Автор Тема: Търся Linux системен администратор  (Прочетена 65509 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #45 -: Jun 22, 2018, 20:49 »
ама ква дискусия се заформи [_]3 [_]3 [_]3
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #46 -: Jun 22, 2018, 22:05 »
Поздравявам 4к пък и всички с една песничка. [_]3

https://m.youtube.com/watch?v=YsmQhbd1KWE
Браво! Съвсем на място. Тоз на клипа... не беше ли убит? Прекалено мъдрите и прозорливите никога не живеят много.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #47 -: Jun 23, 2018, 12:37 »
Цитат
общо взето търся човек с приличен опит.
... той на 99% е сигурно че си има работодател и не може да обикаля по обяви (твоята е поредната еднаква обява в специалността му{щом няма цена, са еднакви}). Дори и да е кариерист и да проверява обяви за по-добра работа, след определена бройка се уморява и спира. От там идва и лафа за загуба на времето!
От тая гледна точка такива обяви се пускат когато някой е чул че на определен специалист му е писнало от определена фирма и си търси друга, и се надяват да го прилапат. Не е 100% сигурно, но има голяма вероятност да е така.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #48 -: Jun 23, 2018, 12:48 »
Ето една истинска обява:

http://lists.gnu.org/r/help-debbugs/2018-06/msg00004.html

Обаче опасявам се, става въпрос за доброволец, който да копа в лайната и заплащане не се предвижда. Но пък си е същинско предизвикателство и ще стои добре в автобиографията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gushtera

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #49 -: Jun 26, 2018, 16:49 »
Забелязвам че се отворило голяма дискусия. Ще отговоря на някой от интересните за мен въпроси. Естествено че заплащането е базирано на възможностите на кандидата все пак не сме в комунизма. Позицията е за мой приятел не е свързана с мен но ако някой има интерес и съответно смислени въпроси мога да ви свържа и да си говорите. Позицията съм я пуснал аз от гледна точка на това че съм българо-говорящ.

Поздрави на всички :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #50 -: Jun 26, 2018, 20:28 »
само още няколко въпросам най-вече доуточняващи подробности...
а нещо за часовата зона/зони в които ще се работи? - или джет лага няма да се заплаща допълнително, пък админа да си решава дали от вкъщи или да се мести... естествено ако се премести напр. в Мюнхен, то заплатата ще се актуализира ли спрямо местните.. или няма?

Поздрави на всички :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #51 -: Jun 26, 2018, 21:43 »
Тук интригата се заплита. Обявата не била от него, но неговото име седи отдолу. Бил я пуснал той, защото, тук следва изненада, човека не знаел български. Чудна работа. Що търси българин тогава?

Разбира се може би го играе някакъв инвеститор. Но инвеститорите си имат консултанти. Тия съветници срещу скромна или не толкова сума им казват например, че съществуват места като jobs.bg. Също така например съветват инвеститорите, как да си наемат персонал. Как да си напишат обявите. Че съществуват ловци на глави. Че важна част от обявата е, ако трябва да се знае някакъв чужд език.

До тук разбрахме, че „инвеститора“ не е българин и не знае български. Но никой не знае, какви езици знае този „инвеститор“ и съответно, как ще се общува с него.

Цялата работа все повече заприличва на мистификация или бай-ганьовщина от класически тип. Идва чужденец тук, не знае нищо нито за нас, нито за мястото. Защо е дошъл и той не знае. Наема офис, намира хора, завърта бизнес и изведнъж осъзнава, че е забравил едно от най-важните неща. Няма, кой да му поддържа инфраструктурата.

Затова подозирам, че е холандец и е преял с прочутите им кексчета.

Как ще започнеш бизнес, а ще забравиш за това???

Но последващите му действия са още по-объркани, което само доказва, че е холандец. Не наема професионалисти да свършат работата. Вместо това намира произволен човек и го праща в най-забутания форум, дето няма и 20 посетителя да напише обява, като забравя да му каже да напише най-важната подробност.

Тия холандски билки са много зли. Чувал съм, че размекват мозъка, ама ей го на доказателството. Как да повярваш, че с такъв левашки подход въпросния „бизнес“ няма да е фалирал в най-скоро време?

Разбира се, това е едната версия.

Другата  е по типично българска. Такъв човек не съществува. Такъв бизнес няма. Някой си прави дебелашка шега и ни гледа, какви сме баламурници да се връзваме.

И въпреки това, е странно, че го прави в най-пропадналия форум. Далеч по-голям ефект от шегата му щеше да има в някой по-голям и посещаван форум.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #52 -: Jun 26, 2018, 21:57 »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

edmon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #53 -: Jun 27, 2018, 23:53 »
 в този форум има индивиди, които спешно се нуждаят от психологична помощ!!! :)
добре, че ми омръзна да вися тук.
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #54 -: Jun 28, 2018, 15:58 »
Аз пък си търся чистачка, ама ако може и други услуги да ми предоставя. За без пари ако може. А да, и да може да работи с прахосмукачка....
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #55 -: Jun 28, 2018, 22:02 »
Аз пък си търся чистачка, ама ако може и други услуги да ми предоставя. За без пари ако може. А да, и да може да работи с прахосмукачка....

https://wildcarellc.squarespace.com/
https://wildcarellc.squarespace.com/about-us

понеже (и преди е ставало дума) колегата не посочи часова зона, заплщане и пр. подробности - да не се учудва на предложенията
« Последна редакция: Jun 28, 2018, 22:05 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #56 -: Jun 29, 2018, 07:47 »
Ама чистачката задължително на интервю, и тест.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #57 -: Jun 29, 2018, 15:53 »
Ама чистачката задължително на интервю, и тест.

Голата истина е, че (и по цял свят е така) повечето персонал се наема по препоръки.. някой дето бачка у фирмичката, препоръчва някой познат дето знае че си търси работа, или още не знае ама като му знаете заплата и знаете че ще му се наложи  ;D
Особено па чистачки (свестни) ако знаете колко трудно се намират...

П.П. ей забравяме родния език... Какво стана с хубавата родна дума - ходатайствам

П.П.П. Чарли Шийн и той така почна, като боклукчия, докъде стигна.. ама накрая пак на боклука отиде щото не може да си държи устата
https://m.imdb.com/title/tt0100135/

Но сега това вече не е модерно, в ерата на 'много вожд, малко индианец' и тия вече се водят меринджей, на всеки втори боклукчийски камион вече пише Waste Management
« Последна редакция: Jun 29, 2018, 21:40 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #58 -: Jun 29, 2018, 16:45 »
В англо езичния свят му викат networking  >:D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #59 -: Jun 29, 2018, 19:52 »
Аз не знам почти нищо за Чарли Шийн, освен, че е големия син на Мартин, красавец е и е участвал в множество комедии. Чувал съм, че е курвар и алкохолик, като образа му от sitcom-а „Двама мъже и половина“ (Two mens and half). Някакви мои роднини твърдят, че бил починал от цироза ли, СПИН ли, нещо такова. Дано да е слух и да си е жив човека.

Нещастен съм да го кажа, но Ремо е напълно прав. Или както казваше най-култовия (според мен) български блогър, „работа се намира не със социални мрежи, а мрежа от приятели“.

Хубавото за някои хора е, че за някои професии няма голямо предлагане и тогава „търсенето“ взема, каквото има. Обаче пък лошото е, че това винаги е временно.

Ей и да си аргатин не е лесно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear