Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 144938 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
След като правописната проверка на български не ти е била пусната по подразбиране, значи и системната настройка не ти е за българска интернационализация. Съответно Хром няма, от къде да те хване, че си българин. И е пуснал такава проверка, какъвто ти е локала (немски?). Вече си разбрал, че можеш да си пуснеш проверка на повече от един език.

=*=

Много мощно начало. Изчел си повече свещени книги, отколкото мога да си представя. Вехтия (че и Новия) завет и аз съм се опитвал няколко пъти да го чета. За разлика от теб, нямах особен успех. Написано е доста неразбираемо за съвременен човек. А онова там Бъхъбъхъ гита направо ме отказа. Иначе я имам. Ей я в хола. Луксозно издание.

Значи да обобщим. Ти вярваш в някакъв технологичен Бог. Това е доста логично в компютърджииски форум. Чак се учудвам, че няма повече като теб.

Само да вметна за християнството и църквата. Сам си забелязал, че църквите казват неща, които Тои не е казвал. Самото им съществуване е мистерия. Христос не е оставял църква след себе си. Обратното. Разрушава храма. А на кръста го разпъва не Пилат, а точно поповете. И някак си в резултат на това имаме църква и попове. Това е загадка, която много ме е мъчила.

Просто исках да разграничаваме тези две понятия. Който си иска църква, лошо няма. Ама да не я бъркаме с християнството.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Абе зевсе какви си ги написал.....Пълна каша.
Няма ли кой да я тръкне тази тема че много изпростя.  >:(

Цитат
Бхагавад Гита - такава, каквато е?
Иначе аз между Бхагавад Гита и християнството разлики не виждам. За едни и същи работи става дума - то и няма как да е друго.

Християнството учи, че човек трябва да се спаси от този свят и след смъртта си да отиде да живее вeчно в царството божие. И това спасение става единствено чрез вяра в Бога.

Ведите казват, че човек трябва да се освободи от този свят и след смъртта си да отиде да живее вечно в духовният свят с Бога. И това освобождение от материалният свят става единствено чрез съзнание за Бога.

Не го наричат спасение ами го наричат освобождение. Не го наричат вяра в бога, ами го наричат съзнание за бога. Не го наричат Царство божие ами го наричат духовеният свят или Вайкунтха.

-----
PS: и поледното за извънземните на зевс-а. Те нямат нищо общо с религиите нито с Бога. Във ведите ги наричат полубогове - Индра, шива, брахма и т.н. Много са. Те също като нас са от този материален свят, от тази вселена, докато Бога живее вечно в духовният свят - извън тази вселена.

Във ведите поклонието на полубоговете категорично се отхвърля като неправилно. Да виждате аналогията с първата божя заповед. Аз съм Господ Бог твой; да нямаш други богове освен Мене"

Казва се, че ако някой се покланя на полубоговете, то той няма да достигне духовният свят, най-много да достигне някоя от планетите на полубоговете в тази вселена. Но там също като тук на земята, няма да има вечен живот, пак ще има страдания и пак пак ще има смърт.

« Последна редакция: Mar 06, 2019, 12:59 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Свобода, чрез самоосъзнаване?
Впрочем, богомилите не бяха ли преследвани заради това, че проповядвали, че човек няма нужда от посредник между себе си и Бог в лицето на църквата? Както казахте, Христос не е казал, че трябва да се създава църква и да се градят храмове. А и в Библията не е написано, доколкото ми е известно. Не съм я чел цялата.
Християнската църква, а също и всяка организирана религия, представя човек и Бог всеки за себе си. Но ние сме едно. Или поне така си го мисля аз. Както не можем да отделим себе си от всичко живо на земята и да оцелеем, така не можем да оцелеем отделени от Бог, както и да го наричаме. А и никога не сме били.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Директната връзка с Бог се нарича гностицизъм и съществува включително в църквите. Макар, че се предполага, че трябва да си почти или цял светец, за да го постигнеш. Но да, това е и моята основна критика към тях. Не ми трябва посредник. Като се моля да не се моля на църквата, я? Моля се на моя създател. И много внимавам, какво пожелавам.

Богомилите не са гонени заради гностицизма. Такъв има навсякъде. Казахме, че го има и в самите църкви. Гонени са за това, което са казвали за църквата.

Аз, когато си припомних, ми настръхнаха косите. Казвам припомних, защото се сетих, че по литература сме изучавали съчинения на поп Богомил. Върти ми се нещо да е било в прогимназията. Естествено това беше при един друг режим, когато това на управляващите им идваше дюшеш.

Но ставаше въпрос, за това, което са казвали. То ме потресе. Живеех в заблуда, че проблемите с църквата са от днес. Че века е материален. Че хората са бездуховни. Че преживяхме един сатанински режим (пентаграма не е случаен).

Нищо такова. Църквата винаги си е била такава. Тя винаги е била прогнила. И всеки, който е смеел да го каже е бил наричан еретик и е убиван. Ереста не е в учението, ерес на попски език означава човек, който казва истината.

Всички еретици от всички епохи (чак до Лутер) са казвали истината за църквата. Първия от тях е още през втори, трети век. Него не са посмели да го убият. Но пък са го кръстили прекален светец. Затова, когато някой ви говори за прекаления светец, се сетете, за кого точно ви говори. И трябва ли да слушате този човек.

=*=

Има една втора версия защо са горени специално богомилите. Тя е на Дънов. Те били подготвяли слизането на рая на земята. Това е срещнало отпор, понеже някакви хора (папи, царе) са щели да си загубят властта. И поради тази причина, така да се каже са форсирани събитията да се мине през един вид Голгота.

В това Зевса е прав. Наистина според християнството посвещение се получава чрез страдание. В това отношение ние, днешните задоволени и щастливи хора сме всъщност изгубена кауза. И тук има степени де. Крайното страдание е за големите светци. Малките страдания са за човека.

Сега аз не смея да споря с Дънов, но пък извода пак е, че ако някой говори за горене на вещици да си спомним, какви са точно тия вещици и трябва ли да го следваме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
За спелчекинга:
Хромския има една много добра опция, която ФФ няма., а именно "All of your languages". Може да я пробвате (ако имате добавени BG, ENG) с "майка - mother". На ФФ трябва ръчно да превключвате. Иначе за всички браузъри, както и go_fire каза, трябва да имате добавени езиците.

Ето и моите стинки за църквите/вярите:
Човекът е единственото животно (за което се знае), което осъзнава че ще умре. От там, за да убедиш подобно създание да работи и да не си мисли само за собствения г*з, се създават и църквите/вярите. Сега... дали ще го разглеждаш това като робство или просвещение, е въпрос на гледна точка, но и двете са верни.

В съвремието реално няма нужда вече от църкви, но те продължават да бъдат фактор, поради огромната оставена историческата следа.

Аз лично нямам нищо против да ги има, стига да играят единствено ролята си на "утешител". Ако имам дете например - да , бих го кръстил в църква, но не бих му проповядвал пропагандата. Ако му е нужна за напред - ще я следва, ако ли не, ще стане като мен :)
« Последна редакция: Mar 06, 2019, 12:49 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

lunarvalley

  • Гост
зевсът е култов :)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
А, ВЕ!!!

Мно'о сме тъпи!
Спор няма.
Много сме. Тъпи сме. Много сме....
Требва да стане чудо, някой да обърне внимание. Макар че и тогава не е сигурно...
ама карай, дай там две бири и музиката да свири

https://m.offnews.bg/news/Knigi_18808/Toia-ot-Prodidzhi_698728.html
А ся Зевса да каже кои са тия озвучители, оператори и т.н. подробности - бирите от нас  [_]3
« Последна редакция: Mar 06, 2019, 16:17 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Той сигурно от 20 год. не работи в БНТ и може да не ги знае. Пък и разправя там е бил на най-ниското стъпало. А и повече от десет живее в ГФР. Те са се посменили хората. Като нищо не ги знае.

