Автор Тема: Иконата за клавиатурната подредба ми липсва в панела на Гном3!  (Прочетена 2813 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Та, от 2 дни разцъквам Убунту Гном Ремикс 12.10(UGR) и нещо много взе да ми 'аресва, но ми липсва иконката/индикатора за клавиатурната подредба. Във фалбак сесия си е на мястото.
Някой има ли идея как да я изкарам?
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
По принцип не може, защото shell-a търси ibus 1.5, а ubuntu 12.10 идва с ibus 1.4. Можеш да заобиколиш
проблема, като добавиш GNOME3 PPA. Това ще над гради доста неща включително ibus и би трябвало да оправи
проблема.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Точно това смятах да го правя, но след като го разцъкам повече така, та да видя дали ще има разлика при надграждането, но ще го направя сега да видя дали ще се оправи. Същия проблем го има и в UGR 13.04 което също го разглеждам.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Обнових Гном-а като добавих хранилищата на гном3, но проблема не се разреши! Икона отново нямам, но се получи и нещо друго. На наутилус му изчезна лентата с менютата, ама има и допълнителни неща по него, но има и нещо друго дето не го разбирам! Като отворя папка и с десен бутон на мишката да създам нов празен файл, менюто липсва! Има само меню за нова папка и ако искам да създам текстови файл, трябва да отворя редактора и после да го запазя някъде! Тва ми се вижда някакво много тъпо нововъведение!

lomion, сега се сещам, че като съм инсталирал гном шел на 12.04 го нямах този проблем, че даже и го бях направил с флагче, а няма логика в него да има по-нов ибус, а в 12.10 и 13.04 по-стар!
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Прочети Known Issues в https://wiki.ubuntu.com/UbuntuGNOME/ReleaseNotes/12.10. Същият проблем е
описан и в бъг 1045914 https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-shell/+bug/1045914. Това е
известната заобикалка. Изчезнало ти е менюто в Nautilus, защото е по-нова версия и е прибрано на едно място
от екипа на Gnome, същото е и с менюто от десния бутон - премахват неща и го наричат иновация! Така, че
пробвай да си добавиш клавиатурна подредба отново от менюто системни настройки и трябва да се получи.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Обнових Гном-а като добавих хранилищата на гном3, но проблема не се разреши! Икона отново нямам, но се получи и нещо друго. На наутилус му изчезна лентата с менютата, ама има и допълнителни неща по него, но има и нещо друго дето не го разбирам! Като отворя папка и с десен бутон на мишката да създам нов празен файл, менюто липсва! Има само меню за нова папка и ако искам да създам текстови файл, трябва да отворя редактора и после да го запазя някъде! Тва ми се вижда някакво много тъпо нововъведение!

lomion, сега се сещам, че като съм инсталирал гном шел на 12.04 го нямах този проблем, че даже и го бях направил с флагче, а няма логика в него да има по-нов ибус, а в 12.10 и 13.04 по-стар!

инсталираш gnome-tweak-tool и в секцията typing определяш как да превключваш клавиатурните подредби. и тогава би трябвало да се появи и знакът за конкретния език. а флагче -- забрави :)
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гном туик туул си е инсталиран и разглеждах секцията typing. Има куп менюта които всички да на disbled но не виждам там нищо свързано с превключването на клавиатурните подредби. Тях съм ги нагласил от контрол центъра да се сменят с клавиши ctrl+shift.

За флагчетата, на 12.04 от дконф като се настрои за фрагове, трябваше да се промени окончанието на файла с флага в папката ригмапс на друг формат, но не си спомням какво точно беше, че отдавна го разцъквах, а си карам все още на 10.04, но трябва да си видя питанията във форума на хардуер.бг какво точно беше и дали и тука може да стане, но след като извадя индикатора.

П.С. Мамицата и и клавиатура на сайта! Вече няколко дни ползвам лаптопа който е с уиндоус 7, че още не съм оправил проблема със захранването на десктопа и ме изкарва от нерви, а с Убунту-то нямах този проблем!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
us.svg и bg.svg
Знаменцата трябва да се кръстят по този начин и да се поставят в usr/share/pixmaps
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Благодарско Френд, но още не мога да намеря от къде да изкарам индикатора да се вижда в панела!
Активен

konan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
    • Профил
Що не пробваш с тази команда да изкараш знамената...
Код:
gsettings set org.gnome.libgnomekbd.indicator show-flags true
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Знаменцата знам как да ги изкарам и съм сигурен, че ще излязат. Гледам че в dconf си го има менюто за флагове, но ми липсва целия индикатор и него не мога да изкарам!
Активен

konan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
    • Профил
Индикатора би трябвало да излезе като си направиш клавиатурните подредби...
Що не сложиш един "cinnamon"...аз лично съм доволен от него...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Френд, при инсталацията ако не си избрал и друг език, след инсталацията като добавиш и друга клавиатурна подредба, тогава излиза автоматично индикатора, но в 12.10 и в 13.04 не излиза при досегашния начин.

За синемо.... не ми харесва! Не харесвам фейса на минт с тяхното минт меню и синемон който пресъздава минт 2. Искам си гном 2 и с различните добавки в гном3 се докарва дори и по-функционално и по-красиво, а и от в.12.10 върви и без 3д ускорение. Поради тази причина съм се заинатил на 12.10 и 13.04.
Точно функциалноста на гном2 ме задържа в Линукс, а не подобието на Уиндоус и за това и не харесвам и КДЕ.
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
В такъв случай, що не пробваш неофициалното издание  Ubuntu Gnоme Shell Remix 12.04 от
 http://ubuntu-gs-remix.sourceforge.net/p/home/. С него няма да имаш този проблем, а и се държи
и върви по-добре от официалните следващи ремиксове.
Активен

konan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
    • Профил
backinblack,след като си решил да пробваш...що не пробваш elementary OS,която според мен е много добра,но за съжаление още не е финална...
Не знам,как се опитваш да изкараш индикаторите,но на Ubuntu 12.10 и Ubuntu 13.04 си излизат както и до сега,т.е. като си зададеш клавиатурните подредби en/bg...
 12.10


13.04
« Последна редакция: Apr 20, 2013, 12:48 от konan »
Активен