на всевъзможни лекари, но те не помагат.
По едно време майка му се запознава с някакъв опитен хипнотизатор,
водят момчето  при него и той го въвежда в много дълбок транс
(регресивна хипноза),връщайки го в ... миналия живот.
Хлапето обяснява, че е било пилот на ВВС и се сражавало с  японците
по време на втората световна война. Успява да обясни приблизително
къде са го свалили. Майка му се свързва с някакъв японски историк,
който успява да намери къде точно е мястото.Намират въпросния
свален самолет, и вътре в него скелета на пилота.Погребват скелета.
И ... хлапето се оправя,престава да сънува кошмари.
   Въпросът е: как момчето е описало мястото,откъде има тази
информация (никога не е ходило в Япония),точно описание на самолета,
специфична терминология  и т.н.
   Как може да бъде обяснено това ?


« Последна редакция: Feb 13, 2021, 16:38 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1319 -: Feb 13, 2021, 16:43 »

За нещастие, повечето информация съществува, не защото е полезна и носи смисъл, а защото някой търси подобно нещо. Търсене и предлагане. На бай Стамат не му е приятно да ходи по кръгла Земя, че ще вземе да се подлъзне и айдеее, кой знае къде ще спре... Но бай Стамат живее във векът на информацията, той влиза в мрежата и търси плоска, стабилна и твърда Земя. И я получава!


Е бай Стамат пречи ли ти? Ако не ти пречи, нека си вярва в плоската Земя. Това е неговия път, а не твоя.



Малко по на запад някакъв посредствен атлет не го кефело все да е нейде из масовката, никога първи, нито даже някакво по престижно класиране. Но сега всеки има възможност да избира. Става жена. Хем модерно, хем получава признание в определени среди. А това, че изведнъж започваш да печелиш състезания е приятен бонус, който гали егото.

Е това е малко по-различно. Този човек е дарвинист. Той вярва, че е резултат на случайност, която не му е осигурила добри шансове, съответно трябва да ги подобри. Построява си такъв свят. Но той знае, че света, който е построил не е истински и е съгласен с това.



Да вярваш в нещо различно, просто защото реалността не ти харесва е философия, която не мога да разбера. Хубаво е, по някакъв извратен начин, че успяваш да намериш щастие в лъжата. Надявам се, все пак, да успяваш да различиш кое е реално, и кое не. Внимавай да не стигнеш до институциите за провалени езотеристи, за които стана въпрос по-горе.

Това би било вярно, ако вярваш, че това, което ти казват е истина. Тогава си говорим за раздвоение на личността, което съвсем определено е клинично състояние.

Това е доста различно от това да искаш и да търсиш истината. Няма един начин да я намериш. И в общи линии е напълно непостижима задача в рамките на един живот. И придобиват смисъл изведнъж иначе абсурдните думи на Лао Дзъ, че важен е пътя. Но това пак е само един начин. Всеки си търси своя.

И отново имаме момента, човек просто да му харесва сегашното „случайно“ разбиране. Лошо няма. Ако продължава да „копае“ в него, значи всичко е наред. Върви си по пътя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear