Автор Тема: Честит 3-ти март !  (Прочетена 1924 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Честит 3-ти март !
« -: Mar 03, 2020, 11:52 »
   Честит празник на всички,които се чувстват българи !



   Интересно,защо само аз се сетих.че днес е велик празник ?
« Последна редакция: Mar 03, 2020, 11:54 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #1 -: Mar 03, 2020, 12:09 »
Не си единствен. Но си затраях, защото във форума имаме и русофоби. Някои от тях са извънредно важни за съществуване на форума в поне донякъде професионален вид. Такъв ярък пример е Джет. Прецених, че разговора ще се изроди в някоя от следните посоки:

1. За и против чудовището Путин;

2. Глупости в стил Юлий Москов, е ли са ни освободили, е ли сме си платили, е ли са руснаците, а не например самарските българи, е ли са ни поробили на свой ред, е ли не сме братя, е ли са ни всъщност турците братя, и други „заддунайскии“ теории;

3. Бъдещето на световната култура крие ли се в степите на Русия, подпомагани от нас или еврогейския (по твоята, а не моята терминология) проект ще продължи вечно.

И т.н.

Затова не пуснах тема и поздравление. Обществото ни (като цяло, не само форума) е крайно разделено и на диметрални позиции, че да можем да внесем някакъв ред в една, такава тема.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #2 -: Mar 03, 2020, 12:09 »
Честит празник на всички колеги !
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #3 -: Mar 03, 2020, 12:34 »
Не си единствен. Но си затраях, защото във форума имаме и русофоби. Някои от тях са извънредно важни за съществуване на форума в поне донякъде професионален вид. Такъв ярък пример е Джет. Прецених, че разговора ще се изроди в някоя от следните посоки:

1. За и против чудовището Путин;

2. Глупости в стил Юлий Москов, е ли са ни освободили, е ли сме си платили, е ли са руснаците, а не например самарските българи, е ли са ни поробили на свой ред, е ли не сме братя, е ли са ни всъщност турците братя, и други „заддунайскии“ теории;

3. Бъдещето на световната култура крие ли се в степите на Русия, подпомагани от нас или еврогейския (по твоята, а не моята терминология) проект ще продължи вечно.

И т.н.

Затова не пуснах тема и поздравление. Обществото ни (като цяло, не само форума) е крайно разделено и на диметрални позиции, че да можем да внесем някакъв ред в една, такава тема.

   Е аз само поздравих за празника,нищо повече.
Ако реактивния се опита да докаже,че това не е празник,мога да
го затапя,не се притеснявай ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #4 -: Mar 03, 2020, 13:10 »
Сигурен съм, че и двамата можете да извадите най-малко по двеста, двадесет и два аргумента. Ама моята работа е да помирявам хората, а не да ги скарвам. Освен това двете крайности не са единствените възможни. Ето например за мен това е празник, при това най-големия цивилен празник за България, като държава. Но до утре мога да говоря против Путин и Русия като държава във всичките ѝ исторически битности.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #5 -: Mar 03, 2020, 14:26 »
Честит празник.

Е, не случихме нито на поробители, нито на освободители.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #6 -: Mar 04, 2020, 11:01 »
Честито и от мен!
За мен най-българският празник е този на Съединението. Сами сме го направили, въпреки волята на големите сили.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честит 3-ти март !
« Отговор #7 -: Mar 04, 2020, 13:48 »
В освобождението си също имаме принос. То не е паднало от небето. Макар да може да се твърди, че е подарък от небето.

В държавен план преосноваването е най-важното събитие. То е като раждане. Бил си мъртъв и се раждаш. От тази гледна точка, Съединението е по-малко по мащаб събитие, макар и важно. То е като женитба. Както виждаш по себе си, човек все пак може да живее и без половинка. Някои хора се справят учудващо добре сами.

Твоето твърдение също е вярно. Но то е вярно от народна гледна точка. Народ може да има независимо дали е свободен. Нима сега сме свободни? Сега сме под много по-тежко робство от турското. Да, липсват масовите кланета, но не като да няма насилие. Повдигни глава и веднага ще ти я отрежат. Съвсем истински ще я резнат. Българи ще го направят.

Затова от народна гледна точка наистина намирането на загубения брат (малко като в историята на Яков) е голямото събитие.

Но аз имам и друга теза, която повтарям от известно време. Ние не сме народ. Ние сме просто купчина хора събрана на едно място. И толкова ни е несгодно да сме заедно, че всеки от нас, само търси начин да избяга. При други обстоятелства, аз също отдавна да съм в чужбина. Семейството ме задържа. Но пък децата след три-четири години ще станат самостоятелни и за тогава не знам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear