Анкета

Въпрос: Ще свърши ли света ?

  • Да
    - 9 (16.1%)
    Може би
    - 0 (0%)
    Едва ли
    - 2 (3.6%)
    Не
    - 6 (10.7%)
    Я не ме занимавай с глупости !
    - 13 (23.2%)

Общ брой гласове: 28

Автор Тема: Ще свърши ли света  (Прочетена 18828 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8802
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #45 -: Dec 11, 2012, 10:51 »
'Айде-е-е и матрицата се намеси.

Шошоне, мислим го, защото не сме физици, но за сметка на това сме силно повлияни от масовата култура и по-точно частта с научната фантастика дето редовно описват, каква тежка гравитация имали. Но пък наистина съм изненадан. Тъй като имат огромна маса, не би ли трябвало да имат и огромно привличане?

Това за пожарите не го знам, но съм чел нещо подобно. Немски философ от деветнадесети век обяснява, че вселената щяла да умре в топлинен удар. Обяснява го така. При всяко движение се отделя топлина. При всяко превръщане на енергия една в друга, отново се отделя топлина. Всяко тяло отдава топлина (първи закон на термодинамиката). Тази топлина ще се трупа и трупа, докато не убие всичко живо и неживо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #46 -: Dec 11, 2012, 11:00 »
Совите не са това което са. Краят на света отдавна е минал, а вие живеете в измислена реалност и само си мислите, че чатите в Линукс.бг

Ясно... Ах ти... бързо ни обясни как да дойдем при теб в "реалната" реалност (rofl). Щом си разбрал истината, значи или си открил истинската реалност (и най-вероятно ни пишеш от там) или се опитваш да ни вмениш, че има друга реалност различна от тази в която сме (Evil!) :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #47 -: Dec 11, 2012, 11:03 »
Совите не са това което са. Краят на света отдавна е минал, а вие живеете в измислена реалност и само си мислите, че чатите в Линукс.бг

Ясно... Ах ти... бързо ни обясни как да дойдем при теб в "реалната" реалност (rofl). Щом си разбрал истината, значи или си открил истинската реалност (и най-вероятно ни пишеш от там) или се опитваш да ни вмениш, че има друга реалност различна от тази в която сме (Evil!) :)

Това е парадокс.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #48 -: Dec 11, 2012, 11:10 »
То и обясняваането на логиката чрез логика е парадокс, но какво от това :D

Тоя парадокс има ли нещо общо с темата: Парадокс на Мур
« Последна редакция: Dec 11, 2012, 11:13 от !ntel »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #49 -: Dec 11, 2012, 11:10 »
Защо всички си мислят, че задължително черната дупка има свръх голяма маса - безкрайна. А може да е журналистическа или филмова заблуда.
Черните дупки и те като всяко нещо си имат крайна маса, която може и да не е огромна. Доколкото знам може да има черна дупка например с маса 1 килограм - колкото кило банани  ;D.

А освен това имало черни дупки дето са многооооо широки и в такава дупка спокойно е можело да влезеш.
Ама нека колегите физици да ни светнат по-тези въпроси.

 
« Последна редакция: Dec 11, 2012, 11:35 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8802
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #50 -: Dec 11, 2012, 11:27 »
Ами Нентеле изхода от матрицата е синьото хапче и после двойка на първата математика ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #51 -: Dec 11, 2012, 11:30 »
 ;D ;D ;D Тука вече отиваме към: Парадокс на неочакваното обесване
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #52 -: Dec 11, 2012, 11:34 »
Това за пожарите не го знам, но съм чел нещо подобно.

Я да видим кой не е навътре с будизма!  :D

Ясно е, че това за пожарите не трябва да се разбира буквално, нали? Това са образи, метафори ;) Вселената няма да изгори като цепеница, по-скоро ще бъде като термоядрен взрив, подобен на Големия взрив, само че с обратна посока. Обективният (феноменалния) свят се унищожава и остават "нирванните" светове, аналогията на "рая".  [_]3
« Последна редакция: Dec 11, 2012, 11:35 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

bot

  • Гост
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #53 -: Dec 11, 2012, 11:48 »
  Не знам защо много хора остават с впечатлението, че една дупка има сравнително голямо гравитационно привличане. Това не е вярно - има даже по-малко  от на звездата която я е създала. Т.е. тъй като в момента наблюдаваме раздалечаване на космическите обекти, може спокойно да предположим че това ще продължи.
ами наречени са черни дупки защото поглъщат светлината. За да привлечеш обратно фотона, който си излъчил си е нужна бая гравитация, по-голяма от тази на която и да е светеща звезда.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #54 -: Dec 11, 2012, 12:46 »
Я Сенсер как се издаде, че е разведен  ;D

Е ти пък сега ...... ако бях наистина разведен, щях да съм доста по-категоричен за точния срок, който трябва да изживеете заедно преди да се разведете :)

Краят на света отдавна е минал, а вие живеете в измислена реалност и само си мислите, че чатите в Линукс.бг

Точно - в матрицата сме отдавна, но не знаем

Иначе, на мен в петък (21.12) ми предстои ходене до Сф и се чудя дали има смисъл да зареждам нафта за връщане, май по-добре да изпия парите ......
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #55 -: Dec 11, 2012, 12:58 »
Отностно пак за черните дупки...


