Автор Тема: Unity  (Прочетена 20741 пъти)

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #15 -: Apr 30, 2011, 21:46 »
Не мога да възприема идеята настолна машина,че дори и лаптоп да изглеждат като таблет с Android или на gsm меню.Не е само до промяна на навиците.Просто е безсмислено.И да,наистина между uniti и unity 2d няма голяма разлика в натоварването.Еднакво лагави ми се виждат и глупаво изглеждащи.Пълна идиотщина  >:D.Нямам думи направо,а това ми е основната операционна система за момента.Ще ида да си седна на г*за на другата машина с Archlinux май :o
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

xfirebg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: openSUSE 11.4
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #16 -: Apr 30, 2011, 22:05 »
Не мога да възприема идеята настолна машина,че дори и лаптоп да изглеждат като таблет с Android или на gsm меню.Не е само до промяна на навиците.Просто е безсмислено.И да,наистина между uniti и unity 2d няма голяма разлика в натоварването.Еднакво лагави ми се виждат и глупаво изглеждащи.Пълна идиотщина  >:D.Нямам думи направо,а това ми е основната операционна система за момента.Ще ида да си седна на г*за на другата машина с Archlinux май :o
Ами не виждам смисъл в това дето говориш. Един вид Unity е dock програма с повече функции. Примерно moonOS с docky, който може да го направиш в панелен режим и от пръв поглед е досущ като unity.
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #17 -: Apr 30, 2011, 22:09 »
off//
не търси смисъл в думите ми.Придържай се към темата.Аз така си говоря-безсмислено по принцип. ;D ;D ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #18 -: May 01, 2011, 00:52 »
Инсталирах наново Xfce-то, този път както трябва (от xubuntu-desktop) и сега си имам съвсем читаво Xfce като на Xubuntu. Определено натоварва по-малко процесора и се усеща че е по-леко от Unity. Само дето не мога да намеря как се шерват папки със самбата.

И все-пак... аз се връщам на Unity да видим дали ще му свикна. :)

И да се върнем на темата: как да си направя иконите в старт панела (или както там се нарича това Unity чудо в ляво) по-малки защото уж идеята е да се пести място, а то тоя панел заема повече място от два нормални панела?
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #19 -: May 01, 2011, 08:25 »
apt-get install system-config-samba
Може и да ти свърши работа  [_]3
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #20 -: May 01, 2011, 08:32 »
Няколко метода за изключване на глобалното меню:

Метод 1


One way to enable/disable it is by installing or removing 2 packages:
indicator-appmenu appmenu-gtk
(e.g.: sudo apt-get remove indicator-appmenu appmenu-gtk)

This will take affect next time you log in.

Метод 2

Disable
sudo mv / usr/lib/indicators/5/libappmenu.so / usr/lib/indicators/5/libappmenu.so.old
Enable
sudo mv /usr/lib/indicators/5/libappmenu.so.old /usr/lib/indicators/5/libappmenu.so

Метод 3

Disable the AppMenu (Global Menu) for an individual application

This will actually work for both the classic Ubuntu 11.04 desktop and Unity.

If you want to run an application with the menu inside the application window and not on the Uniy panel (which is not a regular Gnome Panel!), use the following command (just an example):

UBUNTU_MENUPROXY= gedit

No, that's not an error, you basically must run "UBUNTU_MENUPROXY" with an empty value.

You can also run an application with the menu in both the Unity panel and the application window, like so:

APPMENU_DISPLAY_BOTH=1 gedit

You can edit the .desktop file if you want to make some menu item always open a certain application without AppMenu (you can find them in /ur/share/applications).

Disable the AppMenu Indicator in Unity for all applications

If you want to disable the Appmenu (Global Menu) for all the applications in Unity, run the following commands:

sudo su
echo "export UBUNTU_MENUPROXY=" > /etc/X11/Xsession.d/81ubuntumenuproxy

Then restart your computer.

Преместване на бутоните в дясно:

Press Alt+F2,and type gconf-editor in pop-up “Run Application” window,and then “Configuration Editor” opened up.Navigate to apps –> metacity –> general, double-click the Value of “button_layout” in right box and change into :minimize,maximize,close

Важно е да се отбележи, че в този случай само при максимизиран прозорец бутоните се качват в глобалното меню и стоят в ляво, но при всички минимизирани прозорци са в дясно.
Ако намеря начин и бутоните да сваля от глобалното меню ще пиша пак :)


Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #21 -: May 01, 2011, 09:08 »
Unity, Gnome3, ??? ако исках телефонна функционалност и подобни менюта, щях да си играя с телефона. Искам desktop среда пригодена за desktop! След като спре подръжката на Убунту10.04 ... сбогом Ubuntu сбогом Gnome...здравей KDE ! ;D
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #22 -: May 01, 2011, 09:55 »
Unity, Gnome3, ??? ако исках телефонна функционалност и подобни менюта, щях да си играя с телефона. Искам desktop среда пригодена за desktop! След като спре подръжката на Убунту10.04 ... сбогом Ubuntu сбогом Gnome...здравей KDE ! ;D

И КДЕ не е панацея. Чесно казано аз много харесвам тази среда, защото писането на софтуер е много лесно. But hell, има твърде много конфигурации, менюто ме дразни ( най-много менюто!!! ).

В крайна сметка кво пък.... и кочина с ksh да ми дадат пак ще се оправя, стига да е RHL oтдолу.

Все пак си мисля, че трябва да дадете шанс на ГНОМ. Изключително смела постъпка да махнат панела с прозорците.

