Автор Тема: Искам да подкарам някоя игра за Linux Ubuntu 13.04  (Прочетена 6379 пъти)

klupaka3

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Бихте ли ми помогнали?  От вчера съм с Линукс, но съм хвърлил доста усилия да инсталирам игри като FIFA, PES, GTA SAN ANDREAS и т.н. бихте ли ми помогнали и дали някои игри от този тип които стават за Ubuntu, също така имам и програмата Wine но не знам как се работи с нея.
Характеристиките на компютъра са ми:
1 GB RAM
149 GB HDD
1,8 GHZ Pentium Processor
Видео картата не е от новите, но на windows 7 са ми ставали игри като GTA SAN ANDREAS, FIFA 11 и други... Да спомена на стационарен компютър съм от 2008 година!
ЩЕ СЪМ АДСКИ БЛАГОДАРЕН НЯКОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ!!!
Поне 1-2 игри все пак да имам...
Активен

klupaka3

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Извинявам се ако темата се повтаря или не е тук мястото и... Но все пак ще съм благодарен да получа отговори. :) За windows 7/vista/ съм ги пробвал на компютъра, но много цепят смисъл операционната система е много тежка, за XP съм против  ;D ...
Та нека някой се включи. Още веднъж благодаря!
Активен

nikito_blend

  • Гост
Мисля че нито една от изброените няма версия за линукс. Инсталирай Steam и виж какво се предлага там. Друг вариант е да инсталираш Wine и да пробваш чрез него да подкараш горепосочените игри за уиндолс.
Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Вземи си този линк да си го влачиш http://www.playonlinux.com/en/supported_apps-1-0.html.
После, ако ти допадне може да си инсталираш playonlinux, след което през него да си инсталираш играта, която искаш.
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
ако ги имаш на харда, останали от инсталацията на виндоса опитай да ги стартираш директно от екзе-то :) сина ми прави така. имам един билюк игри, на които директно са копирани директориите от стара инсталация на вин и тръгват. ако има някакъв проблем опитай с десен клавиш на мишока и от пропърти им дай да се стартират с wine и така...
Активен

edmon

  • Гост
Инсталира wine, winetricks
монтираш ИСО имиджа и просто през файлов менидър стартираш инсталатора.
Като го направиш , после пускаш играта, тя ще си направи иконка на десктопа,
ако не тръгва от иконката , влизаш в /хоме/.вине/диск_ц/...... дъра бъра, търсиш директорията където е инсталиран играта и ръчно пускаш екзе-то, вине ГТА.ексе, ако не става пишеш тука кво ти пише и/или търси в интернетЯ, и с винетрикс инсталираш нужното .длл, ако не става значи не става:)))
ГТА работи ФИФА не знам ПЕС също
Активен

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Инсталира wine, winetricks
монтираш ИСО имиджа и просто през файлов менидър стартираш инсталатора.
Като го направиш , после пускаш играта, тя ще си направи иконка на десктопа,
ако не тръгва от иконката , влизаш в /хоме/.вине/диск_ц/...... дъра бъра, търсиш директорията където е инсталиран играта и ръчно пускаш екзе-то, вине ГТА.ексе, ако не става пишеш тука кво ти пише и/или търси в интернетЯ, и с винетрикс инсталираш нужното .длл, ако не става значи не става:)))
ГТА работи ФИФА не знам ПЕС също
Предварително се извинявам на автора, че питам в неговата тема. Едмон може ли да дадеш линкове към релийзи, с които си подкарал игрите? Мисля, че има значение какъв релийз е използван за дадена игра особено, когато не е оригинално копие или е изрязана версия.
Активен

malin

  • Гост
http://www.playonlinux.com
http://www.playonlinux.com/en/topic-10390-ubuntu_1304_playonlinux_software_source_.html
Имаш избор на различни версии на wine с готови пресети . Важи за официалните версии на включените игри , но може да се комбинира . Друг емулатор http://www.codeweavers.com/products/crossover-linux/  може би има причина да е платен , не съм го пробвал , особенно пък ако е "подобрен" .
« Последна редакция: Oct 09, 2013, 23:35 от malin »
Активен

edmon

  • Гост
Инсталира wine, winetricks
монтираш ИСО имиджа и просто през файлов менидър стартираш инсталатора.
Като го направиш , после пускаш играта, тя ще си направи иконка на десктопа,
ако не тръгва от иконката , влизаш в /хоме/.вине/диск_ц/...... дъра бъра, търсиш директорията където е инсталиран играта и ръчно пускаш екзе-то, вине ГТА.ексе, ако не става пишеш тука кво ти пише и/или търси в интернетЯ, и с винетрикс инсталираш нужното .длл, ако не става значи не става:)))
ГТА работи ФИФА не знам ПЕС също
Предварително се извинявам на автора, че питам в неговата тема. Едмон може ли да дадеш линкове към релийзи, с които си подкарал игрите? Мисля, че има значение какъв релийз е използван за дадена игра особено, когато не е оригинално копие или е изрязана версия.

Мисля това:
http://zamunda.net/details.php?id=23897&hit=1

Сега ще изтегля това:
http://zamunda.net/details.php?id=5312&hit=1
И ще го пробвам! :)

ПС. И хоолум релиза работи както съм описал. Естествено предполага се, че имаш видеокарта Нвидия и е инсталиран техния драйвер!:)
« Последна редакция: Oct 10, 2013, 00:12 от edmon »
Активен

georgi_mei

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
А ако се сложи виртуална машинка и инсталира там ?

P.S.Това разбира се ако играта не е много тежка
Активен

malin

  • Гост
Ще стане прекалено много виртуалното , не пречи да се опита най-вероятно с нулев резултат . Нещата се правят за каквото се правят - разбирай Уин за игри . Промяна ще има ама иска време ( ако след 100 години пак е така , значи съм излъгал  :) [_]3 ) .
Активен

edmon

  • Гост
Ще стане прекалено много виртуалното , не пречи да се опита най-вероятно с нулев резултат . Нещата се правят за каквото се правят - разбирай Уин за игри . Промяна ще има ама иска време ( ако след 100 години пак е така , значи съм излъгал  :) [_]3 ) .

Дрън дрън..... :))

Уин не е за игри, уин е за вируси, спайуер, троянски коне и преинсталиране :)
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Ще стане прекалено много виртуалното , не пречи да се опита най-вероятно с нулев резултат . Нещата се правят за каквото се правят - разбирай Уин за игри . Промяна ще има ама иска време ( ако след 100 години пак е така , значи съм излъгал  :) [_]3 ) .

Дрън дрън..... :))

Уин не е за игри, уин е за вируси, спайуер, троянски коне и деинсталиране :)
@offtopic
приемам, че грешката е техническа :D
Активен

edmon

  • Гост
хм предивреме си инсталирах Monkey Island 2 LeChuck Revenge Special Edition и трябваше да инсталирам:
winetricks xact, vcrun2008 and d3dx9_42
за да ми тръгне, може би за това не ви работи GTA SA! :)
Активен