Автор Тема: ПГАВТ А.С.Попов - Техникум Попов и личното ми мнение  (Прочетена 16655 пъти)

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Завършил съм математическа гимназия,после Технически у-тет.
Тогава нивото на образование (все още) беше високо.
   В гимназията съм учил теория на вероятностите,теория на игрите,
линейно оптимиране,комплексни числа и т.н. - все неща, които
сега се учат във ВУЗ -овете
   Не ми вярват,обаче си пазя учебниците и им ги показвам ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
София

Demayl това на Джет беше шега. Това училище е твърде известно и е познато далеч отвъд пределите дори на страната, камо ли на столицата. Проблема е, че изглежда е позавехнало и позагубило поводите си за гордост.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Наистина не знам кое е това училище. Вярно, София е България и трябваше да се сетя, ама все ми се искаше да се окаже някое топ училище в провинцията.

А това какво ви било образованието е пълен ташак. Соц изпълнения и диктовки на лекции, сричане на съветски учебници и учени дето били измислили всичко.
Както и да учиш параметри и таблични данни на изуст - няма по-голяма кретения. "История на БКП",  "Научен Комунизъм" и пр. "специалности" в инженерен ВУЗ - това е олигофрения. Накрая черешката на тортата да идеш в БАН.
Пробвай да си приравниш "дипломата" в бяла държава - като почнат да сравняват хорариума по предмети - си на половина на норматива заради гореспоменатите недоразумения. Да не говорим ако почне да се сравнява съдържанието.
Има цели клонове науки за които не сме чували (или беше чувАли), че бяха или забранени или игнорирани. А за технологични специалности сме в каменната ера.
Хубаво е да можеш да решаваш интеграли и диференциални уравнения в 9 клас, ама да бяха ти обяснили и за какво е това.
Аз приложението на математиката научавах в часовете по Физика, щото математиците бяха пълно куку.
А какво ще кажеш за завършилите юнаци АОНСУ и прочие дивотии - това са осакатени ментално хора - по-добре да бяха влязли в армията.
Техникумите бълваха същите олигофрени като гимназиите, ама имаха и малко практически опит (бяха си изцапали ръцете).
Училищата в третия свят ни скриват топката.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Наистина не знам кое е това училище. Вярно, София е България и трябваше да се сетя, ама все ми се искаше да се окаже някое топ училище в провинцията.
÷

София не е България и единствената връзка на София с България е, че там говорят български. Но и последното не е много-много вярно с всички тези англицизми, които навлязоха. Адженда, баба ти.

Но всъщност се обадих, за да декларирам, че има такова училище. Намира се в Правец. Там отдавна не се произвеждат компютри, но училището си стои и е нисък шанса да се класира едно „обикновено“ дете в него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

София не е България и единствената връзка на София с България е, че там говорят български.
Радвам се, че го виждаш по този начин иначе трябва да се гръмнеш. Особено ако сравниш цифрите (всякакви цифри за които можеш да се сетиш) между София и Видин.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
O, не за Видин изобщо не става въпрос. Видин обичам да казвам, че живее в тринадесети век. Видинското царство пада под робство през 1396 година, Видин е някъде век преди това. Реално, след като се върнах от учене на вишу̀, вероятно щях да полудея или дори да се самоубия, ако не съществуваше Интернет и не си общувах с хора като вас.

Разликата в цифрите, за която казваш, е само една от причините София да живее собствен живот, който е меко казано неразбираем за обикновения българин. Но стандарта не е всичко. Добър стандарт имат твърде много хора и извън столицата. А и мисля, че съм казвал, че познавам хора в столицата с по-лош стандарт от моя. И познавам доста.

Всъщност за наистина прогресивните столичани София е тясна. Дори тя не може да им предостави и половината от възможностите, които желаят. Но и разликата в достижимото (каквото и да е то), пак според мен не е определящата.

Ако се спре (нещо което няма да се случи) двестагодишната, дивашка централизация у нас, много бързо София ще стане по-малка от Русе или може би Плевен. Затова смятам, че и количеството хора на квадратен милиметър също не е определящото.

Сигурно би трябвало да завърша в типичния си дървено философски стил, плоско — истината е някъде там. Външни влияния, жизнен стандарт, възможности, хора за всичко според мен само дооформят картинката, но не са причинителя на фундаменталната разлика с останалата част на страната. От къде идва софийския манталитет ми е трудно да преценя. Но пък си е някакъв, физически закон. Ако има една крайност, трябва да се породи друга, за да я оравновеси.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Ще пиша в тази тема. Не желая да отварям нова тема.

