Автор Тема: Цъфнахме и вързахме  (Прочетена 22025 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #90 -: Feb 08, 2018, 17:21 »

4! Единствения проблем който се опита да разреши , и поне аз мисля че успешно се справи е както каза колегата по горе този че банките само с 10% налични раздават заеми все едно притежават 100 %, е при биткойн това няма как да стане, да дадеш нещо което още не е изкопано и/ли не притежаваш.
Напр. Банка със 100 000 отпуска заеми като че да има 1 мил и нали и се сещате че при 10% курс, само за 1 г. Си връща първоначалната инвестиция че и с малко печалба (някой просрочил) те и затова натискат и зарибяват с 'първрите 12, 24,36 м. не плащате нищо'...ама лихвата се трупааа. Е те срещу това нещо се бори блок чейна и то успешно

Това въобще не е вярно. Банките могат да дават кредити само до определен процент от техния привлечен ресурс (сумата събрани депозити от клиентите). И това се следи от БНБ. Не знам колко % е норматива сега, но е доста под 100%
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #91 -: Feb 09, 2018, 09:03 »
Става забавно, когато, като теглиш кредит ти направят сметка при тях и разбира се парите от кредита са там. Та това също ли се води привлечен ресурс? Даже в някакъв филм обясняваха за подобен абсурд. Имат актив хиляда долара, срещу тях могат да дадат определен процент повече кредити, обаче парите по кредитите, ако останат вложени в тяхната банка също се броят актив и могат да дадат срещу тях още повече кредити..  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #92 -: Feb 09, 2018, 14:39 »
Не, тук не става дума за един клиент, а за сумарната кредитна експозиция срещу превлечения ресурс на цялата банка. На БНБ не и дреме за един клиент. Ако банката си е решила да рискува си е неин проблем, който евентуално при цъфване, ще бъде покрит от останалите клиенти.
Например някои селски клонове нямат достатъчно привлечен ресурс (малко населено място), но има някоя голям фирма дето иска голям кредит - банката ще даде от общия си ресурс. Но ако БНБ види, че някоя банка е надхвърлила "лимита" си като цяло- удря през ръцете.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #93 -: Feb 09, 2018, 17:10 »
Видяхме.  :D

Как БНБ попречи да се раздават кредити. Източени банки, кредитни милионери. Създаване на банки с цел перачница на пари. И други работи...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #94 -: Feb 09, 2018, 20:47 »
Видяхте, че има наши и ваши банки.
Аз ако си извадя лиценз и почна да банкирам, ще ме гледат под лупа.
Затова и съм гласувал за Терминал 1 (по онова време нямаше 2-ри)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #95 -: Feb 26, 2018, 07:22 »
Някой били ми обяснил от кога 20-30 см сняг в почти цяла България  и 40-50 см в южните Родопи са такава трагедия? Защото аз си спомням снегове от този порядък през 80-те и тогава нямаше такива драми. И това да има няколко седмици или месец и нещо постоянно сняг се смяташе за нещо нормално. Изнежи ли се народа или само всяват паника?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #96 -: Feb 26, 2018, 08:02 »
Някой били ми обяснил от кога 20-30 см сняг в почти цяла България  и 40-50 см в южните Родопи са такава трагедия? Защото аз си спомням снегове от този порядък през 80-те и тогава нямаше такива драми. И това да има няколко седмици или месец и нещо постоянно сняг се смяташе за нещо нормално. Изнежи ли се народа или само всяват паника?

Ето аз като заслужил трол на републиката да ти кажа, че това твоето е тролене и то не от най-префиненото.

***

Преди 30 год. колите бяха 30 пъти по-малко. Камионите бяха 300 пъти по-малко. Автомобилите бяха минимум три пъти по-бавни. Опитай с Москвич да вдигнеш повече от 80 км/ч. Хората пътуваха десет пъти по-малко. Загубата на време не означаваше загуба на пари.

Лошото на зимите след 1996-та е, че брутално разглезиха народа. Сега градус да падне под нулата и „оле майко“, обявяваме бедстие и затваряме училищата в дървена ваканция. По мое време „дървена ваканция“ означаваше, че гориво отдавна няма, но и без това се пали по половин час на ден, а студът е такъв, че в класните стаи не може да се седи дори с шуба. Бил съм в не повече от две в живота си за по ден, защото тогавашното просветно министерство не позволяваше да се губи материал.

Сега означава, че детето ще му протече носа, докато иде до училище, а не че в училището не е оранжерийна жега. И се прави на всяка четна сряда до петък в месеца, но не по-малко от 500 пъти в учебната година. Да се чуди човек, поради каква причина учебната година не започва на първи април и не свършва на първи октомври, като така поне ще спестим напразно изгореното гориво за празните класни стаи.

И не знам защо, когато по телевизията обявят „не пътвайте“, това винаги се възприема като — ей точно сега е момента да се запилеете на някъде по туризъм. После се оревава света, че са седели по безнзиностанциите. Радвайте се. Преди и това го нямаше. Преди представляваха една, две колонки и нищо друго освен външна тоалетна, но само за персонала, който персонал е един чичак, който го мързи даже да дойде да ти сипе. И бяха и бензиностанциите поне 10 пъти по-малко.

ИЗОБЩО глезена и недисциплинирана работа. И все някой друг е виновен. Отделно на ръка, че и журналистите все за нещо трябва да пишат. Да се отбягват важните теми, не е лесна задача.

п. п. Ей така се прави.
« Последна редакция: Feb 26, 2018, 08:20 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #97 -: Feb 26, 2018, 10:57 »
Цитат
Лошото на зимите след 1996-та е, че брутално разглезиха народа. Сега градус да падне под нулата и „оле майко“, обявяваме бедстие и затваряме училищата в дървена ваканция.

А па в Русия децата отишли на училище щото било само -50оC.  :o А за да обявят дървена ваканция температурата трябвало да падне с още два градуса до -52оC.

https://www.rt.com/news/410782-siberian-children-blizzard-school/
« Последна редакция: Feb 26, 2018, 11:13 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #98 -: Feb 26, 2018, 11:33 »
go_fire:
"Опитай с Москвич да вдигнеш повече от 80 км/ч."
 
   Стига,бе  ;D
   Дори и старите дванайсетаци без проблем държаха 100 км/ч на
магистрала. Явно не си се возил на истински "Москвич" ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #99 -: Feb 26, 2018, 12:12 »
Някой дърт Московец 407.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #100 -: Mar 22, 2018, 15:07 »
Ето и моите "2 стотинки" :)

Казват няма работници има голямо търсене.

Направих си експеримент и за няколко месеца си подавах по обяви, където общо взето покривах изискванията.

Резултат:

Нито един контакт.

Извод(поне за мен):
Работни места за специалисти няма и никога е нямало(предишни експерименти имаха същия ефект).

Това е моя личен опит. Може би моя извод не е "коректен", но моята "стъкмистика" показва този резултат.
За потвърждение на моя извод в други европейски страни при няколко кандидатствания на подобни позиции не ми отговориха 1 път. Т.е. все пак има търсене.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #101 -: Mar 22, 2018, 17:57 »
Няма да се учудя, ако не малко обяви просто събират имейли. Разпространена практика си е. После да не започнеш да си намираш в пощата привлекателни реклами...  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #102 -: Mar 23, 2018, 21:31 »
У нас обявите ги пускат защото са длъжни да обявят позиция, преди да назначат на нея техен предварително избран човек. А ако някой ти отговори, може да става дума за работа с доста непривлекателни подробности. Въобще не знам за какво е целия рев за какви ли не работници като реално няма свободни позиции. Или много им се ще някой да разбира от всичко и да не иска пари :D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Цъфнахме и вързахме
« Отговор #103 -: Mar 23, 2018, 23:10 »
Нямам представа. Докато не споменахте тук, не съм се замислял по въпроса, но изглежда съм започнал да забравям, е подобни сайтове изобщо съществуват. Толкова им обръщам вниание. Наложи ли ми се да си търся работа, ще е с познати. Нищо друго.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.