Да ти кажа в първия момент като видях Offnews и заглавие „Тоя от Продиджи“ (преди да съм отворил връзката), ми се сви сърцето. Мистър †Флинт очевидно си беше откачалка в най-добрите традиции на †Кърт Кобейн, †Джим Морисън и други запомнящи се, истински рокаджии. Лека му пръст, макар вероятно за никой чул дори една песен на групата да не е изненада края.

Но се радвам, че не е гавра, а една истинска, човешка история. Какъвто и наркоман да е бил, не заслужава да се говори лошо. Освен това е бил и гении. Това трябва да се помни. А, ако можем да се поучим от неговите слабости, най-добре. Но дори само да го запомним с добро, че е бил част от младостта ни (не че сме престарели), пак е добре.

Почивай в мир!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Гонени са за това, което са казвали за църквата.


Не само за това. Гонени са също, защото са имали друго отношение спрямо родословното дърво. Цитат от тяхното учение: " Новороденото се записва в общиарията (може би е подобно на еврейските кибуци) с три имена. Първото е неговото собствено, второто - името на майката, към което се притуря окончанието "ин" (нейн), и третото - името на бащата, към което се притуря окончанието "ов" (негов)......Девица, която роди дете, без да е образувала още семейство, или през време на непълнолетието си (за жените пълнолетие е било навършени 16г.), има право да се омъжи само за вдовец или за разведен мъж, който встъпва в брак не за пръв път. В такъв случай роденото от девица носи презимето само на майката (няма трето име), освен ако тя покаже кой е бащата, и ако той се съгласи детето да носи неговото презиме (като трето). Такъв баща не може да бъде заставен против желанието си да вземе родилката за жена....Позволява се на пълновъзрастния мъж да носи и четвърто име, което означава специалния му занаят, ако има такъв."

И всичко това се случва в XI век!?

Поздрави на всички.  [_]3
« Последна редакция: Mar 06, 2019, 18:47 от GermanecaBG »
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Германец, това е от някакво треторазрядно значение. Баш богомилите не са встъпвали в никакви сношения и съответно нямат деца. Това е за така нареченото простолюдие. И извън него са се раждали извънбрачни деца. И извън него (до ден днешен) презимето е с окончание „-ов“, когато е на бащата и „-ин“, когато е на майката. Макар в последните години да се приема за срамно, когато си копеле и изкуствено пришиват, и на тях „-ов“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Германец, това е от някакво треторазрядно значение. Баш богомилите не са встъпвали в никакви сношения и съответно нямат деца. Това е за така нареченото простолюдие. И извън него са се раждали извънбрачни деца. И извън него (до ден днешен) презимето е с окончание „-ов“, когато е на бащата и „-ин“, когато е на майката. Макар в последните години да се приема за срамно, когато си копеле и изкуствено пришиват, и на тях „-ов“.

Не е точно така. Те са били на степени. Най-висшата - Съвършенни (те не са имали сношения, не са яли месо и т.н). Другите са: верни (вярващи) и оглашени. И това, което са говорили Съвършените (как трябва да бъде изградено обществото) е било в разрез с разбиранията на властимащите. Само да си представим, че ако са следвали Учението само след две-три поколения няма да има родове. Няма наследство на рода....еди-кой си. Жените са били наравно с мъжете (даже и на по-високо стъпало). Даже днес - в 21 век има народи, където жените са стока. А в онези времена това е революция. Само, че съзнанието на хората не е било (дори и днес) на достатъчно високо ниво за такъв вид общество. Всяка глава от Учението почва така: В началото бе мъртва точка и първични бяха само силата на разрушението и силата на сътворението. В днешни времена би звучало: В началото бе Големият взрив и първични бяха Хаосът и Редът.
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Това е отново философски въпрос. Стигнал съм до друго впечатление.