Бъркате маса със плътност. Ако слънцето изведнъж стане черна дупка, няма да привлече земята ей-така . Защо? Просто: масата не възниква от нищото... нашата малка нещастна планетка ще стане ледена топка обикаляща около същия гравитационен център, разбира се ако преди това не е изхвърлена от ексползията или просто не се "разкачи" и забегне в нищото.


Цитат
ами наречени са черни дупки защото поглъщат светлината. За да привлечеш обратно фотона, който си излъчил си е нужна бая гравитация, по-голяма от тази на която и да е светеща звезда.

Много бъркаш. На светлина от ядрото на нашата малка-не-можеща-да-стане-черна-дупка звезда и са необходими милиони години за да излезе на вън. Е, не поради голямото гравитационно привличане, а поради голямата плътност. Но нека да не забравяме, че гравитацията отслабва много бързо когато говорим за пространство ( един вид изтича ). Когато, обаче имаме обект с много голяма плътност, се получава една специална точка( BTW, Wikipedia е лайжко четиво... ):

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_hole#Singularity

Умните хора казват, че това е точка където простраството става безкрайно... много. Затова има разлка дали говорим за маса или за маса+плътност. Аз не съм физик, но много хора казват, че веднъж преминът хоризонтът, не следва че трябва да се размажеш в нещо твърдо... Точно напротив. Пред потенциалния "пътешественик" би се разкрила нещо като нова вселена, защото черната дупка би направила безкрайно голяма извивка в пространството. Проблемът както са го описали ( пак в пустото Wiki ) e следният:

Потенциалния "пътешественик" въпреки, че минал хоризонтът все пак ще е много далеч от тялото на чената дупка, но ще бъде разкъсан, или поне разтеглен от гравитацията, както луната  поражда "разтягане" под формата на приливни вълни на нашата планета.

И те така...
« Последна редакция: Dec 11, 2012, 13:02 от shoshon »
Активен

bot

  • Гост
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #56 -: Dec 11, 2012, 13:07 »
 Малко си се поизгубил в теорията

Много бъркаш. На светлина от ядрото на нашата малка-не-можеща-да-стане-черна-дупка звезда и са необходими милиони години за да излезе на вън. Е, не поради голямото гравитационно привличане, а поради голямата плътност.

 Прочети внимателно секцията за хоризонт на събитията - това е границата, която ако частица премине, не може да напусне гравитацията на тялото (черната дупка).
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #57 -: Dec 11, 2012, 13:26 »
 
Цитат
Прочети внимателно секцията за хоризонт на събитията - това е границата, която ако частица премине, не може да напусне гравитацията на тялото (черната дупка).

Това е свързано с гравитацията а не с масата. Нашата галактика има много голяма маса и ОМГ... още не е станала черна дупка, защото има малка плътност.

Да, масата поражда гравитация, но самата гравитация "действа" в много малък "радиус".

Спомняш ли си как жълтата преса гръмна, че видиш ли големия околоверъстен тунел до Женева, можел да създаде черна дупка?

P.P

Цитат
The simplest black holes have mass but neither electric charge nor angular momentum. These black holes are often referred to as Schwarzschild black holes after Karl Schwarzschild who discovered this solution in 1916.[8] According to Birkhoff's theorem, it is the only vacuum solution that is spherically symmetric.[37] This means that there is no observable difference between the gravitational field of such a black hole and that of any other spherical object of the same mass.The popular notion of a black hole "sucking in everything" in its surroundings is therefore only correct near a black hole's horizonfar away, the external gravitational field is identical to that of any other body of the same mass.[38]


За да преведа: хората са написали, че "всмукателните качества" на черната дупка се проявяват само при поменатия от тебе event horizon. Който, може да си го сметнеш btw. е достатъчно малък, че досега не е наблюдаван. Единственото нещо, което може да видиш е въртенето на някоя звезда около нещо което не се вижда -> черна дупка.
« Последна редакция: Dec 11, 2012, 13:44 от shoshon »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #58 -: Dec 11, 2012, 13:35 »
Спомняш ли си как жълтата преса гръмна, че видиш ли големия околоверъстен тунел до Женева, можел да създаде черна дупка?

Ей, вярно бе, блъскача на частици! Де тоя късмет да направи черна дупка и да ни глътне барабар с всичките ни простотии.  :D
Активен

Без правила няма игра

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Ще свърши ли света
« Отговор #59 -: Dec 11, 2012, 15:37 »
  Хайде и от мен

   Това, което човечеството почти не знае е, че планетата Земя се намира в центъра на ос-това е НУЛЕВ ЦЕНТЪР

   Тази планета се нарича Космически Планетарен Координатор

   Тава е планетата на  свободната воля и точно проникване в Бога

    тук има силна отрицателна сила-Луцифер-която занулява  положението

    Земята се намира в в този НУЛЕВ ЦЕНТЪР- това е планетата на свободната воля-всеки има свобода да е на страната на Божествената Йерархия, или на страната на Луцифер

   От едната страна на оста са положителните планети-Венера, Нептун, Юпитер, Сириус, Орион-те са свързани с обичта, мира, хармонията, благоденствието и радостта

  От другата страна-Луна, Плутон, Уран, Сатурн-те са свързани с йерархия, която внася войни, смут,  междуособици и липса на радост

  Има срок за преминаване на човечеството към светлите сили, защото животинското живуркане и невежеството  са огромна спънка и задържа прогреса именно поради специфичната роля на планетата

  Срока е до 2012 година.

 
« Последна редакция: Dec 11, 2012, 15:46 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop