Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191497 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1455 -: Mar 20, 2021, 12:01 »
   Съвсем наскоро разкриха престъпна група,печатаща фалшива валута
в печатница на университет в София.
   Да не би да става въпрос за това ?

Баш за това. Даваха кадри на МВР. Въпросната печатница е в МЕИ. Самата тя е сигурно на 50 години. Само парен двигател ѝ липсва. Абсурди някакви.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1456 -: Mar 20, 2021, 13:34 »
Ако в печатница не възраст десетки години може да се печатат пари, какво ли може да се направи със съвременна техника. Сигурно банкнотите ще са по-добри от истинските
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1457 -: Mar 20, 2021, 14:00 »
Въпроса е в това, че не става въпрос за никакви фалшификати. Това е най-обикновен реквизит за филми и театрални представления. Хартията е най-обикновена, а използваните цветове само два. И дете не би се объркало, че това са пари. Ама в МВР и прокуратурата работят едни страшни професионалисти. Припомниха даже случая с пръскачките пред парламента.

Изобщо цялата държава са едни страшни професионалисти. Е онзи ден от Информационно обслужване, дето портала им за записване за ваксиниране падна още първия ден.  Били дошли едни лоши хора и го сринали. То, ако е така, ДАНС трябва да ги лови. Ама никой не са изловили. Какъв е извода? Че самите ИО са за затвора за измама.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1458 -: Mar 21, 2021, 10:54 »
Ако е било така,  значи просто са разигравали обикновен предизборен театър. Желък опит. Съвсем са се изчерпали
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1459 -: Mar 21, 2021, 11:19 »
   Тепърва предстои да наблюдаваме подобни издънки.
Нищо чудно да се окаже,че на ББ например са му хакнали телевизора ...
А ако е имал камера,да е записала симитлийски секс  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1460 -: Mar 21, 2021, 11:34 »
... ако е имал камера,да е записала симитлийски секс  ;D

Нали знаеш, че не е добре публично да произнасяш такива неща. Този, дето му записаха изцепката, е вече в по-добрия свят. И, ако питаш Стелт, било е обикновен сърдечен удар, като на Михаил Миков (по-известен като Бирата).

Не забравяй, че раз-Бойко може да е всякакъв, но има огромно чувство за собствено достойнство.
« Последна редакция: Mar 21, 2021, 11:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1461 -: Mar 21, 2021, 11:57 »
   Ааааааааа,не съм намеквал кой кого е ебал  ;D
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1462 -: Mar 21, 2021, 14:07 »
На тая печатница може да са предложили да отпечата малко билетинки за последващо пускане като те си знаят, но някой ако е казал че ще продума и са им спретнали тая наказателна акцийка ;)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1463 -: Mar 21, 2021, 14:17 »
Ама то сигурно ще са бюлетини поръчани за разни сватби и тържества, хората да ги хвърлят от масите, и да се веселят.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1464 -: Mar 21, 2021, 14:20 »
Ами не. Бюлетините, както ни уведоми Бареков, се печатат от „Мултипринт“ Костинброд. Всичко у нас е мафия. Печата на бюлетини не прави никакво изключение. Бюлетините са така измислени, че трябва много скъпа и нова печатница, за да може да ги произведе. И в случая си говорим точно за производство, защото печата е една незначителна част от целия процес. Да направиш бюлетини у нас се доближава, а в някои отношения надминава по сложност печатането на банкноти.

А откъде можеш да имаш тези много милиони, за да си купиш такава печатарска машина, ако не  е от държавата?

От печат на формуляри не можеш да спечелиш толкова. А на съответната машина не можеш да отпечаташ почти нищо различно от тези бюлетини. Е, може и някакви рекламни материали, но тяхната изработка пак ще е толкова скъпа, че да може да си ги позволи единствено държавата и евентуално десетина големи компании.

А тази печетарска машина (май не е в МЕИ, а в ПЖИ), както ви казах, МВР Pictures я показаха с гордост. И е наистина допотопна. Ако Ной е печатал нещо, то ще да е било на такава машина. След него може и Любен Каравелов да я е ползвал в Букурещ за просветната литература.
« Последна редакция: Mar 21, 2021, 14:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1465 -: Mar 22, 2021, 17:05 »
Има едно момче, което се казва Цън Цон.

Научих за него преди две години, когато гостуваше при Веско Дремджиев, за да говори за големите протести в Хонг Конг. От тогава насетне е дал много интервюта за къде ли не, а за мое щастие много от тях са в тубата. И за още по-голям късмет повечето са дълги.

Защо дълги?

Защото ми дават възможност да разбера, какво е мисленето му. А той е доста интересен човек. Той е около 35-годишен китаец по думите му, аз не мога да установя възрастта му. Но почти целия си живот е прекарал у нас. Още от детската градина я е карал в „Люлин“. В същото време родителите му почти не говорят български, а майка му изобщо. Освен това развива търговия (в случая с българско вино) в Китай и често пътува. С други думи той се е превърнал в европеец, но не губи и за миг връзката с родината.

От неговите многобройни интервюта разбрах едно нещо. Байдън много добре прави, че насочва външната политика против Русия. Руснаците ще му се надсмиват, може някой номер да му врътнат, но като цяло нищо няма да предприемат. Защото за Русия, САЩ е ценен партньор и винаги е бил дори през Студената война. Но политиката на Тръмп е била чисто самоубийство. Няма нито един вариант търговска война срещу КНР да успее.

Аз мислех (подобно на Тръмп), че е възможно и дори обезателно САЩ да победи. Безрезервно вярвах в тяхната сила. И тя не е претърпяла никакви промени. Просто се оказа, че нищо не знам за мисленето на китаеца. Повтарях си и аз мантрите за поднебесната, хилядолетна империя. Но освен това отчитах грубата сила, в която хич не са завиждане.

Но чистата сила няма никакво значение, както бях изненадан да науча по някое време. Там е работата, че китаеца е прагматик. И като казвам прагматик имам предвид по-прагматичен и от най-голямата акула на Wallstreet. С такова мислене, никой няма никакъв шанс срещу тях включително в гореща война. И ако някой спомене, че губят опиумните войни, то това е така, но къде е Обединеното кралство днес, а къде е КНР? Точно това имам предвид. Срещу Китай могат да се вземат само тактически победи, но накрая резултата винаги ще е загуба.

Това го казвам в светлината на събитията от последната седмица, две. Онзи старец във Вашингтон, може да е слабоумен, може да не може да качва стълби, но има благословението да отменя всичко направено от Тръмп, а последния беше направил генерална грешка да смени стратегическия противник.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1466 -: Mar 22, 2021, 22:50 »
   САЩистан не е съсед на Китай.
Обаче Индия е.
Индия и Китай се джафкат от десетилетия,напрежението се покачва и сега.
И двете държави са ядрени сили,могат да се сбият сериозно...
   Ако Китай заплаши по-сериозно хегемонията на САЩистан,не е
изключено ЦРУ да спретне някоя провокация и Индия и Китай да започнат
война помежду си.
   Всъщност не е изключена и война между Русия и Китай,такава е
имало преди няколко десетилетия (май беше 1960 -те години)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1467 -: Mar 22, 2021, 23:05 »
Ако и пакитата подкрепят индия ( а и те са ядрена сила), ще стане мазало.
Май по-лесно е един КОВИД-22, бета версията се представи добре.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1468 -: Mar 23, 2021, 07:02 »
+1 за китаеца от  Подуене (или там откъдето беше) - не съм го гледал лично (па и едва  ли ще го изгледам щом е толко многословен) но... така се случи че наскоро изгледах последователно (случайност) няколко китайски филмчета (на военна тематика) и... (пропагандата настрана) много ми харесаха - откога чекам да излезнат такива..от топгън насетне само пародии - то не беха ХотШотс ака Смотаняци 123.. и до безкрая и чекахме Топгън 2 - цели 40 г.
та по мои оскъдни спомени (не претендирам за пълнота) , но следния списък е доста образователен
(ама не става само с гледане на трейлъра в ИМДБ ами требе да се изгледат целите са зе разбере тяхното мислене)

Wolf Warrior (2015) и Wolf Warrior 2 става
https://www.imdb.com/title/tt3540136/

Operation Red Sea (2018) - Hong hai xing dong (original title)
https://www.imdb.com/title/tt6878882/

Operation Mekong (2016) - Mei Gong he xing dong (original title)
https://www.imdb.com/title/tt6044910/

направо трябва да се изучават в училище ::)
нямат нищо общо с Боливуд, Холивуд и т.п. т.е. (Е) те само тоя пич и единствено той е добрия а всички други са лоши, или па ако има няколко да играят за отбора на добрите то задължително баш бай-Х..ой ще ги прецака всичките докрая, тоя дето умирка още в първите 5 мин даже не му пишат името във финалните надписи и т.п. а при китаеца всичко е истинско - влачат си го докрая, даже и ако има нещо по-футуристично и то си е напълно реално (напр. да ти докарат дъжд посред бял ден е те точно в тая горичка дето ти требе - и ти го докарват инак генерала дето отговаря за прогнозата за времето ще се прости с пагоните си)

П.П. и за да не ми ядът кокалите ония от другата клика - ще дам и две руски попълнения първа серия е по-смотана, но понеже продължава във втора част си струва гледането

Attraction (2017) - Prityazhenie (original title)
https://www.imdb.com/title/tt4731148/

Invasion (2020) - Vtorzhenie (original title)
https://www.imdb.com/title/tt8060328/

от тях пък се убедих че руският (пътен) полицай е същият като родния, трудно е да се определи кой е по-голямо говедо  :P

...въобще трудно се намират свестни филми напоследък - ако някой знае нещо ново дет да става да казва (или направо да отворим нова тема по темата, а) Сега чекам да вдиим с новия Дюн к'ъв ше го яде(м)...

П.П.П. и не само полицаите ..ама то там спорът е вечен (защото то т'ва 'заболяване' е за цял живот) меджу полицаите и политиците..

Ако изгоним руски дипломати, Москва ще ни върне за наказание Киркоров
« Последна редакция: Mar 23, 2021, 07:18 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1469 -: Mar 23, 2021, 08:02 »
Ами виж например това:

https://youtube.com/watch?v=40tKzneRli8

Това е хубаво, защото говори за детството си и едва след това за съвременен Китай.  Двата разказа се припокриват и е много нагледно на това, което разказвах.

Аз например (доколкото помня) го слушах, докато готвих.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear