Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165488 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #225 -: Apr 20, 2021, 09:11 »
Голяма излагация с тоя план.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #226 -: Apr 20, 2021, 13:20 »
Голяма излагация с тоя план.
Като не ти харесва, ходи пеша бе, ходи пеша!
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #227 -: Apr 20, 2021, 19:57 »
Рядко ми се говори за раз-Бойко. Обаче снощи имаше новина свързана с него, която ме накара да си мисля за него.

Съжалих го.

Новината за нечулите е, че влиза в София Мед, за да му направят операция по премахване на минискуса. Това доколкото разбирам е някакъв хрущял, който е някъде около колянната капачка. Поне това разбирам от рекламите за лекарства на колагенна основа.

Миналата седмица раз-Бойко, за да се подиграе на парламента си взе отпуска, вместо да иде на изслушване и игра с внуците си футбол. Обаче се оказа последният му мач. Тогава бил написал, че играта върви. Но очевидно не е така. Получил е тежка контузия, „счупил е крак“, в резултат на което никога повече няма да играе.

Това е много знаково събитие за състоянието, в което се намира раз-Бойко. Той падна и няма да се завърне никога. Последното не е някаква новина. Още миналото лято на всички ни беше ясно, че този човек е пътник и седи на власт, колкото да подобри рекорда на Станко Тодоров.

Всъщност след Луканов това ще е първия убит мин. пред. Което е жалко. Никой не заслужава подобна съдба.

Контузията на раз-Бойко отключи в мен съчувствие и мрачни мисли.

От една страна всички си го знаем. Недодялан, хитрец, лъжец и крадец. Каквото и лошо нещо да кажем за него, все ще е малко и ще е по-малко от това, което е извършил през живота си.

От друга страна, всички винаги са се криели зад гърба му. Никой, никога не поема поне някаква отговорност да свърши нещо. Помните ли например, че се наложи той лично да разпореди да се изпратят две болни лъвчета в бивша Холандия? Е работа ли е на един премиер да се занимава със зоологически въпроси? И защо, след като имаме цял ВУЗ в Стара Загора и то от много, много години, не се намери доктор в България да ги лекува? Та трябва холандци да им спасяват живота?

Ами тракийския направо да го закриваме и да останем само с техници, ако ще е така. Което ме подсети, Георги Гергов нали е завършил там? Защо той не го лекува? Или нашите ветеринари са просто едни касапи, които знаят само да скопяват прасета?

Последният абзац, колкото беше шега, толкова и не беше.

Значи всички се крият зад гърба на премиера и после той единствен опира пешкира на всичко, което не е свършено.

Стигна се до там, един наглец, който ни се води президент да се изказва в парламента. Там каза, че някои хора наричали опит греховете си. Скъпи ми зеленочорапковец, всеки с капка мозък нарича това опит. Опита е това. Грешките, които си направил и които да не повтаряш. Ако ги повториш, пак те връща живота докато спреш да ги допускаш. Това е трупане на опит.

Та такивѝ ми ти мрачни мисли ми се въртят в главата. Сега раз-Бойко е виновен за всички безумия у нас и по-чер от дявол. А останалата паплач са си много добре.

Да и ние като народ трупаме опит. Бавно назадваме и предпочитаме пак и пак да повтаряме грешките си.

Да ни е честит цирка, който си продължава.

А раз-Бойко поне беше прост човек. Сега е ред отново на сложните да ни поставят в сложни ситуации. А тъпите все така чакаме острите шила да изпаднат от торбата.

п.п. Може би това е от последните пъти, когато изобщо ще споменаваме раз-Бойко. После ще го забравим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #228 -: Apr 20, 2021, 22:26 »
...
Стигна се до там, един наглец, който ни се води президент да се изказва в парламента. Там каза, че някои хора наричали опит греховете си. Скъпи ми зеленочорапковец, всеки с капка мозък нарича това опит. Опита е това. Грешките, които си направил и които да не повтаряш. Ако ги повториш, пак те връща живота докато спреш да ги допускаш. Това е трупане на опит.
...

   Какво имаш против президента ?
Все пак той е военен летец,а за това се изискват изключителни
качества.По-сериозни изисквания са само за космонавтите !
А и на фона на ББ е направо честен човек !

   Та какво си се затъжил за баш мутрата !?!






П.С. Така и така преди време обсъждахме сръбски чалга певачки:
Лепа Брена също не е стока.Мъжът й (некъф тенисист) имаше бизнес
(криминален,естествено) със ББ и с ... Иво Карамански (докато беше жив).
Пълно е със снимки в нета. А и никой не го отрича ...
   За Сретен Йосич пък какво да коментираме !
« Последна редакция: Apr 20, 2021, 22:28 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #229 -: Apr 20, 2021, 22:42 »
   Какво имаш против президента ?

По принцип съм против всеки (бил) под пагон. Аз самия съм бил в казармата и съм видял с очите си, колко нелепо е всичко там. Тези хора не са виновни. Те просто са повредени от системата, в която са били.

Специално този не го харесвам допълнително, защото се прави на голямата работа. Въздух под налягане.


   Та какво си се затъжил за баш мутрата !?!


Ами тъжно ми е за човек, който е паднал. Когато видиш човек в калта, не ти ли е мъчно? Знам що за чудовище е. Ама в крайна сметка, всичко това е минало. Сега е стар, непотребен, изхвърлен и болен. Ще драпа неистово още някой месец или година да остане жив, но от това ще изглежда още по-жалък. То може дори да успее да оцелее.

Видно е роден под щастлива звезда. Може и този късмет да извади. Определено не искам да се връщаме назад във варварските времена. Не искам и неговата кръв по ръцете ни.

Но, ако оцелее, за него това ще е дори по-голямо проклятие. Ще го подритват и отричат. А човека просто искаше да напълни някое чекмедже или гаражна клетка. Не е искал много. Какво са няколко кубически метра зелена хартия?

Ние да го изядем. В крайна сметка много по-лоши водачи сме имали от него. Той е просто карикатурен образ и ще трябва да живее с това в оставащите му дни. А много скоро изобщо ще спре да се говори за него. И това ще е дори по-зловещо за него. Ще загуби единственото, което винаги е искал, още от онзи митичен отбор по карате. Няма да е в светлината, няма да получава внимание. Ще е изолиран и сам.

Наистина ми е тъжно до къде е успял да се докара.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #230 -: Apr 21, 2021, 01:50 »
Плювате Бойко, ама след едно две пишман правителства ще му се молите да ви оправя и пак на бял кон.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #231 -: Apr 21, 2021, 06:55 »
Плювате Бойко, ама след едно две пишман правителства ще му се молите да ви оправя и пак на бял кон.
С тая нагласа ........ може би.
Но аз съм на мнение, че не трябва да избираме по-малкото зло. Т.е. ако славчо е вреден (дори и 5% колкото тиквун) трябва да си ходи. Ако трябва през 3 месеца избори, докато на тъпите политичари им светне лампата и спрат да са вредни за нас (честен няма да стане политик, та за това се надявам тея да спрат да крадат и лъжат или поне да го намалят на 99,99% от сегашното).
И понеже съм оптимист, се надявам и в световен мащаб политичарите да им светне лампата.
А тиквун дано скоро да го настанят в пазарджишкия затвор в една килия с шиши и божията ръка иван прокурорчИту.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #232 -: Apr 21, 2021, 08:06 »
Плювате Бойко, ама след едно две пишман правителства ще му се молите да ви оправя и пак на бял кон.

Никога няма да се върне. 2014 няма как да се повтори. А този път, ако искат не Шиши да назначат за шеф на ДАНС, а Менгеле за шеф на НОЩ. На хората просто им е омръзнал. И това е също така, защото зорлем го караха да решава всички въпроси.

А правителството не го мисли. То ще тъне в благополучие. Ще разходва едни 50 млрд. лв. и ще се корумпира дори повече от раз-бойковите правителства. Това е защото всяко следващо е по-корумпирано от предните. И не за нещо друго, но всяко следващо разполага с все повече пари за харч и преразпределя все повече от БВП, което означава, че ни бърка все повече в джоба.

А мечтата на Данаил не мисля, че е постижима изобщо. Докато има власт и/или пари, винаги ще има и хора да ги желаят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #233 -: Apr 21, 2021, 08:12 »
А мечтата на Данаил не мисля, че е постижима изобщо. Докато има власт и/или пари, винаги ще има и хора да ги желаят.
Ей това го казва човека дето му е жал за "счупеното краче".
Аз имам едно предложение, да се гласува един заем от 100 милярда евро, да го теглим и да го дадем на тея бандити да си ги харчат, ама да обещаят, че няма да влизат в политиката поне 100 години, те и техните близки. Все ще ги изплатим някога  и вероятно ще успеем да се развием по-добре отколкото ако тая пасмина остане във властта.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #234 -: Apr 21, 2021, 08:38 »
Плювате Бойко, ама след едно две пишман правителства ще му се молите да ви оправя и пак на бял кон.

   Ma верно ли  ;D



А сега сериозно. Откраднал е над 1 млрд. от всевъзможни схеми (най-вече от
"санирането"). Все пак,има шанс.колкото и малък да е,да го вкарат в панделата.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #235 -: Apr 21, 2021, 08:48 »
Това,незнайно как,съм го пропуснал:

...
Казвал съм ти и преди. Християнството не е еврейско учение. По принцип никое учение няма родина, защото то не идва от хората. А специално това учение е категорично отхвърлено от евреите, за което плащат с две хилядолетия митарства. Предпочиташ ли и ние да платим същата цена?
...



   Не е вярно.

Евреите са създали християнството,основно Шимон бен Йона (повече известен като  апостол Петър)..
Между другото,има едно известно изказване на еврейски тарикат от "Уолстрийт":
"Ние се гордеем с Иисус - евреин,създал бизнес,който просперира вече близо 2000 години".

Какво повече може да се коментира !?!
« Последна редакция: Apr 21, 2021, 08:52 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #236 -: Apr 21, 2021, 08:58 »
Жал ми е от човешка гледна точка. Това ми се случва рядко. Обикновено съм много циничен, но полагам старание да имам капка състрадание в сърцето. Наистина е трудно за човек, който по принцип е социопат като мен.

Има нещо, което мога да нарека фалшиво, количествено натрупване. Това е от една особеност на парите. Те се въртят и всяка врътка се отчитат като нови пари. Научно се нарича Мултипликатор на Кейнс. Това го обясняваха с един виц.

Отива един на хотел и плаща сто пари някакви. Хотелиера бърза и с тях си плаща на месаря. Онзи бърза да върне дълг на земеделеца. Той на свой ред си плаща с тях на търговеца на торове… който туко що е отседнал в хотела. Можеш да си измисляш, колкото искаш врътки, аз ги ограничих до пет.

Значи в това виртуално стопанство са влезли свежи сто пари. Пак толкова са изкарани в края. Но тези сто са станали петстотин при кръгооборота.

Същото прави една държава изземайки между 55% и 75% от доходите ни, според това колко е социал-демократична. Ние не сме никак социална, затова при нас е само около 60%, но за тази година е предвидено повече.

Или ще ти дам друг пример. М$ продава операционни системи. От това (грубо) на година прави едни сто, сто и нещо милиарда долара. Повечето дистрибуции на ГНУ/Линукс не продават операционни системи и бюджетите им варират от нула долара до към няколко стотин хиляди за най-голямата Дебиан. Някой като Ред Хат продават операционни системи, но от това да взимат колко? Десетина милиарда? Гледах ги доста отдавна преди ИБМ да ги вземат и тогава бяха под пет. Да речем, че са се удвоили. Въпреки, че Ред Хат не продават само ОС.

Сиреч М$ за едно и също нещо прави над 100 млрд. годишно като преки приходи, а ГНУ/Линукс от всички взети заедно там с Каноникъл, Сусе и т.н. не повече от една пета от това.

Понеже едни пари, ако не се въртят на практика спират да съществуват, то М$ и другите на свой ред ги влагат в нещо. Но едните тръгват от стотици милиарди (все пак M$ WIndows не е единственото, което продават), а другите от много по-малко. И така мултиплицираме нататък.

Ако нямаше държава, грубо щяхме да имаме над двойно пари в джоба, но на практика цялото общество като цяло щеше да е по-бедно, защото щяха да се завъртят по-малко пари.

Отделно, че самите държавни служители (както всеки друг) са алчни и натискат за по-високи заплати. Сиреч държавата натиска за повишаване на доходите над обективния ръст в производителността.

Сега да вземем раз-Бойко в частност. Колко мислиш е откраднал за 2020 год.? Аз казвам не повече от 5 млрд. лв. Не виждам, как може да бъде повече. А всички около него? Да ги сложим 50 млрд., макар да вярвам, че не е повече от 25, но нека е двойно.

Правителството за миналата година е изхарчило над 130 млрд. леви. Та със заемите дали и 150 не станаха, че им изгубих спатиите в края на годината с мегаломанските харчове. Значи си говорим за поне 300 млрд. реално преминал оборот през българското стопанство. Половината ги слагаме изтекли навън по текущата сметка. Остават сто и петдесет, от тях откраднати петдесет.

Значи имаме 100 млрд. чиста печалба от това, че правителство, парламент, съд, полиция, общини и т.н. съществуват. 

Та така работят парите и властта.

=*=

Относно дълговете, не мисля, че е възможно някога да се изплатят. Докато съществува непроизводителна част от обществото, дълг винаги ще има. А производителна част няма как да има повече от 30% от населението. Като последното е някакво много оптимистично число. Например у нас най-оптимистично това число е двадесет.

МОЖЕШ ДА СИ ГО СМЕТНЕШ И САМ.  У нас има около пет милиона, 'айде да са пет милиона и половина население. От тях малко над два милиона са заетите. От тях около двеста хиляди пряко работят за държавата и общините. Но покрай тях има още 800 хил., които работят заради държавата. 800 казва НСИ. Ама в тия 800 хил. дали влизат например адвокатите? Не влизат, защото уж са свободна професия. Кое е свободното и те не знаят. Но нека са 800.

Ами остава милион, милион и нещо, които реално създават благата, които да бъдат преразпределени. Даже няма да казвам, че сектора на услугите у нас е по-голям от реалния сектор (като във всяка развита страна) и този милион трябва да е поне наполовина. Ей така за оптимизма ще отпишем услугите от сметката.

=*=

Проблема с развитието. Това е въпрос, които страхувам се зависи от страшно много фактори. Обаче ясно е поне едно. Докъде ще стигнем си зависи само от нас. Зависи от нас колективно — доколко свързани сме един с друг. Зависи от нас и лично — колко сме предприемчиви.

Те първа ще видим, какво ни се готви.
« Последна редакция: Apr 21, 2021, 09:38 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #237 -: Apr 21, 2021, 09:03 »
Откраднал е над 1 млрд. от всевъзможни схеми (най-вече от
"санирането"). Все пак,има шанс.колкото и малък да е,да го вкарат в панделата.

Милиард е само за последната година. Но в този милиард не вярвам повече от половината да е за него. Все пак много маймуни са на клона.

В тия сметки не включваме проституция, наркотици и друга контрабанда. А все пак на човека това му  е изначалния бизнес, далеч преди да стане премиер. А и там са едни огромни числа. Говорим само, колко може да открадне един премиер от общата лапачка.

Няма да го вкарат в затвора, защото след това тях ще ги вкарат. Да не би Костов да влезе в затвора? Или царчето? Или Орешарски? И този няма да влезе.

Гарван гарвану око не вади.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #238 -: Apr 21, 2021, 09:10 »
   Продължавам да недоумявам.

Сам признаваш,че се е занимавал с проституция, наркотици и друга контрабанда.
И че е крал милиарди.

И ти е жал за този боклук !?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #239 -: Apr 21, 2021, 09:15 »
Евреите са създали християнството,основно Шимон бен Йона (повече известен като  апостол Петър)..

Какво повече може да се коментира !?!

Не е само Петър. Апостолите са били 12, хайде 11, че единия си тръгва по-рано. А по-късно и Павел се присламчва. Но да всички те са били евреи.

Но първо много от тях са били галенсианци. Това ще рече, че тогавашните евреи са гледали на тях, както сега гледат на палестинците.

Ако не броим Павел, никой от останалите не е свързан с еврейското духовенство и светската, римска власт.

После самото учение не е успяло да си проправи път през еврейството. Разпространявано е предимно сред европейските и африкански народи. Например около нас това са Андрей (първия апостол), който е работил предимно с румънците и Павел, който се е занимавал с макетата. Естествено по онова време и едните и другите са траки.

Онзи твой тарикат може и да се радва, какви пари вади на Коледа, но самия той не е християнин. В еврейската общност се счита за най-лошото нещо това да станеш християнин. Това те поставя по-ниско от добитъка. Много малко евреи някога изобщо са приемали християнството.

=*=

Но това в общи линии е същото като да казваш китайски вирус и британски щам. Това са глупости. Никое учение няма родина. Самото еврейско учение не е еврейско. Взимат го от Египет. На египтяните пък Хермес им го дава от атлантите. Той самия е бил атлант. Преди атлантите пък сме живели на други планети и то не в слънчевата система. Та даже земни не могат да се нарекат тия учения. Друг е въпроса самите атланти доколко можем да наречем земни хора. Но нещата от Хиперборея и назад стават страшни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear