Автор Тема: Ползването на Линукс - знак за криминално поведение...!?!  (Прочетена 6468 пъти)

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Само да заграбя властта аз ще ви разкажа играта на всичките  >:(
И кфо ще стане? Ще ни забраниш да ползваме Linux ли?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е най-малкото, което ще направя, не само това, но и интернет ще забраня. Ще възродя комунизма, само че ще работи само за мен. За пролетариите ще оставя незабравимата възможност да ми бачкат в хотелите и заводите и ще ги захранвам с евтин хляб и анти-хамериканска пропаганда, повече не им се полага че ще вземат да задават много въпроси.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Близо, но не. По-скоро идол. Ще има моя снимка във всеки буквар за първокласници, мутрата ми ще се появява по разни големи билборди и ще държа да бъда споменаван само в добър контекст, иначе бой.

Сега знам че на някои това не му се струва много добра обществена организация, може би рестриктивна, тоталитарна. Затова като натрупам достатъчно в швейцарската сметка мисля да ви въведа късен социализъм, да олабя малко положението, да вкарам примерно кока-кола и да ви позволя да ползвате кирилизиран уиндоус и dialup до моя комунинет. Но идеята много не ми допада честно казано.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Ами да ви напомня какво мислят по въпроса за свободата господата еврейски банкери, които дърпат конците на всичко което се случва по света.
Свободата е това което те ви разрешават да правите чрез закони които те одобряват. Тяхното мнение за пълната свобода -  когато се даде пълна свобода на масите, скоро те стават неорганизирана тълпа. Затова създават партии, насъскват ги една срещу друга и вие мислите че едните са по-добри от другите, само че всички партии се хранят от едно място. И политиците трябвало да лъжат, който не лъже нямал бъдеще. И всички неевреи за тях са добитък. А добитъка се маркирал.
Така че демокрацията изглежда е една заблуда за всички нас,
А какво са САЩ? САЩ са световната наказателна рота, която удря всеки който се противопостави на банкерите. И не става дума за никакво освобождаване, нито грижа за някоя група или народ - всички действия на американската армия се диктуват от финансовите интереси на тези банкери.
Нооо доста американци се пробуждат от натрапения им сън и може в един момент банкерите да останат без наказателната си рота, или най-малкото да се окажат в обсадно положение.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз ще се противопоставя на банкерите. Не мога да понасям всякакви нагли финансисти. Мисля да закрия УНСС...

Апропо приемам идеи какво да построи на негово място моята власт. Аз предлагам стоманолеярна.
« Последна редакция: Apr 19, 2009, 14:36 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Е сега, леярна...
Бай Тошо нали направи завод за полупроводници, ти що не вземеш да направиш завод за цели проводници? Май все още си нямаме такъв!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не е лоша идея, а и Студентски град е далече от Факултета.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
//offtopic
Само да заграбя властта аз ще ви разкажа играта на всичките  >:(
Ще може ли върнеш в ефир Милион и едно желания и кака Лара?
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

eniac111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 263
  • Distribution: Debian / Ubuntu
  • Window Manager: Enlightenment DR16 / KDE4
    • Профил
    • WWW
//offtopic
Само да заграбя властта аз ще ви разкажа играта на всичките  >:(
Ще може ли върнеш в ефир Милион и едно желания и кака Лара?

Няма как, нови връзкари са в БНТ :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не, но ще има нови серии на "на всеки километър". Серго ще отмени Ламбо, само да пусне брада и с тези очила ще е истински революционер :)

А ще смее ли да не си пусне брада, аааа :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
what you talking about? dem
Активен

live free or die хард :)

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Серго само ватман може да играе...
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
 Microsoft  са пуснали пипалата си навсякъде, и затова на
ползването на алтернативи не се гледа с добро око.
   Между другото,забелязвате ли какви дарения прави Microsoft
в България. Лаборатории в ТУ и СУ, където се изучават ТЕХНИ
продукти.
  Сещайте се за останалото.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Добре айде сериозно. Къде са opensource компаниите в България въобще?

Имам наблюдения върху RedHat. Последните дори нямат собствено представителство в България, всичките лицензи се предлагат чрез дистрибутори, дистрибутори поне има. Подръжка в смисъла в който се разбира в белите страни в България от страна на редхат просто няма - няма някой представител на RH който да ти вдигне телефона и да ти говори на български.

Примерно нека предположим че имаме следната ситуация: някакъв мрежов драйвер в последната kernel версия на rhel ти паникьосва ядрото когато се bond-не и има голям трафик. Имаш 2 варианта:

1) Ровиш из гугъл и rh-ската bugzilla, ако имаш късмет някой вече се е оплакал
2) Ако си достатъчно голям клиент и дистрибутора ти е културен и имаш добър съпортен договор евентуално те ще пуснат един case в редхат и след неизвестен срок от време вероятно ще имаш разрешение на проблема, с риска да се получи ефекта на разваления телефон и след още Н на брой крашвания на системата и псувни по адрес на мургавите им разработчици от Индия.

Сертификационни програми - доколкото знам досега само 2 пъти в страната има организирани RHCE exams - поне когато ходих миналата година казаха че това са вторите изпити за страната, оттам насетне може и още да са организирали не знам, стига някой да се е сертифицирал да води изпита, защото румънецът беше уверен че повече няма да идва до България. При нас нямаше такъв и курсовете и изпита ги водеше румънец. Бях чул че едно време един австрийски партньор на редхат е отворил в Сърбия съпортен център и известно време е имало българоговорящ съпорт. Обаче ме съмнява някой в България въобще да е знаел за това => щата в бил закрит.

Какво остава да работят с университетите и да правят дарения.

И това е най-голямата ОС компания, с милиарди долари капитализация, води се май fortune500 и т.н. глобален дзвер.

И сега Майкрософт ли са виновни за това че за оупънсорс компаниите България е прекалено нищожен пазар? Не, глобализацията е виновна и еврейските банкери, хъхъ :)

Ами вървете вие бидейки радетели на отворения код и дарете нещо на някое учебно заведение - не че би имало особен смисъл в крайна сметка де.

Та такива работи...
« Последна редакция: Apr 20, 2009, 15:02 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon