Автор Тема: Идея за безплатна енергия  (Прочетена 58545 пъти)

edmon

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #240 -: Dec 09, 2014, 09:50 »
Абе Гейт всеки път си викам глей ся тва много по-умно момче от мен кви неща говори.
Как може и за момент да си помислиш , че краденето е спряло?!?!?!?

Ето сега ще ви разкажа, за да няма никой и най-малката заблуда, че с краденето се е свършило.

В едно общинско градче с население на общината около 5000-6000 човека миналата година по мярката 'временна заетост' са назначени не 6, не 60, а 600 души.
При положение, че в съседната община, която е от 7000-8000 човека са назначени едва 20.
Шестстотин към двадесет.

Няма нужда вече да се краде видно, сега се 'усвояват' средства и проекти.
Защо да не построим една магистрала, като фирми, които ние изберем изпълнят поръчката, които ще купуват
матрЯли от фирми, които ние им посочим, които ще назначат наши хора на работа, които ще осигурят подкрепа и спонсорство на партията ни , защо да не!?!?!?!:))

Както казваха навремето за Гърция: Няма проблем, Германия плаща!

Защо да не раздъжвавим естествните монополи? Дали може една частна фирма да накачули из страната стълбове през 100 метра за стотици хиляди левове и опънати по тях проводници за милиони, защо да не ги дадем на една общинска фирма в Австрия и една държавна фирма в Чехия, а в БГ да са частни?
Защо тази фирма да не си прави инвестиции, като си купува части и техника от австрийски и чешки фирми на 'пазарни' цени, които са за австрийци и чехи , а българския филиал ги предлага на съвсем други.

В БГ има много демократи, много привърженици на пазарната икономика, да им дадем един 'пазар' та дано се задавят, както и става ! :)
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #241 -: Dec 09, 2014, 10:05 »
Според мен то краденето вече е в минало време, тия олигофрени просто се опитват да запълнят дупките от кражбите на гърба на данъкоплатците, щото така или иначе няма друг вариант. Но иронично по-голямата част от правителството е най-малкото съучастник в това крадене в минало време, та все пак българите не сме чак толкова еволюирали :)

А, варианти винаги има - просто си бият шута и отиват да си въртят схемите другаде където ще минават. Никой не е казал че трябва да си депутат пожизнено. Аз бих почнал да се притеснявам когато всичките другари оттам тръгнат изведнъж да се изнасят вкупом, защото това ще значи че тотално не е останало какво да се краде, и положението наистина ще си е е?ало майката. Те сега хубаво се опитват да запълват дупки със заеми, но тия заеми накрая ще трябва да се връщат. Целта да се седи под дефицит от 3% конкретно в случая е безмислена - на всеки отстрани му е ясно че с фалирала банка, маса наводнения и потопи, и един тон пари изсипани в малоумни идеи, трудно можеш да се надяваш да държиш стабилен бюджет и нисък дефицит, да не говорим пък че в еврозоната преди 2020 едва ли ще се влезе. Сега това по принцип е грешка на тези дето са го правили тоя бюджет, а те самите са грешка на всички нас дето сме (и не сме) ги избирали.

Иначе аз предлагам това да е следващата ефективна форма на протест:  ;D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #242 -: Dec 09, 2014, 10:36 »
Хах! Най-много да го накажат за хулиганство. Човека винаги може да се оправдае, че наблизо няма обществена тоалетна.  ^-^
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #243 -: Dec 09, 2014, 10:57 »
Хах! Най-много да го накажат за хулиганство. Човека винаги може да се оправдае, че наблизо няма обществена тоалетна.  ^-^

Абе решат ли да го хванат ще го хванат. И ДНК тест ще им направят.. :o Стига да не са изхвърлили л****та.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #244 -: Dec 09, 2014, 12:31 »
Аз визирах краденето, заради което ще теглят въпросните заеми. Това съвсем не изключва крадене в сегашно, а и в бъдеще време - за тва евентуално пак ще плащаме като му дойде времето. Все някой плаща в крайна сметка.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #245 -: Dec 09, 2014, 13:15 »
 Да, дори да избесим крадците по дърветата и стълбовете около Народното събрание, ако стигнат, заема ще остане и трябва да се плати. Умно! Гепиш от държавата и после няма затвор за теб, защото ти ковеш законите, ти имаш връзка със съдилища и прокуратура, ти плащаш на ченгетата за да не събират доказателства или на прокурор за да ги състави обвинителния акт с пропуски и грешки и можеш да си спокоен, че ще можеш да откраднеш още, за да им платиш винаги, когато се наложи. А един път направиш ли го, те си знаят. Гориш ти, горят и те. Хубава въртелешка. Работеща. Дали ще можем и ние да станем депутати?!  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #246 -: Dec 09, 2014, 23:10 »
Е по принцип поне когато начините за крадене станат известни и банални и се натрупа достатъчно нетърпимост към конкретното явление, обикновено това спира да работи и се минава на други варианти. Има доста примери от 90-те които днес просто няма как да се случат. Обаче от друга страна като се замисля май като мине достатъчно време и се повтарят. Примерно КТБ - последното не е прецедент. Първата частна българска банка е имала същата съдба (от нея поне е останала една красива сграда в центъра на Русе, докато от КТБ опасявам се ще останат само лафки). Нейната история е потресаващо сходна с тази на КТБ:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B8%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%BF
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #247 -: Dec 10, 2014, 12:38 »
Само не разбирам, защо аз трябва да плащам за техните прегрешения. Така де, те са честни частници, да си поемат отговорността. За краденето на политиците съм съгласен. Аз съм ги избрал (нищо, че не съм гласувал от 15 години), мен представляват и аз нося последствията. Обаче не се смятам отговорен за частника. Ама щели да изгорят други частни лица. Това си е техен проблем. Доброволно са сключили сделките си. Не виждам, защо да ги спасявам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #248 -: Dec 10, 2014, 14:58 »
Само не разбирам, защо аз трябва да плащам за техните прегрешения.
Защото винаги е така.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #249 -: Dec 10, 2014, 15:06 »
Това никак не ми прилича на свободен пазар. Или ще си оправят бакиите или да излизат шумкарите. Няма да трая някакви да ми се правят на феодали. Ако не влязат в пътя, че висят по дърветата. Моите пари са мой, а не техни. Ако няма да са мой, съм по навит на сделката да са общи, така поне отчасти ще са пак мой.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #250 -: Dec 11, 2014, 20:50 »
Това никак не ми прилича на свободен пазар. Или ще си оправят бакиите или да излизат шумкарите. Няма да трая някакви да ми се правят на феодали. Ако не влязат в пътя, че висят по дърветата. Моите пари са мой, а не техни. Ако няма да са мой, съм по навит на сделката да са общи, така поне отчасти ще са пак мой.

+222  ::) ::)  ::)
Активен

А печат ?

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #251 -: Dec 11, 2014, 22:35 »
Ако не влязат в пътя, че висят по дърветата.

Нямаме достатъчно дървета.

 [_]3
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...