И какво му е семплото?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #23 -: May 01, 2011, 10:17 »
Панела с прозорците си го махаш за 2 секунди. И още толкова ти трябват да добавиш областта за уведомяване отдолу. Стабилността на гном ми харесва, добрата възможност за конфигуриране,  и ниският разход на ресурси. Както и простотата, съчетана с висока функционалност. А от екипа на Mint сега ще се видят в чудо. Добре че пуснаха версия върху Дебиан, която от второто издание работи като часовник. Ако се сетят да пуснат и LTS версия на LMDE, базирана на Squeeze, скоро ще са най- масовата дистрибуция.
« Последна редакция: May 01, 2011, 10:22 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #24 -: May 01, 2011, 10:59 »
Инсталирах наново Xfce-то, този път както трябва (от xubuntu-desktop) и сега си имам съвсем читаво Xfce като на Xubuntu. Определено натоварва по-малко процесора и се усеща че е по-леко от Unity. Само дето не мога да намеря как се шерват папки със самбата.

И все-пак... аз се връщам на Unity да видим дали ще му свикна. :)

И да се върнем на темата: как да си направя иконите в старт панела (или както там се нарича това Unity чудо в ляво) по-малки защото уж идеята е да се пести място, а то тоя панел заема повече място от два нормални панела?

Не следиш внимателно постовете.На предишната страница има един мой пост,придружен от скрийншот.Има и нарисувана стрелка,с която съм показал как се намаляват тия икони.Наистина,дразнещо големи са.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #25 -: May 01, 2011, 14:01 »
За мен лично, проблемите ми с Unity не са толкова свързани със самото разположение на елементите от интерфейса. Ето една стара снимка от Mac OS 10.5.5:

Нарочно съм си преместил Dock bar-а в ляво и съм му задал 2D вид (по-удобно е, когато всичко е групирано горе и в ляво).

Unity изглежда почти по същия начин. Но десктопът, показан горе е удобен за ползване, докато Unity-то не е (включвам и клавишните комбинации). Има липсващи функции, има дребни детайли, които са неудобни, има и някои откровенни недомислици.

Не разбирам защо задължително трябва да преминавам през оверлей (Dash, Lenses), за да стартирам нещо или да стигна до файловете си. Според мен, трябва да има различни настройки и потребителят да избира.
Защо им трябва да крият глобалното меню? Ако направя ляв клик върху Applications lens, след това трябва да разхождам мишката до противоположния край на екрана, за да избера категория, защото не искам да търся между иконки, изсипани в All Applications. За да стартирам нова програма, пак трябва да повторя тези разходки с мишката. Добре е поне това, че са сложили quick list на десен бутон, с което пътят и кликанията се намаляват малко. А защо трябва Apps Available... да заема 1/3 от полезната площ в оверлейя??? Ако искам да инсталирам нещо ще го търся в Ubuntu Software Center или в Synaptic, където нещата също са разделени в категории. В Интернет могат да се видят идеи (mockups) за Dash с по-удобно разположение на елементите, но не са им обърнали внимание.

Може да се свикне с Unity. Може и да се настрои в известна степен. Но не искам да го ползвам, при положение, че в момента имам по-удобно настроени десктоп среди. А увеличеното ползване на ресурси (в пъти спрямо предишни версии) вече окончателно ме отказа от Ubuntu с Unity в този му вид. Дано го развият и оправят в следващите версии.
« Последна редакция: May 01, 2011, 20:47 от trosho »
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #26 -: May 01, 2011, 14:36 »
Всичко необходимо за финна настройка на Unity:

http://www.webupd8.org/2011/04/things-to-tweak-fix-after-installing.html
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #27 -: May 01, 2011, 15:59 »
Пълна листа с клавишни комбинации и жестове с мишката за Unity:

http://www.ubuntu-unleashed.com/2011/04/complete-list-of-ubuntu-unity-shortcut.html

И между другото в момента рама на системата ми е 384mb от които 130 са на firefox понеже е натоварен с някой не леки добавки.
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #28 -: May 01, 2011, 16:33 »
Намалих си иконите в старт панела (Dock bar-а) на 32 пиксела (както исках) и стана трепач!
Премахнах глобалното меню с sudo apt-get remove indicator-appmenu appmenu-gtk и сега всичко си дойде на мястото. На мен лично ми допада главното меню да е в горната лента когато прозореца е максимизиран. А и свикнах с левите бутони, така че няма да ги местя в дясно.

Вчера пробвах "алтернативата" - КДЕ т.е. Kubuntu от Live CD-то. Ами какво да ви кажа... около 30 минути през които го пробвах процесора беше твърдо на 100%. Предполагам че беше на повече от 100%, ама то ми показваше 100 :) . Дори когато затворих абсолютно всички прозорци, пак си стоеше на 100% и то доста време - поне 10 минути го чаках да се кротне, но уви - не слезe под 100%. Процесора ми е на 2.13GHz с 1GB RAM. И понеже е лаптоп вентилатора се скъса да върти. После сложих Live CD-то на Xubuntu. Вентилатора веднага спря. Натоварването беше около 7% при отворени 5 програми. С Unity натоварването е 10-15% при същите условия. При него вентилатора ми се включва по-често отколкото с Xfce.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #29 -: May 01, 2011, 16:42 »
Нещо не ти е в ред. Може да е имало проблем с диска. Кубунту-то си работи доста добре, въпреки, че гълта доста ресурси - над 230 МБ при никакво натоварване и изключен Nepomuk. Това последното ти препоръчвам да го направиш, защото тази смотана програма гълта около 100МБ от RAM паметта и кой знае на кави извращения подлага процесора.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png