Автор Тема: slackware 13+kde4+wireless manager  (Прочетена 2716 пъти)

repsol

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
slackware 13+kde4+wireless manager
« -: Sep 14, 2009, 00:06 »
Здравейте
от няколко дни съм със слак 13 и кде4 и с всичко се оправих  с изключение на wireless-a и по-точно не със самия адаптер а със софуера
подкарах я със драйвера за windows и ndiswrapper и дотам прикючи лесното
ако щете вярвайте обаче обърнах нета за да си намеря wireless manager за безжичния нет
дааа знам сега ще кажете wicd пробвах го но ми дава мрежи които не са hidden като hidden и както дам connect to hidden network и напиша името на мрежата не ще да се върже(като бях с windows мрежите се виждаха с имената си на същото място)
сега криво ляво сложих един wifi-radar обаче много бавно бачка с него докато ми реагира програмата че съм натиснал connect ми се изчаква чакането
пробвах също така wlanassistant обаче ми дава че липсват библиотеки които всъщност са инсталирали или поне това ми показва като напиша slackpkg search и името на библиотеката и във kpackage също 
също така ми дава че липсва kde-config но видях че в новото kde4 файла се казва kde4-config
и така ако някой може да даде едно F1 моля да помага


малко дълго стана ама се постарах максимално да опиша проблема
« Последна редакция: Sep 14, 2009, 00:08 от repsol »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: slackware 13+kde4+wireless manager
« Отговор #1 -: Sep 14, 2009, 00:18 »
Wicd е засега единственият аналог. Работи бързо, няма (известни) бъгове и поддържа профили. Кофтито е, че не могат да работят едновременно LAN и Wireless. Зле е, ако искаш да пускаш интернет на приятелчетата.
Как може да съм толкова заблян... Ти си го казал това. Ами направи като Федора-та. На хората им е писнало от глупости. Поддържат само GNOME-ския който си работи добре ( поне според мен ). От друга страна ако искаш нещо тотално различно - в Мандрива мениджъра е собственически, но пък работи като френско-хамериканско-японско-руски изтребител с афганистански бомби и е напълно интегриран с ndiswrapper :)

П.П За всеки случaй, ако я закъсаш ето как става през конзолата за Arch:http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=43818
« Последна редакция: Sep 14, 2009, 10:36 от shoshon »
Активен

repsol

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: slackware 13+kde4+wireless manager
« Отговор #2 -: Sep 14, 2009, 00:45 »
много кофти че е така мамка му но ще карам за сега със wifi-radar може да е бавен но поне ми "вижда" мрежите
а за минаването на друго дистро няма да е за сега поне съм решил да карам с това
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Slackware 10 File Manager
Настройка на програми
kdpetkov 1 2170 Последна публикация Sep 09, 2004, 11:08
от avatar3000
Slackware wireless configuration
Настройка на хардуер
mystical 6 3974 Последна публикация Feb 27, 2007, 11:49
от neter
Smart package manager, slackware
Идеи и мнения
Ivshti 0 2462 Последна публикация Aug 22, 2008, 12:56
от Ivshti
Wireless - Slackware 12.2
Настройка на хардуер
user_nasko 3 2541 Последна публикация Apr 29, 2009, 22:51
от user_nasko
Конфигуриране на kubuntu wireless без Network Manager
Настройка на програми
galileo 6 3271 Последна публикация Jul 25, 2010, 11:13
от chen_dzen