Автор Тема: 23 Years Далавера Пишман Серсем пръдъкшънс  (Прочетена 6123 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Че е инсценировка, ясно. Пича даже не мигна, когато му "засече" оръжието. Ама никаква изненада  ;D Друго ме притеснява. Как ще погледнат на това на запад. Същ ме притесниха точно заради това сцените на насилие на делегатите. Първичното им поведение. И тези ни управляват! ДПС ще е в парламента. Нататък? Целта ще е ясна след следващата стъпка на ДПС. Впрочем може и да е направена. Призива на Ахмет Доган, че трябвало да върнем демокрацията и колко е застрашена, много ми прилича на един друг призив в друга държава, нейде зад океана. Знаем как там бяха приети закони, които позволяват по подозрение, че си терорист да ти нахлуят в дома, да арестуват семейството ти и да те държат неопределено време за разпит и прочее. Сега там в училищата  се избиват деца. Чуват се приказки за ограничаване на оръжето в хората и типа такова, което имат право да притежават. Ще стане така, че няма да остане почти никакво в населението тааам. И когато се приемат наистина фашистките закони ( защото това сега е нищо ), хората няма да имат с какво да се противопоставят. Няма да имат нито законовите, нито физическите възможности да свалят правителство или който там ги тъпче.
Притеснявам се, че и тук ще се потъпчат още и без това неотстояваните от нас права. Тези които уж имаме.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аааа, много неща ги вадиш от контекста според мен. Иначе да, американците тотално се самоунищожават с тези глупости, но е наивно да си мислиш, че 135 милиона хора с чифтета и револвери ще спрат 2 милиона организирана армия с най-модерното военно снаряжение на света. В смисъл онези неща са важали преди 1-2 века, но не сега. Като ги чуя тези глупости как правото да носиш оръжие било гарант държавата да не ти се качи на главата, смешно ми става. Представи си в България като стане голямата циганска тарапана, 10-20 хиляди циганина хванат брадвите в гетото и дори тогава са достатъчни 200-300 души жандармерия да влезе и да ги поломи за една вечер, примери за това има.

Нищо няма да последва за "демокрацията" в България, ще продължи да си е точно толкова фасадна и театрална, колкото преди.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
... Друго ме притеснява. Как ще погледнат на това на запад. ... Призива на Ахмет Доган, че трябвало да върнем демокрацията и колко е застрашена, много ми прилича на един друг призив в друга държава, нейде зад океана. Знаем как там бяха приети закони, които позволяват по подозрение, че си терорист да ти нахлуят в дома, да арестуват семейството ти и да те държат неопределено време за разпит и прочее. ...
Притеснявам се, че и тук ще се потъпчат още и без това неотстояваните от нас права. Тези които уж имаме.
И правилно те притеснява. Аз вече развалих на някого темата със затворите на САШ... дай да се самоцитирам:
Цитат
в момента в затворите в САШ се държат само два пъти по-малко (като процент) хора от най-натовареното време в ГУЛАГ на СССР. Разликата съвсем не е "десетки и стотици" пъти. Затворниците в съвременна Русия пък са по-малко от щатските. Системата позволява частни затвори и притежаването на такъв е отличен бизнес с предоставянето на евтина работна ръка на предприятията. Дебре капитализъм. С тези ударни темпове скоро ще излезе икономически изгодно САШ да догони и задмине ГУЛАГ или направо да премине към робовладелство. Не че има разлика - държавни роби, частни роби...
А виж ако някой започне да призовава "връщане на демокрацията" най-притеснително ще е появата на главния демократизатор на крилата на демокрацията Ф16, Б52 и такива във безполетна зона, или на по-малкия регионален отвъдбосфорски демократизатор, дето е решил, че ще е добре да "демократизира" съседна Сирия цузамен барабар с "големите демокрации". Не знам какви турци има в Сирия, но тук си имат дори партия. Щом се бръкнаха за оръжие най-притеснителния момент става "кои са им инструктурите?" Щото тази е съшита с бели конци, следващата може да се изпипа по тънко, че като отпочнат зверства на "режима" срещу "правата и свободите" стой та гледай!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Да, няма как да се противопоставиш на армия, но армията по принцип няма работа в овладяването на безредици и улични изтъпления. Ако не говорим за африканските държави или истока в последно време. Не, че това е гаранция за нещо. Съзнаването обаче, че имаш с какво да застанеш пред някаква власт, за да си отстояваш свободи и права, определено помага за решението да го направиш.
Но това е отколяване от темата. Дразня се, че сега всичко говори за това и пак някои въпроси са настрана.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Имайте предвид, че такива "инциденти" се планират от политици, които по принцип мислят 2-3 хода пред обикновенните хора (това им е част от работата). Само че и ние не пасем трева, и ние гледаме Поаро и "Убийства в Мидсъмър".    :D
Та, инцидента изглежда е част от по-обширен отколешен план на нашата стара колонизаторка и има за цел да отчужди българските турци от България. Какво имам предвид...
1. Сега на атентатора, къде натурално, къде поръчково, ще му лепнат някоя смешна присъда.
2. Тая присъда ще предизвика недоумението и възмущението на българксите турци, пък и не само. Един вид "Ебати държавата, това ли е наказанието?! Ние в такава държава не искаме да живеем. Ще си ходим, в Турция поне има ред и държава. Ама тя и земята си наша, къщите ни са тука. Така че си искаме нашето."
3. Следват повсемеестни скандали, дебати, дори етнически конфликти и накрая се стига до искане на турска автономия в смесените райони.

И така.  :-[
« Последна редакция: Jan 21, 2013, 11:09 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Да, няма как да се противопоставиш на армия, но армията по принцип няма работа в овладяването на безредици и улични изтъпления.
Така е по принцип. По закон обаче армията конкретно на САШ и беше вменено като задължение да помага и да се намесва при потушаването на безредици. Разбира се по най-демократичен начин.

Златко +1
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
"Из турската преса: Пишман бабаит с кьорфишек пищов бастиса гьонсурат политик. Бая кютек, бол сеир, хептен уйдурма."

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2013/01/21/pishman-babait-s-kiorfishek-pishtov-baia-kiutek-bol-seir.178101
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
На второ мислене започна да ми се струва, че може да гледаме и театър стъкнат от политическите противници на ДПС. Нападателят е "техен човек" - ликвидира се възможността да се раздухва националистическо противопоставяне. "Нападението" е съвсем неадърно, очевиден фалш и вероятно нагласено от самата ДПС. Оттук ДПС става за смях и бързо губи влияние.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Аз си мислех, че идеята на сценката е да се демонстрира какво би се случило с дръзналите да се противопоставят на партийните заръки за предстоящите вотове. Всяка заблудена овца ще бъде хваната и бита, след което и наказана от закона. А биячите никой няма да ги пипне с пръст. А да видим сега друг ще посмее ли тъй да прави...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Аз си мислех, че идеята на сценката е да се демонстрира какво би се случило с дръзналите да се противопоставят на партийните заръки за предстоящите вотове. Всяка заблудена овца ще бъде хваната и бита, след което и наказана от закона. А биячите никой няма да ги пипне с пръст. А да видим сега друг ще посмее ли тъй да прави...

Марче, в голяма грешка си, двете неща нямат никаква връзка. Да не/гласуваш не е незаконно, докато да нападнеш някой с пистолет си е престъпление отвсякъде. Да ме мирно стояло, не би чудо видяло.
 
Тезата е, че в България няма законност. Трябва да се каже, не без основание.  Даже подозирам, че на младежа може да му се случи случка докато тече разследването, вкл. с фатален край.
Всъщност тази теза беше застъпена и в доклада на Доган, там дето говори "да възстановим демокрацията в България". Сега и Лютви Местан подхвана тая песен.
С други думи, търси се повод за "време разделно" и за съжаление конюнктурата не в наша ползза.
Активен

Без правила няма игра

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Аз не споря, че да нападнеш някого с пистолет си е престъпление и не се съмнявам, че то ще бъде наказано (доколко справедливо, друг въпрос). Но и да нападнеш вече обезвреден човек с ритници се води престъпление в общия случай, само че тук конкретно надали някой ще го зачете. Понеже смесят ли се политика и прилагане на закони има само „-съдие“, не и „право-“.

Под заблудена овца няма пред вид такава, която няма да гласува, а такава, която ще гласува, но не както „трябва“. Мисля, че се е чувало за такива случаи, особено в малките населени места - когато при преброяването излезе някоя различна бюлетина, бързо-бързо се намира провинилият се и му се „обяснява“ повече да не прави така. И не визирам конкретна партия по този въпрос.

Иначе не се съмнявам, че замислилите тази пиеска са анализирали всички възможни тълкувания и са искали да окажат разнообразни влияния върху обществото. Но се надявам повечето хора да игнорират манипулациите, сензациите, журналистическия глад за събития, променящи хода на историята, да се посмеят от сърце на нелепата актьорска игра и да си продължат спокойно живота.
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Бо, виж сега, влиянията които режисьорите са искали да окажат може да са разнообразни, но за съжаление всички водят в една посока - затягане на гайките и внасяна на несигурност в живота на обикновения човек, била тя икономическа, социална или друга. Елементите на шоу като това се ползват, за да покрият реалните усилия за "зомбиране" на народа.

А второ - да, с удоволствие бих си гледал спокойно живота. Уви, партиите и държавата не ме оставят. За тях е изгодно аз да съм сляп, глух и да работя безплатно, и правят (колкото им стигат силите) всичко възможно, за да го постигнат. Времето в което всеки имаше осигрена работа, покрив, безплатно образование и здравеопазване, и най-вече - сигурност - за утрешния ден и криминална вече е минало. Сегашните приоритети са различни... и това не ми харесва!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Сегашните приоритети са различни... и това не ми харесва!

Не се  коси, социализма ще се завърне. Такъв е плана.  ;)
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Няма да се обаждам за свободата и сигурността. Ама само ще финтирам за изтребителите и бомбардировачите. Изброените марки вече не се ползват. Убочението на пилот струва скъпо и е бавно. На всичкото отгоре това пилота бил човек и имал доста нисък праг на физическа издръжливост. И накрая можело да вземе някой да го свали и иди търси друг пилот. Затова вече войните станаха видеоигри. Стои си човека удобно в креслото, прави невероятни маневри, стреля си на воля по невинни и беззащитни, като в премия си остава и жив. Ей т'ва е далаверка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Абе зависи колко демокрация трябва да се занесе на нарочената територия, само с безпилотници засега не става, натоварването им е слабоджак. А и марките си се ползват все още

Цитат на: http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Air_Force#Aircraft_inventory
B – Strategic bombers
...
B-52H Stratofortress

F – Air superiority fighters
...
F-16C and D Fighting Falcon Block 25/30/32/40/42/50/52/52+
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Cartoon Characters after 50 years ..
Хумор
luda_glawa 0 1071 Последна публикация May 17, 2010, 15:42
от luda_glawa