Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142317 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
То не са само електролитнитте кондензатори - китайчоци. Много радио елементи изобщо не отговарят на спецификациите от дейташита им.

Демек - по етикет е едно, ама реално имат съвсем други характеристики.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
Много по добре от сегашната китайска чума по кондензаторите. При тях е 99.9% бомбаж. :o
Ха, не бях чувал за този проблем, обаче май съм бил потърпевш, точно този период си бях взел телевизор от Интерсервиз-Узунов и на няколко пъти го връщах на ремонт, всеки път ми обясняваха че проблема бил в дефектни кондензатори, което тогава ми се стори като баламосване ама може и да са били прави.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Няма как и с осемдесет процента брак да сме били петата държава в света по производство на оръжие. Имали сме двадесет и пет предприятия свързани с това производство. Лично познавам човекът бил отговорен за логистиката между тях.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Брак и некачествена продукция са две различни работи. За съжеление сред потребителските стоки е имало и много некачествена продукция 

Например сещам се че нямаше откъде да купиш свестни винтове за дърво/мебелни винтове. Всичките бяха едни такива с много малка височина на профила(височина на 'резбата') и от най-мекото желязо. При първото напъване с отверката главата им ставаше обла и вече ни може да ги завиеш, ни да ги развиеш. Повече приличаха на пирони от колкото на винтове. Е с такива дребни идиотизми е бил пълен света и на никой не му е дремело да ги оправя.

А виж храните са били много качествени. В пъти над сегашните боклуци.

Сега е другата крайност. Лъскаво, хубаво, функционално но се разваля на 2-рата годинна. Ако обаче случайно не се развали ще те изнудят да го смениш за нов модел.
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 16:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Вчера или преди това някъде по телевизинните канали изтече информация от Световната здравна организация където се предупреждават младите че продължителността на живота им ще бъде по-кратка от тази на родителите им, което честно казано ме изуми.

Но като гледам пак от няколко дни, седмица, две че съобщенията за замърсен въздух са от рода на "замърсен въздух в 9 града", нито кои градове, нито с колко - общо взето отбиване на номера :-(.
Или замърсен въздух в 4-5 квартала (изброяват ги), най-много в Младост 6 пъти над нормата.
Изглежда чакат хората да свикнат и с това :-(
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 16:25 от ray »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Преди 1-2 години в BBC излезе една официална статистика, че заболяванията от рак на острова са 42-45% спрямо целият живот на човека. т.е. някой, някога през живота си с 42% вероятност ще хване рак. Това го обесняваха с увеличената продължителност на живота и повишеният screening. Според прогнозите и същата тази статия чакат процентът да стане 50% някъде към 2025-2030. Това е всеки втори да е болен. :o :o Да пази Господ.
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 16:35 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Преди около четири години си говорих с един нашенски професор и той ми каза, че до около десет години, раковите заболявания ще се превърнат в икономически проблем за някои държави. Икономически проблем! И това е прогноза на едни от най-добрите специалисти в Европа. Този  професор е участвал в проучваният и анализите заедно със западните си колеги. Някой от вас да е чувал за това? Няма и да чуете. Такива неща не се казват по телевизията. Искаше тогава да прави тук в България профилактичен център и търсеше финансиране. Никой от тазе, от които е зависело това финансиране не му е обърнал внимание дори.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Например сещам се че нямаше откъде да купиш свестни винтове за дърво/мебелни винтове. Всичките бяха едни такива с много малка височина на профила(височина на 'резбата') и от най-мекото желязо. При първото напъване с отверката главата им ставаше обла и вече ни може да ги завиеш, ни да ги развиеш. Повече приличаха на пирони от колкото на винтове. Е с такива дребни идиотизми е бил пълен света и на никой не му е дремело да ги оправя.
Предполагам говориш за винтовете по DIN 97. Които са си по стандарт за дърво. Сега разпространените са по-скоро за талашит/пдч, които са по-нов модел :)
Иначе сега внасяните от вън като 6,8 качество болтове масово не отговарят на маркировката си. Дори по-„слаби“ стари български болтове, всъщност са по-здрави.
И нещо полезно да кажа, все пак. Когато завивате/развивате винт използвайте отвертка/накрайник, който точно да пасва винта. В противен случай се преебава, както главата на винта, така и инструмента.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ти явно никога не си работил в соц. завод - 80%, а някъде и повече стоката беше за боклука- брак.
А за прогреса дето казваш - знаеш ли аз какъв прогрес мога да направя като грабна кредитната карта... Просто на соца му свършиха парите дето окрадоха от частния бизнес и повече никой не искаше да дава кредити, щото не се връщаха. Развяването на белия флаг остана единствения вариант.

А иначе Рокфелер и Ротшилд са били големи врагове, ама са си поделили света и са си смукали и продължават да смучат и са си пили кафето заедно. Не знам дали знаете, ама връщаме кредити от тях още от царско време. Те и затова всичките ни соц кредити са били от частни клубове (представете си какъв е лихвения процент). Всяка година ни се обяснява че има по 1млрд лева бюджетен излишък, а се взимат 2млрд Евро нови заеми - не е нужен квантов компютър да се направи сметката.

@jet стига глупости дори и малко дете няма да повярва на твърденията че 80% били брак. Панелкките в които живеят 80% от населението да не са ги докарали с кораби от някъде? Кондензаторите които се изнасяха за Япония и тях ли ги бракувахме?
Ако си се занимавал с електроника и си разглобявал неща щеше да знаеш, че в японските касетофони/телевизори нямаше български кондензатори (поне аз никога не съм намирал). А панелките са ти качествени защото явно никога не си живял в друг тип жилища.
И нали правите разлика между японски кондензатори и китайски такива. Партийната пропаганда си е свършила работата.
И електрокари изнасяхме за Япония помниш ли заради баласта им от чугун.
Оръжието добре - 100% качество, а винтовете 100% брак (понеже Наката така не е и намерил свястни видии, както и аз). Имаше цели отрасли които произвеждаха САМО брак, който се преработваше отново до някакви приемливи нива. Някой да е сглобявал някога секция при която всички елементи да са си пълен комплект и всички части да пасват без допълнителен инженеринг?! Бил съм на стаж в завод за асинхронни ел. мотори - точно лабораторията за качество. Цялата дневна продукция минаваше задължително през серия тестове и измервания - нито един ел. мотор не преминаваше 100% качеството. Ако изпълни електрическите параметри, механичните се издънят и обратно. И ми обясняваха - те за братушките са си добре.
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 18:06 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Произвеждахме много качествени ръчни бормашини. Тогава нямаше такива работи като обикновенна и про. Всичките бяха про. Корпусът метален. Шпиндела шлифован и стои на два лагера в металният корпус. И никакво биене. Аз продължавам да ползвам две. такива. Ако сега си купиш ръчна бормашина ще видиш пласмасов корпус и лагерите ако има такива лежат в пласмасово гнездо. Всичко се огъва деформира и вибрира. Някои даже и лагер нямат ами  бронзова втулка.

Ще кажете ами защо още ги ползвам. Ами защото аналогичните модели, които трябва да са от про серията на бош струват 1000 лева. Обикновенните които са от любителсите серии не стават. И те изцяло пласмасови.

Между другото има една мистерия. Защо руснаците на ъглошлайфа му викат Болгарка? Да не би да сме изнасяли ъглошлайфи?
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 18:35 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
...
Цялата дневна продукция минаваше задължително през серия тестове и измервания - нито един ел. мотор не преминаваше 100% качеството. Ако изпълни електрическите параметри, механичните се издънят и обратно. И ми обясняваха - те за братушките са си добре.

Е даа, всичко опира до мотивация(та) - ако си плащаха напр. с долари като японците тогава можеха да си избират (и да връщат брак и т.н.) ама да не ги мислим па баш тях те толкоз неща от тук си взеха почти безплатно (вкл. целия златен резерв, на няколко пъти до фалит ни докарваха) така че, каквото повикало...


Навремето из някой щати (в САЩ - предимно по-бедните щати) бяха направили сериозно научно изследване - Как да повдигнат нивото на образование(то) там и.. учените установиха, че единствения начин който върши работа безотказно е...
Вдигане на заплатите на учителите
Оказало че се всичко др. е неефикасно - там промяна на учебната програма и пр. - просто парите/откатите отиват на др. място, учителите нямат интерес - за тях остава само многото работа (щото новия материал и те трябва да га учат нъл тъй)....

и един личен пример за силата на мотивацията - навремето още ехеее (не помня вече кои години) в техникума правехме електрожени... Обаче даскала каза, че ако някой от нас иска да си купи (ей тъй за вкъщи - аз лично нямах нужда но 2-3 имаха) той ще има право първи да си избере от всичките произведени още преди да стигнат до масовия потребител. И познайте какво стана... тези дето им трябваха си изибраха по половин час всеки един детайл, по няколко часа на сглобка и накрая - всеки си закупи собствения си електрожен :-) А ние останалите - през куп за грош, кой ще ти избира хубави ламели (ОТК) - я там к'вито се фанат, ма че имали ръжда кой му пука, ма че електропроводимоста не отговаряла и т.н. ама накрая всичките се изкупиха де т.е. освен онези единствени 2-3 бройки дето производителите си ги взеха за себе си, а остналите за ширпотреба (дето повечето параметри не им отговаряха - но все пак заваряваха) и тях продадоха, щото идва некъв чичка да купува и прави 1-2 заварки пробно и ..нали заваря (щото па и той голям спец) и те така - преценка на око, ама.. хак да им е - На таквизи майстори, таквизи електрожени (никой не поиска тех. оценка, а те си имаха и паспорт и вътре на всеки бяха индивидуалните параметри, замерени, колкото и лоши да бяха - даже не си правехме труда да лъжем)

та... такова беше времето
та прав е колегата - от 20-22 парчета, 2-3 бяха за 6 ..или горе-долу 80% брак, който обаче си се продаваше и то успешно защото.... такова беше нивото

П.П. И да не останете с грешно впечатление - имаше и свестни заварчици, просто пращаха там некви прекупвачи да избират какво да закупят. Инак сме си пили ракията с някой от най-добрите в бранша - много свестни хора, може всичко да объждаш с тях, никога няма да забравя как преценяха на око и преценката им беша на 100% вярна, напр. казваха че ето тази кака не може да заваря правилно (само като и гледаха цвета на пламъка и на око определяха температурата /по цвета/, а и тя много рандеман даваше, т.е. пръскаше нялаво и надясно вместо всичкия материал да отива там дето заваря.. ама к'ви ти разбира там некво холивудско режисьорче от българска ракия и заварки и пр.)  :P

и за да не останете с лоши впечатления - официалния преглед на филма
https://www.youtube.com/watch?v=YdXqyECQzck
както се казваше навремето (в.. такова беше времето) и въпреки всичко тя беше най-добрия заварчик сред кинаджиите и най-добрия кинаджия сред заварчиците  ;D
жалко че не игра в много филми след тоя
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 19:05 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
а те си имаха и паспорт и вътре на всеки бяха индивидуалните параметри, замерени, колкото и лоши да бяха - даже не си правехме труда да лъжем
То това като в програмирането. Нали имаше един такъв лаф;
Опишете бъговете на програмата като особености.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Какво като корпусите на бормашините може да са пластмасови. Пак може да са здрави. Споменавал ли съм, че работех в сервиз за такава техника. Заедно с брат ми. Но той е бил там преди мен. Та няколко пъти ми е разказвал, как някакъв клиент го е питал, дали са здрави акумолаторните винтоверти. И братчето вместо да му обяснява, се пресегнал, сложил един такъв на масата, пресегнал се за чук и го измлатил със все сила. Винтовертчето само подскочило, бед някакви щети. А да споменавам ли, че същите тези пластмасовите още си ги ползвам и не са мръднали.. Специално бормашините, ако им се сложеше отпред едно лагерче вместо втулка, нямаше изобщо да идват за ремонт, при нормално ползване, според мощността им. Щото винаги можеш да претовариш машина.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Половината корпус е пласмасов, а другата половина, там където стои механиката и лагерите е метален.
« Последна редакция: Jan 21, 2019, 19:14 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Виждал съм такава отввътре. Някога наистина се правеха читави неща. И сега могат, стига бизнесменчето да има желание да създва име по такъв начин, а не само чрез маркетинг. Има компании, на чиито продукти винаги можеш да разчиташ. Други... при спешен случай или за два дена там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 70   Нагоре
« назад напред »