Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Надолу

Автор Тема: Всякакви въпроси, свързани с Linux.  (Прочетена 132446 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #90 -: May 20, 2014, 22:44 »
O-o-o ако става за въпрос и за там има алтернативни обвивки. Например в началото на века под 98 ползвах NextStep, която беше осезаемо по-добра от explorer. Но там просто цялата така наречена ОС смърди. На всяка крачка ми прилошава. Чак се чудя, как съм можел на времето да го ползвам това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #91 -: May 21, 2014, 05:56 »
ного обичам /на виндоус/, като цъкнеш некъде- без да внимаваш ного, да ти се "маркира" текста под иконите на десктопа  ;D и после, щото не си ровил достатъчно, или поне не много скоро и си позабравил кое къде е, да ти вадат очите тея грозности :D :D :D
п.с. единственото предимство на вин пред Лин е, че всички игри са писани за него /което за мен не е никакво предимство, защото отдавна не играя/- а не графиката. някога може и да е било така, но отдавна това се е променило и Linux  е светлинни години напред. Linux е гъвкав и конфигурируем, а отворения код ти дава свобода, да пипнеш тук или там /стига да заеш къде и как/ и да направиш "нещата" както ти харесват. сметам, че е доста... айде да не давам квалификации :) но и мен ме пишете у "идиотите", щото от бая години ползвам само  Linux за десктоп.
аз, като един стандартен потребител, искам да запитам некой разбирач: кое на графиката на вин е по-добро от графиките на Linux? че нещо не ми става ясно.
едит: единственото за което се сещам е, че Linux има #shell и може да работи без загуба на функционалност и без графичен режим :) докато вин има някакъв команд промт и толкоз. нека го кажа иначе : за Linux графиката е опция, а за виндос - необходимост.
« Последна редакция: May 21, 2014, 06:32 от satir »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #92 -: May 21, 2014, 06:45 »
В последната им сървърна ОС май също е по възможност. Но това е както казва един техен гуру по конференции, за да дойдат и видят линуксарите и след това да си я върнеш.

По принцип графиката при нас е проблемна. Ускорителите се правят по спецификация за Директ Екс, а той както се досещаме е нещо, което си е оптимизирано за тяхната ОС. От друга страна това е на път да се промени. Свободният водач на Ати мина Каталист, а Каталист за нас, мина за тях. Това си е баш новина, защото до преди три дена щеше да звучи фантастика.

Само да вметна от разговора по-нагоре, че Валв не мина в нашият лагер, защото сме много симпатични. Игрите при нас имат редица проблеми. Средствата за разработка, доколкото изобщо ги има, не са така развити, като за тях. Но Валв разчитат основно на магазина си за игри, а под последното им нещо тази функционалност е дублирана. Сиреч ако останеха там, в един момент М$ щяха просто да ги преглътнат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #93 -: May 21, 2014, 08:54 »
Някой актуализира ли вече Google- Chrome?
Интересува ме, дали Aura е заменил навсякъде GTK+ интерфейса.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #94 -: May 21, 2014, 09:40 »
cybercop, да навсякъде е. На мен не ми харесва и вече се отрекох от него. Ползвам Qupzilla, ама и там флаша е ужасТ и освен тубата почти навсякъде другаде крашва. Иначе по-добър браузер от Хром-а.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #95 -: May 21, 2014, 10:21 »
А, на мен ми харесва повече. Chromium в Ubuntu 14.04 по подразбиране е с e с Aura от няколко седмици.
http://s19.postimg.org/u5tc5ukdv/Aura.png
Точно заради изобразяването на флаш/html5 съдържанието в момента не виждам равностойна алтернатива на Chrome/Chromium. Или те много дръпнаха напред, или другите браузъри изостават, защото разликата стана огромна. Отвори този тест под който и да е друг браузър и няма да получиш този резултат
http://s19.postimg.org/h2xpmku5v/html5.png
Същото е и положението при Flash съдържанието. Pepperflash е нива над остарелия плеър на Адобе.

Иначе и Midori е много красив и бърз браузър, но за съжаление в момента не ми върши работа.
« Последна редакция: May 21, 2014, 10:27 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #96 -: May 21, 2014, 11:35 »
Определено превъзхожда по функционалност, аз се изразих не точно. По-добър за мен е Qupzilla, но като цяло е доста по-слаб от към функционалност. Искам браузарът да се съобразява със стилът, който съм задал, а не да си прави той негови решения, като интерират с Qt може отново да го ползвам.
« Последна редакция: May 21, 2014, 11:38 от bvbfan »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #97 -: May 21, 2014, 11:44 »
Решението на проблема с липсващият аплет на network-manager-gnome в Lubuntu 14.04 се оказа изключително елементарно.
Разработчиците по инерция са добавили (или по скоро не са премахнали) индикаторите от Ubuntu (indicator-application, indicator-application-gtk2). Когато са инсталирани, автоматично се блокира аплета на netwok-manager в зоната за уведомяване и се прехвърля в аплет-индикатора (indicator-applet за Gnome или xfce4-indicator-plugin за Xfce). В Lubuntu се ползва само зоната за уведомяване и следователно - аплета отива в нищото.
Решението е да се премахнат indicator-application и indicator-application-gtk2, след, което, системата да се рестартира. Това е.
sudo apt-get update
sudo apt-get remove indicator-application
sudo apt-get remove indicator-application-gtk2
sudo reboot
« Последна редакция: May 21, 2014, 12:19 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #98 -: May 21, 2014, 11:48 »
Определено превъзхожда по функционалност, аз се изразих не точно. По-добър за мен е Qupzilla, но като цяло е доста по-слаб от към функционалност. Искам браузарът да се съобразява със стилът, който съм задал, а не да си прави той негови решения, като интерират с Qt може отново да го ползвам.
С въвеждането на Aura, мисля, че приключва времето на GTK/QT интеграцията. Ще има само Aura за всички платформи.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #99 -: May 22, 2014, 06:40 »
Определено е така. Тази програма си изглеждаше пришита при нас дори без Аура. На другата ОС си е в реда на нещата, защото там е шир потреба. За щастие все още не ми се налага да го ползвам, защото от много години нямам фалш, а места с много жабешки низ ги избягвам.

Освен това усилията необходими да се изразходят, за да не те шпионира, не си заслужават.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #100 -: May 22, 2014, 09:17 »
Мен, Aura интерфейсът ме устройва, заради големите шрифтове. Нищо против нямам срещу въвеждането му.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

User13

  • Гост
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #101 -: May 23, 2014, 06:51 »
А има ли някакви новини с локализацията на iceweasel? Инсталирал съм последната версия от нестабилното хранилище с българската локализация но все още български не се появява.
Активен

User13

  • Гост
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #102 -: May 23, 2014, 06:59 »
Едно интересно срванение:
Ubuntu 14.04 vs. Debian 7.3 vs. Debian Jessie Preview
Това обаче е към януари, понеже за Jessie има значение :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #103 -: May 23, 2014, 08:39 »
А има ли някакви новини с локализацията на iceweasel? Инсталирал съм последната версия от нестабилното хранилище с българската локализация но все още български не се появява.
Не е само българската локализация. Четох доклади за грешката и за други езици.
Кога ще го оправят - едва ли някой може да ти каже. В Debian, стабилно задържат и бъговете, заедно с версиите на програмите. Ако актуализираха редовно браузъра, какво правят в Ubuntu, проблемът да е изчистен от месеци.
Решението е да добавиш import хранилището на LMD за да инсталираш Firefox.
Мисля, че пуснах тема за това.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

User13

  • Гост
Re: Всякакви въпроси, свързани с Linux.
« Отговор #104 -: May 23, 2014, 10:05 »
Токущо се обови кде до 4.13.1 в тестовото. Почнали са да реагират по-бързо вече :)
Иначе инсталирах от лмде но с кде не работи добре. Стартира се и после иконката на мишката ми подскача още една минута.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Нагоре
« назад напред »