Автор Тема: 12.05 - Гласувай, промени България.  (Прочетена 3136 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #15 -: Apr 29, 2013, 19:00 »
Може да е друга тази тема, но това е само формално. В нея ще напиша същото, каквото написах и в другата, защото мнението ми не се е променило.

Гласувайте, за да си измиете ръцете. Знаем какво се случва с тези дето си измиват ръцете. Челен пример си имате.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #17 -: Apr 30, 2013, 18:44 »
Нямам фейсбук, та някой друг да направи група: "Ако изборите променяха нещо, отдавна щяха да ги забранят".

Наблюдавам наоколо, че никой няма да гласува ЗА някоя от партиите, за политиката, която водят. Всички (които мислят да гласуват) ще са ПРОТИВ. За ГЕРБ ще гласуват антикомунистите, за БСП - антигербаджийте, за Атака - антитурците, за ДПС - антинационалистите. А всички те са все с едни и същи приоритети - да докопат властта и да я употребят за собствените си интереси...

Тъй да ми се иска да гласувам ЗА нещо, ама няма...

П.П. Гласовете ви ще им трябват за субсидията

Активен

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #18 -: Apr 30, 2013, 19:21 »
Само по времето на комунизма резултатите бяха предопределени. Сега не променят защото народа много отдавна масово не гласува. Промяната ще дойде само когато гражданите израснат и придобият гражданска отговорност да упражнят правото си на глас.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #19 -: Apr 30, 2013, 20:07 »
Самте резултати (да приемем теоретично) може и да не са манипулират, но управлението (или по-точно липсата на такова) е едно и също. Държавата от край време обслужва само кръга от близки, заинтересовани лица до властта. Ама в парламента ще влязат нови лица! На кого му пука!? От тях така или иначе нищо не зависи. За който и да дам гласа си, нищо няма да се промени - изтествано лично от мен при последните три парламентарни избора. Нещо да се е променило сега? Нищо!

Правото на глас е право, а не задължение. Аз лично ще упражня правото си да не гласувам за поредните корумпирани идиоти.
« Последна редакция: Apr 30, 2013, 20:10 от stealth01 »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #20 -: Apr 30, 2013, 20:24 »
Цитат
П.П. Гласовете ви ще им трябват за субсидията

Ей за това говоря и аз, ама няма кой да чуе  [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #21 -: May 01, 2013, 00:31 »
Аз съм анти-комунист и анти-гербаджия. Никой не ще да ми дава пари да гласувам за него, никой, дори онези тъпанари на Ковачки дето държат кварталния супермаркет. За кой трябва да гласувам?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #22 -: May 01, 2013, 01:16 »
Цитат
Никой не ще да ми дава пари да гласувам за него
разбрахме бе готин  :)

Цитат
За кой трябва да гласувам?
ми за Костов разбира се  :D
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #23 -: May 01, 2013, 01:21 »
Фейсбук е много добро средство за обмяна на идеи и информация, както и за пропаганда. Спомням си по време на протестите преди два месеца как ние тук в Беглия успяхме за точно 10мин., чрез фейсбук да организираме протест пред БГ посолство в Брюксел, в подкрепа на протестиращите в България. Тогава за първи път си дадох сметка какво мощно "оръжие" е фейсбук.

Иначе преди време бях написал ей това по-долу, ама реакцията беше нулева. Което значи, че ние тука само си чешем езиците и егото - кой кого ще обори в спора и кой ще блесни с проницателния си ум. Докато си дрънкаме и нищо не правим държавата ще е на абсолютно същия хал, независимо кой дойде на власт. Да, може да е малко по-добре ако са сините (или замести който ви харесва тук), а не червените (или замести който не харесвате тук), обаче нищо повече от това. За да не съм голословен ще се самоцитирам:


"Аз вече съм стигнал до извода, че държавата ни не се управлява от нас българите, а от сили извън България. Тези пионки, които виждаме по ТВ (политиците имам предвид) са една фасада да си верваме, че живеем в демокрация. Дават им да мърдат в някви граници, но ако стъпят накриво идва следващата смяна послушковци. Дефакто след пускане на бюлетината хората нямат никакъв формален механизъм да влияят на политическия пейзаж. Гражданското общество не е още достатъчно силно, за да може да се противопостави на безобразията, въпреки че има някакъв напредък в тази посока. Отдавна не "вервам" на политици, то това звучи като абсурд. Единствената ми надежда нещо да се промени е 10% от хората, които мислят и знаят какво става и искат нещо положително да се случва в БГ, да намерят подходящата форма да се обединят и да създадат някакво силно гражданско общество, което да виси като дамоклев меч над главата на политиците, и при най-малката грешка да ги наказва най-малкото с изхвърляне от политическия елит, обществено порицание и т.н.

Най-смешното или трагичното е, че винаги пожарникаря се оправдава с другите или пък, че няма пари, а ако видим ефективно ли се харчат парите, ще излезе, че се краде толкова много, че накрая се оказва, че например строим по-скъпи и некачествени магистрали от немските.

Да не говорим как е забатачил образование/наука, здравеопазване и т.н. Например преди 2г. си мислех да се върна в БГ да правя някаква наука, като видях как още повече тези безидейни идиоти са го забатачили и се отказах. Бях готов да прежаля ниската заплата само и само да съм си в БГ, но то като проведох няколко проучвателни разговора и схванах, че връщането ми на този етап ще е икономическо самоубийство. Прецених, че засега по ме устройва да бачкам в топ институти/унита в чужбина за няколко хиляди лева, отколкото за 300-400лв. в унита в БГ, в които няма никакво финансирани и кретат на командно дишане.

За здравната система - там е още по-трагично (от личен опит), ама да не се впускам в подробности, просто да спомена, че ако трябва бих плащал три пъти по-голяма здравна осигуровка, ама искам като влезна в болница всичко да е изпипано и да не се разболявам гледайки трагичната обстановка и докторите да взимат достатъчно пари, че да не се чудят как да те рекетират.

Просто, за да заработи системата трябва да се направят няколко прости неща, само че трябва да се направят от правилните хора. А ние тука само си говорим и нищо не правим, дайте поне да направим някаква гражданска група на Линукс обществото в БГ, която по преценка да реагира и да заема активна гражданска позиция поне за нещата, за които всички имаме съгласие. Въпреки, че не съм в БГ в момента съм готов да помагам с каквото мога, готов съм да давам и пари ако трябва, ама дайте да променяме стъпка по-стъпка нещата в тая наша изстрадала държава, ако ние не инициираме нещо отдолу, гледате, че отгоре всичко е прогнило. Дайте най-накрая да вземем съдбата в нашите ръце, да се обединим от общия ни интерес без въвеждане на някакви особени полит. идеологии, а просто прагматично за постигането на конкретни цели полезни за всички нас, за нашия ежедневен живот. Ако сме повече хора ще е много по-трудно да ни игнорират, а знаете, че сам човек без подкрепа от другите е малко като умряла работа."
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #24 -: May 01, 2013, 01:58 »
Цитат
ми за Костов разбира се 

Това според зависи. Ако случайно си социалист или гербер, естествено ще гласувам за него, щото докарва troll points. Иначе не знам.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

v13

  • Гост
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #25 -: May 01, 2013, 07:57 »
Аз съм анти-комунист и анти-гербаджия. Никой не ще да ми дава пари да гласувам за него, никой, дори онези тъпанари на Ковачки дето държат кварталния супермаркет. За кой трябва да гласувам?
За АТАКА
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: 12.05 - Гласувай, промени България.
« Отговор #26 -: May 01, 2013, 08:54 »
Арда Кърджали от много отдавна за мен е един от най-уважаваните хора, макар нито да знам името му, нито битието, нито нищо. От времето на „енергийната тема“ разбрах, че е учен, днес, че е „белгиец“. До преди година и толкова не знаех.

Не можем да направим такава група, защото ние не сме група. Всеки си дърпа черджето в неговата си посока. Всеки не признава доводите на другите. Уж сме за едно, но сме за диметрално противоположни неща. Общността ни ми се струва, че отразява модел на цялото българско общество.

Дори и тази тема (и другата) показват що за общност сме, макар в нея да не става въпрос за ГНУ/Линукс. А защо не става?!

Всеки от нас си вади някакви тези, в които си е убеден. Никой не чете другият. Не става диалог.

Ето например Версия 13 се опитва да пробутва една ПП. Аз се опитах да вляза в спор с него по точно тази ПП. Подозирам, че съм по-добре запознат от него с положението в нея, което е жалко, защото той е симпантизант, а аз опозиция. Има какво да се обсъди, не като да няма. Но той не подава.

Всъщност единственият човек влязал с друг човек в диалог е Мара.  Останалото е подигравки с Костов, дреме му на него, той си е опекъл баницата, майтапи по други джурюнаци и в крайна сметка отново последната фаза на пиянството.

Арда отваря и една кървяща рана за това тук или там, кога, защо и дали. И тази тема се отваря периодично, макар така и да не получи своя отделна тема.

Все пак има свежа нотка от влизането на Стелт в темата, но и той се загуби в общата липса на обсъждане. Това, което правя аз в момента е пак продължение на същото действие, затова не се изключвам от групата.

И така стигнах все пак до заключението, че група има. Група на хора, който не общуват. Отново модел на обществото ни. Това е непродуктивно и по-лошото хабене на ресурси.

Лично аз предлагам до изборите да се въведе вето върху политическите теми. Предлагам го не за друго, а защото това се превръща в зловредна тенденция. Реално пълним форума със спам, от което нищо добро не може да произлезе.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear