Автор Тема: Проблем при ъпгрейд natty - ocelot  (Прочетена 1838 пъти)

Andronoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 260
    • Профил
Ето тази грешка ми излиза:

Invalid package information

After your package information was updated the essential package 'ubuntu-minimal' can not be found anymore.
This indicates a serious error, please report this bug using the command 'ubuntu-bug update-manager' in a terminal and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.

Активен

2 + 2 = 6 , for extremely large values of 2.

Intel

  • Гост
Re: Проблем при ъпгрейд natty - ocelot
« Отговор #1 -: Oct 26, 2011, 15:47 »
Виж това има и още в интернет при търсене за следната грешка.
Активен

Andronoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 260
    • Профил
Re: Проблем при ъпгрейд natty - ocelot
« Отговор #2 -: Oct 27, 2011, 19:36 »
След много четене и пробване, накрая смених "natty" с "oneiric" в /etc/apt/sources.conf и стана - свали нужното, инсталира и след няколко часа (!) изпълних заветният ребуут, НО... нищо не работи в графична среда, освен шорткътите, които бяха на launchbar-a у лево. Всичко друго стартирам от конзола! В главното меню, като напиша името на някоя програма, дори само първите 1-2 букви, нищо не излиза. Като натисна "media apps" или каквото и да било друго от главното меню, то изчезва, заедно със всичко останало от екрана, освен wallpaper-a. Добре поне, че уайърлесът ми тръгна, та да мога да търся решение. Ако някой все пак има идеи - да казва. И потребителят, който ползвам уж е с админ права, но без sudo нищо не мога да стартирам...  >:( ???
Активен

2 + 2 = 6 , for extremely large values of 2.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем при ъпгрейд natty - ocelot
« Отговор #3 -: Oct 27, 2011, 19:55 »
Инсталирай си lubuntu-desktop или xubuntu-desktop, колкото да имаш работеща графична среда. Влез с Lubuntu сесия. Направи си с ubuntu sources list generator една листа и я копирай в etc/apt/sources list. След това ъпдейтвай със sudo apt-get updrade и ъпгрейдвай със sudo apt-get dist-upgrade. След рестарта си инсталирай желаният десктоп. Вече не знам как се казват. преди беше ubuntu-desktop.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Andronoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 260
    • Профил
Re: Проблем при ъпгрейд natty - ocelot
« Отговор #4 -: Oct 27, 2011, 20:39 »
Или аз не се изразих правилно, или ти не си ме разбрал, но няма значение.
Грешката си е изцяло моя, щото като ми излезе pop-up за ъпдейт, викам ще ъпдейтвам и съответно не прочетох нищо, а направо се засилих с идеята, че щом е по-нова версия,  ще е по-добра.. Явно все още не е, та сега се чудя дали да даунгрейдна до natty или направо да сменя дистрибуцията..? Утре сутрин ще изтичам да си напазаря външен хард, да прехвърля всичко важно, което имам и направо ще форматирам, ще разделя наново диска (забравил съм как се правеше като проценти /, /home, /etc, /var и т.н, но се надявам някой да ме подсети  ;D )
Също приемам предложения за нова ОС, като вариантите са 3-4 засега - Slackware, Debian, Ubuntu Natty и FreeBSD. Ползвал съм ги всичките, като само с Debian-a не се разбирахме много добре, което го поставя на първо място за утрешния инстал (Да видим сега дали ще се разберем).
Машината е тази.
Идеи и предложения се приемат :)
Активен

2 + 2 = 6 , for extremely large values of 2.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем при ъпгрейд natty - ocelot
« Отговор #5 -: Oct 27, 2011, 20:42 »
Все пак си сложи един xubuntu-desktop. Не знам как ще се държи при 11.10, но при 11.04 работеше доста добре. А щом системата се е ъпгрейдвала няколко часа, значи нещо не е наред. след ъпдейта пусна ли install -f да видиш да не би нещо да не се е инсталирало?
« Последна редакция: Oct 27, 2011, 20:45 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
11.04 Natty Narval релийз парти
Коментар
dejuren 0 1698 Последна публикация Mar 29, 2011, 23:46
от dejuren
System performance в Natty
Настройка на програми
madmad 6 2145 Последна публикация May 16, 2011, 22:05
от arda_kj