Автор Тема: Честита Коледа  (Прочетена 5956 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честита Коледа
« Отговор #30 -: Dec 27, 2022, 17:35 »
А де, колко от вас заклаха прасе/то тая години ..каране на купешко а после се оплакваме от глобализацията.
П.П. и децата вече знаят че всичко иде от магазина, нищо че на тиквата овчарите му бяха (по-)важни.

Писали сме заедно. За протокола — според мен глобализацията е най-хубавото, което се е случвало на материален план. И затова роня крокодилски сълзи, че глобализацията отива в киреча. Няма вече глобализация. Всичко е национализъм, империализъм, милитаризация.

Освен това пак за протокола —търговия съществуваше далеч преди да има глобализация и свинско е можело да си купиш още във Финикия.

И накрая по темата — да купих си ребра на прѝмоция от Кауфланд. Станаха много добре. Бяха доста крехки.

Почти нямам връзки със селата и скоро не съм бил на колене. А и единственото семейство, с което все още имам връзки, отдавна не гледа прасе по възрастови причини. Имат само малко кокошки и две кучета.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честита Коледа
« Отговор #31 -: Dec 27, 2022, 17:42 »
…домашно сирене (още неузряло и неосолено, меко)…

На това по модерному му казуват: моцарела.


Ако има някой Стефан, Стоян, да е чувства поздравен с днешния ден :)

Имам и двата. Втория, познат в този форум като Хосе Ечеверия, си се върна обратно в Пловдив и сега го виждам все по-рядко. Последно преди около две години.

Най-добрия ми приятел от студентските години се казва Стефан. Но по онова време нямаше Spybook и дори мобилните телефони бяха лукс, нямах такъв. Та той си се прибра на Габрово и загубихме всякаква връзка. Днес по повод датата, отново се сещах за него. Дано е жив и здрав!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #32 -: Dec 27, 2022, 17:48 »
Абе стига с тия два духа. Големи глупости са това.
Въплъщението със сигурност не е станало при богоявление, нито при раждането. Най-вероятно е при зачеването от светия Дух.

Бебетата в утробата и чувстват и ритат, че даже и се мръщили и усмихвали.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #33 -: Dec 27, 2022, 17:57 »
И нещо весело (то всъщност за главния герой е трагично)- преди 3-4 години в нашия блок дойде нов съсед, някъде от вътрешността на страната. Първата зима във Варна си купил заклано и одрано прасе от една ферма край Варна, платил си да му го направят на суджуци (и такава услуга имало), ама като изнесе суджуците на терасата през деня да съхнат, гларусите веднага ги атакуваха. Докато се усети отде е тая врява и крякане, айде отидоха десетина чатала.
Аз също съм сушил и риба, и суджук на терасата, но съм си направил нещо като "кожух" от мрежа-рабица, точно заради тия гадини.

П.П. Айде наздраве, тая вечер точно домашен суджук нарязахме вкъщи и сядам да ударя една крушова :)
« Последна редакция: Dec 27, 2022, 18:03 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #34 -: Dec 27, 2022, 22:59 »
А! Сръбското национално богатство - свърши ли  :'(

Е друго си е който има село, а не като Гогата да нагъва "тумблирани" и после да разправя колко са били крехки с 60% вода (то де да беше само вода ами и канцерогенна я докарват)
По мои спомени "селските" не са чак толкоз крехки, а за дивото да не говрим - див заяк или див глиган който е ял (или мечка)
Аз напоследък и рибата усещам - дали е "дива" или е от ферма (много затлъстяват по тия ферми беее)

П.П. Егати и форума - изхвърли ме както си бях активен и... не можах да я довърша (явно независмо дали си активен или пасивен си те изхвърля като мръсно куче по таймаут)
« Последна редакция: Dec 27, 2022, 23:16 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #35 -: Dec 28, 2022, 10:04 »
   От много време се каня да питам:

   Има от години член в НК ,криминализиращ насилието над животни, особено убиването им.
Тези,които колят пилета,прасета и т.н. не попадат ли под ударите му ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Честита Коледа
« Отговор #36 -: Dec 28, 2022, 10:19 »
Едва ли, всички кланици и животно-преработватели щяха да са в пандиза.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #37 -: Dec 28, 2022, 11:37 »
Ремотекс, има си и от сръбското национално богатство, просто от време на време сменям "плодовете"  :)

За убийствата на животни, тоя текст в НК, основният имам предвид:

Чл. 325б. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.07.2011 г.) (1) Който, като прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт, тежко или трайно увреждане, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.

Малко теория, тук основните неща са две: "проява на жестокост" и "противозаконност". Трябва да са налице и двете предпоставки, за да има престъпление. Второто е малко мъгляво, но се разбира да е налице т.нар. обществена опасност. При кланиците няма такава, те извършват не общественоопасна, а общественополезна дейност (осигуряват месо за ядене). Същото е, ако баба на село си заколи кокошка, например- коли я за да си направи супа. За прасетата също- колят ги не за удоволствие, а за суджуци и филета. Не е противозаконно.

Но ако някой пребие котка/куче/друго гръбначно просто за удоволствие, тук вече имаме и визираната проява на жестокост, и обществена опасност, т.е. противозаконност.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #38 -: Dec 28, 2022, 12:11 »
Цитат
просто за удоволствие,

Ами тези дето ходят на лов по разни ловни стопанства? Със сигурност ходят да пушкат просто за удоволствие а не да се нахранят. В ловните стопанства цените за обстрел са астрономически. Много баровски бизнес е това.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Честита Коледа
« Отговор #39 -: Dec 28, 2022, 12:15 »
Ама сигурно си е законно.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #40 -: Dec 28, 2022, 12:40 »
   А ако някоя опасна мастия (от типа на питбул,ротвайлер,дого аржентино
или др. подобна) ми застраши живота и го убия,ще ме съдят ли ?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #41 -: Dec 28, 2022, 13:10 »
Ловът си е законен- има си закон, уреждащ тази материя, т.е. няма нищо противозаконно. Бракониерството се санкционира по други разпоредби.
Ако от тия агресивните кучета те нападне и го убиеш, не попадаш под ударите на закона. То зависи от случая де, но имаше такива дела- някакъв питбул нападнал дете, бащата пребил питбула с някакво желязо- неизбежна отбрана.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Честита Коледа
« Отговор #42 -: Dec 28, 2022, 22:11 »
Ремотекс, има си и от сръбското национално богатство, просто от време на време сменям "плодовете"  :)

K'во т'ва? Крушовица или дюлева? Може би от джанки?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #43 -: Dec 29, 2022, 05:41 »
Е те нали уж джанките са сръбското национално богатство...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Честита Коледа
« Отговор #44 -: Dec 29, 2022, 18:16 »
При нас (Варненско) джанката си е джанка, сливата си е слива, демек сливовата е от сини сливи, а джанковицата- от джанки. Не че няма един страхотен вид джанки- стават големи, по-големи от сините сливи, с малки костилки, много сочни и сладки, отвътре жълти, отвън червеникави- от тях правя по-хубава ракия, отколкото от сините сливи (имам такова дърво на село).
Дюлева един път се пробвах да правя, неблагодарна работа- много материал, нищо не пуска. Колкото захар сложиш, толкова ракия излиза, плода е само за миризмата.
Сърбите, доколкото знам, си защитиха като национална марка сливовата (от сини сливи), макар че джанката пак си е вид слива.
Активен