Автор Тема: skype за линукс - неуспешни регистрации  (Прочетена 2909 пъти)

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
До сега не съм имал проблем с регистрацията на Скайп в интернет. Днес се получи нещо странно. Скайпа отговаря, че не може да извърши регистрация. Влизам във виндоус и със същото име и парола регистрацията става. Казаха ми, че БГ е закупил скайп и е възможно тази да е причината линукския скайп да не може да се изпалзва повече. Под линукс пробвах skype 4.2 и  skype 4.3. Ако някой е на ясно какво става моля за помощ.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #1 -: Aug 17, 2014, 20:59 »
Казаха ми, че БГ е закупил скайп и е възможно тази да е причината линукския скайп да не може да се изпалзва повече.
Какво е БГ и как ще е купил скайп като е собственост на М$. Имам скайп на 3 машини и проблеми с логване не съм имал, версии 4.2 и 4.3
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5329
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #2 -: Aug 17, 2014, 21:00 »
Сигурно е Бил Гейтс.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #3 -: Aug 17, 2014, 21:08 »
Казаха ми, че БГ е закупил скайп и е възможно тази да е причината линукския скайп да не може да се изпалзва повече. Под линукс пробвах skype 4.2 и  skype 4.3. Ако някой е на ясно какво става моля за помощ.
Не. Поне до преди две седмици, скайпа си работеше. Просто, трябва да ползваш актуална версия.
За Убунту е препоръчително да ползваш Skype от хранилищата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #4 -: Aug 17, 2014, 21:29 »
В момента докато пиша тук ,пиша и по скайпа.Таа работи с малка подробност.... Преди време (седмица две) Майкрософт направиха масова актуализация и ако имаш по-стара версия на скайп, не може да се логнеш ,независимо каква е операционната система.Доста хора изреваха по форумите за това.Реално ти зививат ръцете да не ползваш стари версии.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #5 -: Aug 18, 2014, 12:11 »
Да, и ако не стане с новата версия да се логнеш - затрии skype history в /home/$user/.Skype/username
Активен

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #6 -: Aug 20, 2014, 00:25 »
В момента ползвам Ubuntu 14.04 и PUPPY Precuse. За Убунту, Скайпа съм изтеглил от хранилището и то преди около две седмици. При Пупито, ползвам skype-4.2.0.11-precuse. Ни при едия, ни при другия линукс мога да се логна. Ще продължа да се боря с проблема
Активен

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #7 -: Aug 20, 2014, 10:13 »
От скайп бяха обявили, че ще банват стари версии. Актуалната за линукс е 4.3.0.37
Ако с нея не можеш да се логнеш, пробвай да преместиш/изтриеш директория ~/.Skype
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #8 -: Aug 20, 2014, 12:17 »
Цитат
The Microsoft © skype continues to bring beautiful crashes after update to the newest version.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #9 -: Aug 20, 2014, 13:03 »
^ ;D определено тук липсва онова търкалящото се от смях ;D Иначе на Кубунту 12.10 skype-4.2.0.11 работи много по-добре от "новите" версии. Според мен М$ разработват екран за крашове в тон с програмата (син)  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6262
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #10 -: Aug 21, 2014, 13:16 »
Май??та им на Майкрософт!!!

Оня ден пращам некви файлове по скайпо и тъпата програма ми показва, че два пъти ги пращам. Не обновява статуса. Не мога да разбера, пратен ли е, не е ли? Трябва да питам, дали е стигнал цял. Освен това,  туй извиване на ръце с новите версии.... Питам се, защо? Какво толкова има в новата версия, че да принудят само нея да се ползва. Нищо ново не видях, но и сигурно не е редназначено за виждане от такива като мен. Отказвам се от него, въпреки, че ще ми се наложи от време на време да го пускам, че хората са глупави по презумпция и ще продължат да го ползват.
Какво толкова прави тази програма, че предишната версия заемаше 230+ МВ RAM-ец? Не чатя, не говоря, нищо не правя. Тя просто си стои отворена и гълта ресурс. Айде ресурса не е грижа. Има. Съвет към всеки. Търсете алтернативи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #11 -: Aug 21, 2014, 14:04 »
то алтернативи има, ако беше само до това отдавна да съм му теглил една майна на това бъгаво, 32битово жувотно... проблемът е как да убедя всичките си контакти в същото? :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6262
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #12 -: Aug 21, 2014, 14:55 »
Аз съм оставил съобщение, като подпис, как да ме намерят. Който иска, имам и имейли 2-3. Има и телефони. Направих регистрация в ICQ , дръпнах jitsi , инсталирах я, но като добавям акаунт за icqq jitsi ми иска icq номер, а такъв нямаше. Зная, че някога имаше, но сега системата не ми даде такъв. Иска ми само поща и това беше. На пощата имаше само линк за потвърждение и активация на акаунта. Ако някой знае, как да оправя това?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #13 -: Aug 23, 2014, 10:14 »
Версията на Скайп, с която вече мога да се логна в мрежата (оперативна система puppy precise 5.7.1) e skype-4.3.0.37-experiment.pet. С други версии на скайп не успях. Но, нямам звук. От настройки Скайп дава отговор за микрофон и говорители - Virtual Device.Някой да се е сблъсквал с този проблем?
Активен

Wu_Ko

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: skype за линукс - неуспешни регистрации
« Отговор #14 -: Aug 23, 2014, 21:46 »
Здравей gogov1111, Скайп работи само с Пулсаудио. трябва да си го инсталираш, ако го нямаш.
« Последна редакция: Aug 23, 2014, 21:55 от Wu_Ko »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Skype
Настройка на програми
tlf 7 8561 Последна публикация Jul 09, 2004, 19:39
от tlf
Инсталация на Skype
Настройка на програми
riko_l 2 5201 Последна публикация Sep 24, 2004, 13:26
от mos
Skype - разговори по интернет
Настройка на програми
dob4o 5 6401 Последна публикация Nov 10, 2004, 19:55
от alabal
Оптична мишка и skype
Настройка на програми
knoppix 2 4667 Последна публикация Nov 15, 2004, 20:20
от knoppix
Проблем с Skype
Настройка на програми
Demon_A 2 4666 Последна публикация Mar 16, 2005, 00:48
от alabal