Например мен не ме е страх от безработица. Но точно днес преброих, че от две и шеста до днес съм бил безработен седем пъти. Най-краткото е било за три месеца, но съм имал и по три години.

Според мен те настига това, което трябва да направиш или научиш. В своя си пример, доста очевидно съм доста непокорен и твърдоглав. Случва ми се защото не се пречупвам. Обективния анализ показва, че при нито една от безработиците си не съм бил без избор. Но съм взел друго решение. За себе си приемам тези решения за добри. За някой друг биха били пълна лудост.

Ако пък бях взел онези решения, щях да имам други неща за учене и от там щяха да последват други избори.

С две думи живота е развитие. И понеже сами си вземаме решенията, то сами определяме накъде ще се развие. От което логично следват последствия. А, ако нещо се повтаря, значи не сме взели правилния урок и зацикляме на едно място.

Разбира се, решенията, които вземаме е много вероятно да са поради страх. Но страха не е единствения мотиватор. А, ако е. Горко му на този.

   Я,виж ти ...
   Това е направо езотерика за напреднали..
   Нещата,за които говориш,са известни като кармични уроци.
   Трябвало е обаче да напишеш и нещо,което е още по-важно:
как може да се изчисти лошата карма.

   П.С. Зевса направо изби рибата  ;D
Трябва обаче да призная,че е написал много верни неща,за които
малко хора имат смелост да пишат,за което евала !
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Проблема на църквата е, че за тях краят настъпва след като умреш и се качиш на небето и си заживял щастливо- и са до там. Но те са си бизнесмени и токова могат. Номера е, че пак ще слезем на Земята за следващата серия. Целта е да постигнем нивото на граф Сен Жермен. Ще получим ново тяло (от нови родители) и пак от нас зависи накъде ще хванем. Това го твърдят хора, които могат да четат Акашата (логовете и сорс кода).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Нещата отново стават интересни (имам предвид от гледна точка на същественото и по-несъщественото по света).

Ще се опитам да дам един малко по-обобщен поглед на въпроса за богомилите (доколкото успея и знам нещо).

Един от основните постулати на богомилите е "да се борим и побеждаваме злото с добро (обаче само с добро)".
Това бих казал е нещо доста неразбираемо за съвременния човек, затова и писах преди време в темата че богомилството почти не може да бъде разбрано от съвремието.
Това в пълна степен включва и мен самия (едно уточнение: за да разбереш нещо освен мисловно трябва и да чувстваш нещата по подобен начин и накрая да си готов/да имаш сили да го изпълниш и реално в живота).
При мен то все още е само мисловно със някакви наченки на чувство, но определено не мога да го направя  :(

Истинската цел и предназначение на богомилството ще бъде далеч в бъдеще ( > ~ 1500 г.), сега това бъдеще само се подготвя но вече се виждат първите кълнове  ;)

Целта и основната задача на богомилството е борбата и победата на злото, обаче не това "зло" за което пишем и говорим тук (съвременно зло). Става дума за едно еволюиращо зло което ще добие реално форма далеч в бъдещето. Това е зло което няма причини/мотив в парите, властта, силата - то иска да причинява болка, страдание, да убива и унищожава другите хора (за нас би било едно безсмислено/демонично зло).

И за да не остана само с думи ще дам някои примери:
1.Имаше наскоро няколко случая на масови/серийни убийци (и на деца) тук-там по Европа а и няколко случая в Щатите. Привидно безсмислени и садистичи масови убийства на хора а някои и на деца.
2.Самоубийците фанатици (ислямисти и други) включително жени и деца, които въпреки някаква привидна основно религиозна кауза реално искат да убиват и да сеят терор и ужас.
3.Скорошните три/четири случая у нас, Русе, бившия рейнджър който уби жена си, един друг който уби жена си и детото си и преди дни един който преби и остави жена си да умре.
Някои от тях казват че нищо не помнят, но има други които пресметливо са планирали и провели всичко  :'(

Тук не твърдя че напълно няма материален или друг мотив, по-скоро имам предвид крайната омраза и жестокост с която се извършват това зло (едва ли би могло дори да се класифицира само като престъпление  >:D).

В нашето време борба с "световното управление" води по-скоро розенкройцерството в своите разклонения (Сен Жермен е пример), Дъновизма и в дългосрочна преспектива Будизма.

И за да спра до тук, ако някой иска мога да разкажа една две притчи за богомилите.
BTW: Дънов казва че турското робство е кармично наказание за българите защото са преследвали, убивали и прокудили богомилите. Те после отиват в Италия (патарени) и в Южна Франция (катари и албигойци).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Разкажи моля. Райнов ми е тегав за четене. Май и като ученик не го долюбвах, май. Не помня.

Днес се твърди, че се раждат много богомили. Аз не познавам такива (не са ми казали, че са). Но знам един, който казва, че е Катар и не бих го определил като добър човек. Не бих го определил и като посветен. А той много чете.

Значи определено е имало степени на посвещаване.

В окултизма също се говори за два вида зло. Едното е днешното, което можем да обобщим с народната поговорка — всяко зло за добро. То е предвидено, планирано и служи да се усъвършенстваме един вид.

Всичко, което си изредил влиза в този вид зло.

Понеже ме сърби, искам да кажа специално за тероризма. Може да звучи клише, но това е сблъсък на цивилизациите. За този сблъсък сме виновни ние. Ние го подпалихме и ние ще берем гайлето.

До не отдавна обаче не разбирах мотивацията на самите извършители. Ние имаме много удобно обяснение, че са хора с промити мозъци, фундаменталисти. И всъщност погрешно разбирахме това като ксенофобия, омраза към различния.

Обаче ксенофибията не е нещо, което може да бъде свързано с мохамеданството и това е момента, който изпускаме. За тях съществува един бог и всички са негови чада.

Ако се замислите, кои са най-добрите хора, които познавате? Това са мохамеданите. На мен цял живот ми е правило впечатление тяхното мислене. То е наивно и детско. Такова е, ама защото ние сме циници.

Тяхната истинска подбуда е доброто. Те се борят срещу злото. А, кое е най-голямото зло, което виждат? Това сме ние. Нашите правителства са корумпирани. Ние мислим само за пари. В обществата ни няма капка морал. И те се борят срещу това.

Дали е с правилните средства? Не е. Но това са същите средства, които ние прилагаме към мохамеданите. Те ни отвръщат със същото.

Като ние прилагаме зло спрямо тях, това е за добро, защото им укрепва вярата. Това са хора, които се молят по пет пъти дневно. Аз със зор не успявам и веднъж.

Злото, с което ни отвръщат, е също за добро. То лекува нашите души. Вече неколкократно се спомена в темата, че болката пречиства.

Обаче освен „всяко зло за добро“, в окултизма се говори за още едно зло „зло заради самото зло“ или бездната, както я нарича Ницше. Окултното име на това зло е черно слънце или Сурат. Има и други имена.

Това зло е още в зачатие. Ние реално не сме се срещнали с него. То ще бъде нещо неописуемо, пред което дори Содом и Гомор бледнеят. Сиреч съвременната содомия е много бледа сянка на това.

Според окултистите, когато се срещнем с него, ще е истинския страшен съд. Тогава ще се реши окончателно, кой ще върви по пътя и кой не.

Но това е някакво много далечно бъдеще. Кой знае? Може и след милиони години да е. Засега просто ни казват, че съществува и да се готвим за него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 70   Нагоре
« назад напред »