Автор Тема: Един адрес на повече мрежови карти и още нещо  (Прочетена 3363 пъти)

  • Гост
Значи, до тук се оформя следната картинка: слагаш 3 мрежови карти на тази прословута машина.
1 катра за IP1, а другите две карти вързани в бридж с IP2, картите от бриджа ги вклчваш към 2-та отделни суича. Разрешаваш IP forwording-a от бриджа към другата карта, стискаш палци и пробваш.

Обаче на мен не ми е ясно защо непременно IP2 трябва да е default gw за тия телефони (след като ISP-то ти осигурява и IP адреси и за телефоните и на теб не ти се налага да правиш NAT)? Има ли някъква специална причина за това? Щот ако няма, тогава бодваш 2-та суича (към които се закачат телефоните) в един друг суич в който влиза и кабела ти от ISP-то. В същия този суич може да боднеш и VoIP server-a, към който да се обръщат телефончетата (до колкото разбрах искаш сам да си билднеш VoIP server).
Мисля че или твоя проблем идва от смесването на значенията на default gw и VoIP gateway или пак аз нещо не съм разбрал какво се опитваш да направиш.
Във всеки случай успех!
Активен