Търся няколко книги, някой по- спомен от моето детство, а други по- нови издания.

Търсена книга № 1. Около 1990 год. беше издадена. Цена- 4.00 лв.
Формат - А6 или А7. Стихотворения с хумур за събития преди 1990 год. с риториката на Крали Марко - Мърнячевич и Муса Кеседжи-я.

Нещо от вида на стихотворенията. Каза: Слава, Вечна Слава и го сложиха у Перун на Маса. и други подобни.

Търсена книга № 2. Формат А2. Не ми се става от стола пред компютъра да видя как беше точно името и авторите. Готови проекти на къщи. съгласно БДС. Унифицирани. Оптимизирани. и др. Зная сигнатурите във ВИАС, но съм на 45 год. и съм болен и освидетелстван инвалид с чужда помощ. Затова пиша от спалнята.

Търсена книга № 3 . Петър Коледаров Речник на селищата и селищните имена в България 1878 год. - 1987 год. София. 1989 год.

Търсена книга № 4 . Едуард Калъпов около 2000 год. издадена от издателство Техника - София.

Търсена книга № 5. или сайт с информация за фирмите - участващи на търг за масова или касова приватизация. От историческа гледна точка и любопитство за предприятията в НРБ - имена и история.

Някой има ли информация или да знае нещо свързано с лихвоточките за апартамент до 1990 год. Пии една студена вода от чешмата. Пари няма. За долари и вносни стоки на частни лица затвор или изселване в бантустан. Плюс глоба с конфискация на имущество.

Някой има ли информация или да знае нещо свързано с Бордеро - внасяш 1500 лв. по- държавна сметка за лек автомобил. през 1983 год. за Лада. Пишеш цвят, модел и др. на пишеща машина. През 1990 год. ги изтеглихме 1500 лв. и закрихме бордерото. По същото време на последният етаж на ЦУМ срещу куфарите и платовете се предлагаше Персийски килим 3метра на 4 метра за 40 000 лв. Това по- времето след падането на Живков от власт.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
4 (понеже ме заинтригува) > тук 

Забележка! Според настройките и добавките към уеб браузъра страницата може да изглежда различно. Аз цъкам отметка на "Не съм робот" и "Save to your local".
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Абе,bdenkov ли си,bсdenkov ли си.май се опитваш да ни правиш на луди.

ПГАВТ А.С.Попов - Техникум Попов и личното ми мнение
Цитат
Сега като мина време, вече 10 години реших да напиша мнение за т.нар. техникум.
Завърших паралелка със специалност "Телекомуникационни системи". ...

За Казармата с Любов
Цитат
И понеже аз съм бил 2 години в служба на отечеството...

Ако си завършил Техникум "Попов" преди 10 години,сега трябва да си на 29 г.
Ако си карал  казарма 2 години,сега трябва да си над 50 годишен.
Казармата беше 2 години преди 1989 г. , след 2008 г. напълно я отмениха.



Правиш ни на малоумни,а ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Направиха я година и половина някъде около деветдесет и шеста, седма. Знам, защото някакво на малко отървах да не служа две години. А и после записах висше, та и година и половина не служих. Закона вече беше променен и можеше да си изкараш първо образованието.

Ако е бил моряк, нямаше да служи година, а две. Моряците винаги са имали година повече и аз не знам защо.
« Последна редакция: Dec 20, 2021, 10:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   През 1990 г. намалиха казармата от 2 на 1.5 години,така че влезлите през
1989 г.  в армията,хванаха намалението на 18 месеца.
   От лятото на 1989 г.: който беше влязъл във ВУЗ,имаше възможност
първо да завърши,после да си изкара военната служба.
Това беше направено заради внука на Тодор Живков - Тодор Славков.

Абсолютно,100% съм сигурен в това,има в интернет документи.



Всъщност,кашик,дори да приемем,че ти си прав,пак се появява над 10 г.
несъответствие (заради премахването на казармата след 2008 г.).






   Очевидно bdenkov/bсdenkov ни смята за пациенти на лудница  >:D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А пък ние джаскахме по две пълни години.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Без задръжки ли? Пък който беше моряк - и 3.

Спеца е прав - брат ми беше от първите намазали от намалението. Дълго време си мислих, че е бил 2 години, но се оказа, че греша.

А иначе - Денков казва, че е на сорак пят.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Аз бях приет във ВМЕИ, и нямах задръжка.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.