Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 05:46 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Не можеш ли да накараш тези детектори за движение да включват нещо или са само към алармата? Като светлина или нещо друго.
Камерите могат да различават засичат човек, нали знаеш? Е, едва ли направо от магазина. Но мисля, че вече и такива има.

 2 
 -: Днес в 05:41 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Очаквах нещо да спомене и за обезглавените четиридесет бебета.

С кого ги сравняваш, като казваш диваци? С израелците ли? Дето прибират деца зад решетките и ги измъчват и психически и физически? Които премазват с танк жив човек.

 3 
 -: Днес в 00:15 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
Че и арабите,и (част от) евреите са семити ?
Или те дразни факта,че исляма (както и християнството)
произхожда от юдаизма. ?

Нито християнството, нито исляма, нито 'юдаизма' произхожат от евреите, арабите.
На тези народи им е било дадено (от горе) 'юдаизма', християнството, исляма, та белким нещо научат и се пооправят. Защо точно там в тези райони. Ами защото там е имало почва да се разпространят. След това християнството, че и исляма стават световни релиигии та и до днес.




 4 
 -: Apr 18, 2024, 21:07 
Започната от remotexx - Последна публикация от spec1a
Не зная, какви точно са Хамас, но определено не са пълни диваци.

а какви са Хамас? Или видеата с изнасилените жени десто сами си ги качваха, с изнасилената и убита немкиня дето ѝ разкарваха голия труп така че веселата тълпа мирни палестинци да я бият с прътове, това е лъжда, а? Хората дето влизаха да ги избиват в къщите им, родители и деца вързани с тела и изгорени живи, това не е признак на диващина? не са диваци, ама хич. Лъжа ли е всичко това? за тебе -- вероятно, но не е лъжа това дето недиваците Хамас казват за броя на убитите палестинци, деца и пр.

я, гледам цъфнал спеца по евреите, дето сигурно и под леглото си вижда израелци. Он поне ги приравнява по диващина, може би е изпаднал в когнитивен дисонанс и не може да реши кого мрази повече...



поне за едно можем всички да се съгласим -- това дето се случва е наистина ужасно, дори едно единствено дете да загине, не зависимо от коя страна -- това е трагедия.

   И какво спеца е сгрешил,ако не е тайна ?

Че и арабите,и (част от) евреите са семити ?
Или те дразни факта,че исляма (както и християнството)
произхожда от юдаизма. ?

Май ти си  изпаднал в когнитивен дисонанс.

Конкретно,колега ...  :o


 5 
 -: Apr 18, 2024, 18:45 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Не зная, какви точно са Хамас, но определено не са пълни диваци.

а какви са Хамас? Или видеата с изнасилените жени десто сами си ги качваха, с изнасилената и убита немкиня дето ѝ разкарваха голия труп така че веселата тълпа мирни палестинци да я бият с прътове, това е лъжда, а? Хората дето влизаха да ги избиват в къщите им, родители и деца вързани с тела и изгорени живи, това не е признак на диващина? не са диваци, ама хич. Лъжа ли е всичко това? за тебе -- вероятно, но не е лъжа това дето недиваците Хамас казват за броя на убитите палестинци, деца и пр.

я, гледам цъфнал спеца по евреите, дето сигурно и под леглото си вижда израелци. Он поне ги приравнява по диващина, може би е изпаднал в когнитивен дисонанс и не може да реши кого мрази повече...



поне за едно можем всички да се съгласим -- това дето се случва е наистина ужасно, дори едно единствено дете да загине, не зависимо от коя страна -- това е трагедия.

 6 
 -: Apr 18, 2024, 18:23 
Започната от remotexx - Последна публикация от remotexx
Някой сглабял ли е нова щайга наскоро
https://system76.com/laptops/oryx

това е само за Гогата...
    System76 Open Firmware (coreboot, EDK2, System76 Firmware Apps)
    System76 Open Source Embedded Controller Firmware

 7 
 -: Apr 18, 2024, 13:30 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
Имам камери с детектори за движение на обекти (в двора) в селската къща (е, не са с ИИ). Само че, постоянно някакви котки шарят напред назад, и активират алармата- на телефона идва сигнал за аларма плюс скриншот от камерата- една котка се облещила насреща :) Играх си с чувствителността на детектора, намалих го доста, сега вече котката трябва да е много по-наблизо до камерата, за да активира сензора за движение. Но пак се активира чат-пат. Котките са любопитни, обхождат навсякъде. Особено като в имота няма постоянно живеещи, а идват само банкетаджии от време на време.
Та се замислих на майтап, ако имам една такава стреляща с боя камера с ИИ, котките, след първите попадения, ще спрат изобщо да се шматкат по двора ми и да активират сензорите- те са умни животни и помнят къде има опасност :)
Та, на база тия ми разсъждения постнах. Беше повече като шега- да боядисам котките на съседите  8)

 8 
 -: Apr 18, 2024, 11:25 
Започната от ray - Последна публикация от 4096bits
Те цените са никакви.
А консумативите. Ако тези топчета с боя не са стандартен размер, какво правиш?
Като принтерните глави. Една с друга не стават, че да не сбъркаш да си купиш отнякъде по-евтина
Забавни машинки, но само толкова

Аз бих си намерил от онези старите сирени за въздушна опасност.
Ще я кача някъде на покрива, ще сложа камерата с лицево разпознаване и детектори за движение, няколко яки прожектора, да освети всичко, като засече обирджия и да надуе сирената.
Може и няколко истрела да дам отнякъде, предварително прицелени в нещо, от което биха се откъртили парченца, да видят, че са истински куршуми. Не аз де. Ще измисля елементарна система с двигател и пружина
Няма да спрат бяга поне километър.

 9 
 -: Apr 18, 2024, 07:08 
Започната от ray - Последна публикация от Acho
Те цените са никакви.

 10 
 -: Apr 17, 2024, 22:26 
Започната от ray - Последна публикация от Naka
Тая джаджа ще ми върши работа на село:

Едно такова нещо върши огромна работа. Вижте им само цените!
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-fake-security-camera.html?spm=a2g0o.best.search.0


Страници: [1] 2 3 ... 10