Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 16:17 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
   Защо се чудиш,ясно е нивото на здравеопазването у нас ...

 2 
 -: Днес в 16:13 
Започната от go_fire - Последна публикация от spec1a
Най-после 61 млрд. вече пътуват...

Мисля че украинците трябва да действат сега точно по примера на Моше..

Та когато го попитали за взаимоотношенията му с американците той бил съвършено кратък и лаконичен: “Американците ни помагат и дават всичко и пари, и оръжия, и съвети. Ние съветите им ги оставяме на тях, а парите и оръжията с радост приемаме.”
Думите са на Моше Даян!!!


П.П. А дали ще вдигнат пак чашите с шампанско за Тръмп? Спасил е програмата, която ще спаси и човешки животи...
https://www.dailymail.co.uk/news/article-13325343/US-Air-Force-develops-missiles-obliterate-Iran-nuclear-facilities.html

   Какъв е тоя Моше Даян ?   >:D

   И,ако не е тайна,какъв е този овчи възторг от твоя страна ?!?
Мислех те за сериозен и интелигентен човек.

   Нали се сещаш,че ще се намери някой,който ще отвори очите на американците за
това как евреите ги ограбват (милиарди $ всяка година безвъзмездно !)
и познай какво ще стане ...  >:D

 3 
 -: Днес в 14:03 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
И с тоя коклюш се видя ваксинацията на децата.

 4 
 -: Днес в 13:39 
Започната от go_fire - Последна публикация от 4096bits
Какво ли още ще видим

https://x.com/AJEnglish/status/1782714783323623828

Поне Лунар не може да ми каже, че Ал Джазира е трол  ;D

 5 
 -: Днес в 10:16 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
И журналята ли започнаха да си вадят оръжието:

https://novini.bg/bylgariya/kriminalno/841673

 6 
 -: Днес в 09:33 
Започната от remotexx - Последна публикация от ray
   Разбира се,че индийските йоги  са се самоусъвършенствали
доста преди времето на Буда; просто писах конкретно за будизма.

   Няколко пъти вече коментирахме "възкресението"  на  Христос.
Не е умирал,пробиването на костите с пирони е нямало за него никакви
вредни последствия,има хиляди факири,които го могат това.

   По отношение на "чудесата" - има достатъчно разобличения,които са
описани - разни там "плачещи" икони и т.н.

Ако не е тайна,какво е "тъмно самоусъвършенстване/посвещение" ?

Виж, освен приковаването с пирони, той е бил и прободен с копие в ребрата, преди това бичуван и т.н. !
Тук не става дума за фокуси на факир, тук става дума за това дали освен физическото тяло човек притежава и нещо по-висше, което е безсмъртно (това е базата за възкресението) !
Друго важно нещо е това че сам по себе си дори Христос не може да се самовъзкреси, той възкръсва по волята на Отец-а. Отче в твоите пъце предавам духа си !
Затова и преди това казва че е готов да изпие горчивата чаша до дъно. И нека бъде Твоята воля не моята  :o

Под термина тъмно самоусъвършенстване приеми че това е най-общо казано това което сега се води магия/вуду/обсебване и прочие неща, това със и чрез което се отнема свободата на човека, той се подчинява, използва и там каквото още се сетиш  ???
Не всичко (видимо и невидимо) и всеки в света действат в полза на човечеството, затова и света е такъв какъвто е  ::)

PS: какво всъщност е "чудо", това е нещо необяснимо/непонятно/невероятно за болшинството хора, не е нещо напълно невъзможно  ::)

 7 
 -: Днес в 09:07 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
   Разбира се,че индийските йоги  са се самоусъвършенствали
доста преди времето на Буда; просто писах конкретно за будизма.

   Няколко пъти вече коментирахме "възкресението"  на  Христос.
Не е умирал,пробиването на костите с пирони е нямало за него никакви
вредни последствия,има хиляди факири,които го могат това.

   По отношение на "чудесата" - има достатъчно разобличения,които са
описани - разни там "плачещи" икони и т.н.






Ако не е тайна,какво е "тъмно самоусъвършенстване/посвещение" ?

 8 
 -: Днес в 05:05 
Започната от remotexx - Последна публикация от ray
Индийските йоги и отшелници са се самоусъвършенствали доста преди времето на Буда, лично аз много ценя Буда и Будизма !
Както писах и по-рано и преди Буда в Индия има велика култура, религия и техники за самоусъвършенстване.
Същото важи и за Египет и неговите жреци (строежи, хирургически операции и т.н.), въпреки че там вече се заражда и едно тъмно самоусъвършенстване/посвещение :(, като цели в живота.
И нещо близко до нас (българите), знаеш ли какво е било последното изпитание преди даден ученик да бъде признат и приет за съвършен богомил ?

Освен това защо пренебрегваш всички чудеса, които са извършени от християни, а дори и от някои езичници в предхристиянски времена ?
И дори и да не върваш най-великото чудо е станало при възкресението - Христос !

Лично аз не мога да да пренебрегна истината/фактите, дори когато те не ми харесват или дори са ми противни.
Друг въпрос е когато някой/някои съзнателно изопачават/изкривяват писаното, както много добре може да се види сега с пренаписването на историята, направо като по учебник за манипулация  :P
Дори е много просто и лесно - взимаш тези факти които ти изнасят (за тезата ти), игнорираш/отричаш останалите и на тази база правиш изводи и заключения и ето ти новина  >:D
Наясно съм че е много удобно за едни факти/истории да се твърди че са истински и в същото време за други да се отрича тяхната достоверност - колко удобно  :o

Може още много да се напише, но се опитах поне да маркирам най-важните неща  8)

 9 
 -: Apr 22, 2024, 11:58 
Започната от go_fire - Последна публикация от Nik123
Аз още не съм гледал някой епизод от оня новия "Шогун", чакам да излязат у нетя всичките епизоди.

 10 
 -: Apr 22, 2024, 09:45 
Започната от go_fire - Последна публикация от remotexx
Най-после 61 млрд. вече пътуват...

Мисля че украинците трябва да действат сега точно по примера на Моше..

Та когато го попитали за взаимоотношенията му с американците той бил съвършено кратък и лаконичен: “Американците ни помагат и дават всичко и пари, и оръжия, и съвети. Ние съветите им ги оставяме на тях, а парите и оръжията с радост приемаме.”
Думите са на Моше Даян!!!


П.П. А дали ще вдигнат пак чашите с шампанско за Тръмп? Спасил е програмата, която ще спаси и човешки животи...
https://www.dailymail.co.uk/news/article-13325343/US-Air-Force-develops-missiles-obliterate-Iran-nuclear-facilities.html

Страници: [1] 2 3 ... 10