Автор Тема: 12.05 - Гласувай, промени България.  (Прочетена 3139 пъти)

v13

  • Гост
https://www.facebook.com/groups/185664868250140/
Всеки може да добави приятели, нека посланието достигне до повече хора.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #1 -: Apr 29, 2013, 13:11 »
Нямам фейсбук и не знам за какво става дума, но няма спор - трябва да се гласува. Но не си мислете, че с гласуването се изчерпват дейностите, които трябва да извършите и да вършите, за да промените България.
Не става с "Гласувай, ..." и после - до следващите избори.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #2 -: Apr 29, 2013, 13:46 »
Ще гласуваме, ще видим резултатите, а после ще му мислим и какво още трябва да се направи. :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #3 -: Apr 29, 2013, 14:37 »
Като чуя, че се е създала фейсбук група за някаква инициатива, автоматичната ми реакция е да отхвърля инициативата. Нищо лично, просто съм леко асоциален тип човек, който намира фейсбук и ко за пълна глупост, която дава на хората фалшиво усещане за „знаменитости“ и за това, че някой се интересува от тях и мнението им.

Не че сега няма да гласувам (макар и с огромно отвращение и отчаяние). Но от кухи мотота не се впечатлявам.

В случая това „Ще гласуваме, ще видим резултатите, а после ще му мислим и какво още трябва да се направи“ за мен е тотално сбъркано. За мен редното е:
* обществото да поставя цели и приоритети за предстоящия нов парламент и кабинет - отчасти имаше такова нещо с протестите
* кандидатиращите се да дават своите мнения кои от тях искат да развият, как и защо - в момента се случва всичко друго, но не и това
* на изборите да се гласува, за да се види кои цели получават най-голяма подкрепа - нещо, което споменатите по-горе хора умело обезсмислят, защото не е в техен интерес
* след изборите следва здрава работа и контрол, и за властимащи, и за избиратели - съмнително постижимо
* в рамките на мандата обществото не спира да актуализира списъка с цели - нека не забравяме, че всеки един депутат е избран, за да бъде гласа на хората в продължение на всичките 4 години от службата си
* като изтече мандатът всеки си прави равносметка и цикълът се завърта

Накратко казано, според мен по-правилно е разсъждението „Знаем какво искаме и гласуваме, за да се направи“, а не „Гласуваме, пък после ще мислим какво ще става“. Но спор няма, че това второто е доста по-лесно и незадължаващо.

П.С. Уж вече си имаме изборна тема, пък се появи нова. С какво я смяташ за по-различна?
Активен

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #4 -: Apr 29, 2013, 15:00 »
Ако мислиш, че е излишна може да я триеш няма да се обидя. :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #5 -: Apr 29, 2013, 15:08 »
Е, защо да се трие ? Няма лошо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #6 -: Apr 29, 2013, 15:37 »
Ако мислиш, че е излишна може да я триеш няма да се обидя. :)
Триене на тема, на основание „излишна“, тук не се практикува, а и правилата не го допускат. :)
Става въпрос за това има ли смисъл тя да съществува самостоятелно или спокойно може да бъде слята с другата.
Активен

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #7 -: Apr 29, 2013, 15:55 »
Разликата с другата според мен е, че тук се рекламира нуждата от гласуване и важността това да се направи. Темата не е с цел тази или онази партия.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #8 -: Apr 29, 2013, 16:02 »
Разликата с другата според мен е, че тук се рекламира нуждата от гласуване и важността това да се направи. Темата не е с цел тази или онази партия.
OK :)
А все пак има ли по-подробно послание от „12.05 - Гласувай, промени България“ за хората, които нямат Фейсбук?
Активен

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #9 -: Apr 29, 2013, 16:24 »
Ето някой неща от групата. :) Има и една интересна дискусия но е много дълга да я копирам.

"Апела ми е най-вече към младите хора до 40 години, защото най-голяма част от тях избират да не гласуват но това всъщност е възможно най-грешният избор. Има редица основателни причини това да бъде така и ще се радвам ако повече хора ги осъзнаят и изберат да гласуват на 12.05

Пускането на недействителна бюлетина не е алтернатива на негласуването. Парламент пак ще има, той ще е избран с действителните бюлетини, понеже негласуващите сега, са били такива като цяло и на предишни избори и гласове винаги са стигали за съставяне на правителство.
Странното е, че много голяма част от недоволните на протестите бяха точно хората, които почти никога не гласуват. Сега същите тези хора отново призовават за негласуване или недействителен вот. Интересното е обаче каква е алтернативата за управление, която предлагат една голяма част от протестиращите и дали наистина народа я иска.
Не ги разбирам тези хора, не им пукало за държавата години наред а сега станали загрижени ама негласуващи граждани, които ми предлагат комунизъм или анархия...

Съвсем разбираемо е определени партии и личности да търсят ниска избирателна активност и да се радват на ефекта сред младите, който гласи "всичките са маскари".
Големия страх е от масово гласуване и трудна предвидимост на изборните нагласи. Вторият фактор е налице."
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #10 -: Apr 29, 2013, 17:15 »
Много интересно защо всички Linux фенове мразим фейсбук, и го смятаме за пълна тъпотия.  ;D
Аз също съм в това число. Нямам фейсбук, и никога няма да имам.
Смятам го за пълна гавра, идиотски кифладжийски сайт, създаден с цел да задвижва комерсиалщината, ентърпрайз пазарите и другите такива тъпотии, които са напълно против свободата в World Wide Web.
Само това, че го ползваш, може да говори за теб като човек - подведен по стадото, без идентичност.
Не мога да си представя колко болен трябва да си, че да прекарваш в него 5-6 часа на ден в идиотски разговори с приятели (я познати, я не), споделяне на всякакви шитни от мрежата, каквито ти попаднат, и писане на малоумни коментари под подобни публикации, написани от други болни като теб.

Нещо съвсем друго си е да отделиш време на любимият сървър, да поработиш малко с терминала, да зададеш някое и друго iptables правило, да тестваш някое дистро, да разглеждаш кода на Kernel-а, да напишеш няколко реда на любимият програмен език, и да си доволен и удовлетворен от това. Да усетиш романтиката от черният прозорец!
А от фейсбоклука с какво ще останеш удовлетворен? С това, че си си изкопал фермата може би, не знам.

Аз също като колегите по-горе игнорирам всички инициативи, събития и всичко друго, което е организирано във Facebook. Никога няма да го толерирам като услуга, и ще го мразя винаги. Лично мнение.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #11 -: Apr 29, 2013, 17:33 »
..., и ще го мразя винаги....
Е, чак пък да го мразиш?! Не се хаби! :)
На мен ми е интересно как така ако в някоя медия стане дума за друга или за търговска фирма - сакън, да не правим реклама. А за фейсбук - вижте ни, харесайте ни ... Безплатна реклама навсякъде!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #12 -: Apr 29, 2013, 17:41 »
И моето мнение за фейсбук е подобно, много пъти съм си трил профила а след време пак съм го създавал. Въпреки всички негативи обаче има все пак и някой положителни чери. Примерно за няколко часа с дадена идея можеш да достигнеш огромна аудитория за разлика примерно от един обикновен сайт.
В началото със скайп как тръгнаха нещата. Точно тези потребители феновете на фейсбук го направиха популярен и в крайна сметка сега го ползваме и ние. Аз лично рядко го пускам но все пак винаги го инсталирам.
Отделно във фвйсбука можеш да станеш член на някой наистина много интересни групи и страници, където се публикуват много често разни интересни неща.
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #13 -: Apr 29, 2013, 18:09 »
Е, чак пък да го мразиш?! Не се хаби! :)

Ами да, мразя го. Не го обичам по-точно.  ;D
Не знам, някой може да ме сметнат за старомоден, но все още ползвам IRC, и мисля, че е отлично средство за комуникация, и ще бъде още години наред.
Скайп също ползвах до преди време, но вече много рядко.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #14 -: Apr 29, 2013, 18:11 »
..., и ще го мразя винаги....
Е, чак пък да го мразиш?! Не се хаби! :)
На мен ми е интересно как така ако в някоя медия стане дума за друга или за търговска фирма - сакън, да не правим реклама. А за фейсбук - вижте ни, харесайте ни ... Безплатна реклама навсякъде!
Да, нашенските медии изобщо не обръщат внимание на това. Но да не забравяме, че в повечето нашенски продукции има не просто продуктово позициониране, а брутално продуктово набиване в очите. В частност в ИТ сферата - винаги в сериали и предавания се показват десктопи, програми и услуги в „суров вид“ (разбирайте Уиндоуси с тапет по подразбиране, уеб браузъри, чиито имена се четат отдалече, google като се търси в Интернет). Ужасяващо е как един куп сайтове вече дори и конкурси като провеждат, ги правят не през собствената си потребителска система, а през фейсбук страницата си, все едно тя е тяхна собственост и отговорност.

Не знам дали се правим на по-модерни, дали просто минаваме метър, но като че ли само демонстрираме колко технически неграмотни сме.

Ама хайде да не прекаляваме с offtopic-а по темата. :)
Активен